Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen jó vagy rossz...

Tulajdonképpen jó vagy rossz a korrupció? Mik az előnyei és a hátrányai?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én nem vagyok korrupt, csak érdekelne.


Magyarországon mikroszinten is van eléggé nagy korrupció, tehát a kisember is sokszor korrupt, nem csak a politikusok.


Valamint itt egy térkép, hogy a világ országainak több, mint a 90%-ában eléggé nagy a korrupció.


[link]


Ez egy ennyire jellemző emberi tulajdonság, vagy mi? Olvastam olyat is, hogy a korrupciónak előnyei is vannak, meg hátrányai is.


Mik ezek?


Azt tudom, hogy sok ország küzd a korrupció ellen. De nagyon kevés helyen nincs korrupció, ők hogyan csinálják?



2014. jún. 29. 10:53
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyáltalán mi az a korrupció tulajdonképpen?


Mert az biztos, hogy nem a kapitalizmus sajátja, ugyanis Kubában, Észak-Koreában, Laoszban, Vietnamban kirúgóan magas, ahogy SZomáliában is.

2014. jún. 29. 10:58
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát a korrupció a vesztegetést/hivatallal való visszaélést jelenti. A kapzsi embernek viselkedése, nem a kapitalizmussal függ össze, hanem a társadalmi értékrenddel, ahol nincs ott nagyobb megvetés társul hozzá. Nincsen előnye, csak a gazdagok számára, mert meg tudják úszni a büntetést vesztegetéssel. Ez káros jelenség.
2014. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A korrupciónak nincsenek előnyei (kivéve ha te kapod meg a pénzt). Ezt a térkép is bizonyítja, hogy az alacsonyabb életszínvonalú országokban erősebb.
2014. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A korrupciónak nincsenek előnyei. A korrupció az, amikor valaki pénzen előnyt vásárol önmagának valakinél, aki valamilyen téren döntési pozícióban van. Így kárt szenved mindenki más.


Például a közbeszerzésen a drágább és/vagy rosszabb minőséget előállító pályázó kapja a megbízást.

2014. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Rövidtávon élénkíti a fogyasztást és növeli az adott pénzeszköz likviditását meg reálértékét, de ez mindenre igaz ami megvásárolható.

A korrumpálóknak értelemszerűen világos hogy miért előnyös a dolog és a korrumpált pénzügyi helyzete is javulni fog.


Az államnak még ezeken felül azért hasznos a korrupció meg hogy a transzparenciát nélkülöző korrupcióval roppant szövevényessé és átláthatatlanná teheti hűbéri rendszerét, ami pedig a saját hatalmának megtartásához kulcsfontosságú. Ha kellően kiterjedt a rendszer és hűbéri rendszer alján állampolgárok milliói vannak, akkor a Párt befolyása korlátlan gyakorlatilag.


Ahol nincs ott is van, csak nagyon kevés, de ott mondhatni hogy a hazai polgárok és az állam kimarad a buliból. Aminek az oka nagyon egyszerű, az állam mivel az állampolgárok kitaposták ezt belőle, átláthatóvá teszi teljesen a pénzügyeit, ahogy a vállalkozások is.

Mint korábban említettük, ha az állampolgárok a korrupció és a nepotizmus semmilyen formáját sem tolerálják, akkor a népakaratból élő politikusok és a nép tagjaiból álló fogyasztó réteg értékítéletétől is függő vállalkozások tartózkodni fognak az ilyesmitől. Főleg hogy szintén társadalmi nyomásra teljesen áttekinthetővé tették a pénzügyeiket.


Hogy a nép az ilyesmit akarjon, ahhoz személyes példamutatás és példaértékű oktatás kell, meg viszonylagos jólét.

Ha mindegyik komponens megvan akkor ez egy öngerjesztő folyamat, ami szép lassan száműzi a korrupciót barátságosabb vidékekre. Ha bármelyik hiányzik és a pótlására nincs igény, akkor megreked a folyamat és visszafordul.

2014. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!