Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A törvény miért szól bele az...

A törvény miért szól bele az emberek cselekményeibe, ügyeibe?

Figyelt kérdés

Teszem azt, ha tartok egy esetleges támadástól az utcán, ugyan gázpisztollyal, de mindenki előtt ráfogom a támadóra, az miért nem számít az én dolgomnak?


Felvetődött bennem ez a kérdés, hogy vannak nehéz fiúk akik már öltek embert üzleti indokok miatt vagy mert elszámolási vitákba kerültek és csoportosan ugrottak a másiknak

Kérdem én, ezekkel az ügyekkel miért foglalkozik a hatóság, úgy hogy ráadásul civil ember nem is halt meg vagy sérült meg a helyszínen?


2014. jún. 15. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Mert az emberi élet védelme... Maris nénit ha lelövi a bankár akkor a tettest nem fogják megtalálni. Ha a bankár lövi le a bankárt akkor pénzbírság felfüggesztett. Ha maris néni lövi le a bankárt akkor börtön életfogytig. Mint régen nemesek és szolgák közti viszony.
2014. jún. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

"A törvény miért szól bele az emberek cselekményeibe, ügyeibe?"


Mert ha nem szólna bele, mindenki azt csinálná, amihez éppen kedve szottyan. Csak néhány szemléletesebb példa: a büntetőtörvény megszűnésével nem volna lehetőség az emberölést elkövetőt elzárni a társadalom többi részétől, a cégjog felszámolásával nem tudnának működni a cégeink, a polgári törvény eldobásával pedig nem tudnád, hogyan, mennyit és kitől örökölhetsz, ezért leütnéd a tulajdon testvéred, aminek okán bizony visszatérünk a büntetőtörvény hiányához, a tesó bántalmazásáért, súlyos testi sértésért nem ítélnének el..... stb, stb...


Te élnél egy ilyen társadalomban?

2014. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem ezzel van bajom, és nem is megszüntetésre gondolok, csak nekem az szúr szemet hogy mindenbe beleavatkoznak és jelen vannak
2014. jún. 15. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
12:08 Minél több a szabály az ember annál robotikusabb és annál kevesebb idő jut a megértésre. A kontroll kiépítésének alapjai: ellenőrzés (lehallgatás, ujjlenyomat, számlaszám, adószám stb. ) központosítás. Mindent egy helyre (nagyvárosok, központi bankok, központi végrehajtó és ellenörző szervek) egységesítés (egységes fizetőeszköz, egységes nyelv, egységes törvény (kivéve a vezetőket))
2014. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

"Teszem azt, ha tartok egy esetleges támadástól az utcán, ugyan gázpisztollyal, de mindenki előtt ráfogom a támadóra, az miért nem számít az én dolgomnak? "


- Mert valaki másra fogtad rá. Onnantól kezdve nem a Te dolgod, hanem már két ember dolga.

Mivel elmondásod szerint teljesen rendben volt a dolog, a hatóság megteheti, hogy megnézi, jogos volt-e. Mert ha nem indokolt, lehet, hogy máskor még kevésbé indokolt esetben is elővennéd a gázpisztolyt, és akkor esetleg el is sülne. Ezt kellene megelőzni.

2014. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
Mer a törvény egy rühes.
2014. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!