Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a nyugati...

Miért van az hogy a nyugati országok lakóiban fel sem merül hogy egy kapott szolgáltatásért (pl. tömegközlekedés) ne fizessenek, míg nálunk pont az ellentéte megy?

Figyelt kérdés
Sokan úgy gondolják, hogy pl. a tömegközlekedés ingyen van, minek vegyen bérletet, stb. De ez mégis honnan jött? ha kapok, igénybeveszek egy szolgáltatást azért ellenszolgáltatás jár. külföldön ezt tudják, nálunk azért nem mert keveset keresnek, vagy mi lehet az oka?
2014. jún. 27. 14:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Onnan jön, hogy ott lazán kifizetik, itt meg ráköltöd a havi fizetésed huszad részét egy rövid útra.
2014. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Miért van az,hogy amíg én csak 225 db vonaljegyet tudok venni a fizumból(400ft nálunk biszon véve,Bécsben 2,20€)addig az Osztrák 500 db-ot tudna venni,és akkor még csak a minimálbért sem számoltam.:/
2014. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
23%

"Miért van az,hogy amíg én csak 225 db vonaljegyet tudok venni a fizumból(400ft nálunk biszon véve,Bécsben 2,20€)addig az Osztrák 500 db-ot tudna venni,és akkor még csak a minimálbért sem számoltam.:/"


Azért, mert a bécsiek kizsákmányolnak minket és mindent megtesznek, hogy tönkretegyék szegény Orbán Viktor Admirális Generálisunkat. :(

2014. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem gondolnám, hogy sok köze lenne a keresetekhez és az árakhoz. Attól, hogy sokba kerül az alma, még nem megyek át a szomszédba ellopni az övét. (Van megélhetési bűnözés, de az egy másik kategória.) Itt arról van szó, hogy az az ember, aki egyébként megtehetné, hogy fizessen egy szolgáltatásért, mégsem fizet.

Valószínűleg részben a szocializmus éveiből maradt itt ez a "jó" szokás. "Ami mindenkié az senkié." "A közösből csak a saját részemet veszem el."

Érdekes módon az azóta felnövő generációk is remekül eltanulták ezt a szemléletet.

Valamikor, évekkel ezelőtt volt egy kutatás ezzel kapcsolatban (valahol a neten biztos meg lehetne találni a pontos részleteket). A kutatás végzői arra jutottak, hogy azok az országok, ahol a polgári fejlődés sikeres volt, és az arisztokrácia élére állt a fejlődésnek, ott az alsóbb társadalmi osztályok másolták a fölöttük lévő osztályok szokásait. Így bizonyos felsőbb körökben alkalmazott szabályok leszivárogtak a társadalom alsóbb rétegeibe. Egyébként ez a folyamat nálunk is elindult, és a 20-as, 30-as években jól megfigyelhető volt. A köztisztviselők polgári szokásokat követtek, a városba feljutott vidéki cselédlányok is hazavitték a polgári szokásokat falura. Ezt a természetes fejlődést akasztotta meg a háború és utána a szocializmus.

Az is egy érdekes kérdés lehetne, hogyan alakult ki az a mai napig tartó állapot, hogy a szocialista országokban a nyugatiakkal összevetve viszonylag jó a közbiztonság, és emellett általános a közösség megkárosítása, a kisebb nagyobb csalások, kenőpénzek elfogadása, illetve miért ennyire enyhe ezeknek a cselekményeknek társadalmi megítélése.

2014. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!