Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Miskolci...

Mi a véleményetek a Miskolci cigánytelepek felszámolásáról?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 01:20
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
75%
Majd ha a Rózsadombra, Újlipótvárosba, vagy más, liberális lakókörzetekbe telepítik őket, akkor támogatni fogom. De így csak a környékbeli kistelepüléseken élőkkel csesznek ki. Nem kicsit, nagyon.
2014. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

"Ezek nem az ő házaik, hanem önkormányzati bérlakások, amikért a cigányok lakbért fizetnek. És ha nem akarják, akkor nem fogják elveszíteni, ugyanis önkormányzati lakásból - ha nincs tartozásuk -, akkor csak a beleegyezésükkel lehet őket kilakoltatni. Ha életveszélyessé minősítik a lakásokat, akkor pedig másikat kell az önkormányzatnak biztosítania.Azokat a cigányokat, akik saját lakásukban laknak, nem érinti a kitelepítés."


Gyanítom, hogy nem miskolci vagy, ugyanis olyan ordas nagy hülyeségeket beszélsz, hogy inkább menj szabad ég alá, mert a mennyezet félő, rád szakad.


A legtöbb számozott utcás lakás magántulajdonban van, de állapotuk lelakott, életveszélyes. A 3/4-ében illegálisan beköltözött cigányemberek, bűnözők élnek, értsd: a lakás nem azon a néven van, mint akik laknak benne. Na ennek vetünk most véget.


10-ből van 1, talán 2 olyan számozottutcás lakás/ház, ami az önkormányzat tulajdona. Ezeket valóban csak tartozás (elmaradt lakbér és rezsifizetés) fejében, vagy ha az ingatlant folytatólagosan bűncselekmény elkövetésére használják, lehet kilakoltatni. A derék, törvénytisztelő miskolci polgárok szerencséjére általában legalább az egyik, de jellemzően mindkettő feltétel teljesül. De mondom még egyszer, a legtöbb ottani ingatlan jogállása "magántulajdon", ergo nem az önkormányzaté, és ebben az esetben az általam feljebb leírt dolgok a mérvadóak.

2014. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a 20 év alatt 3 cigány kollegám volt, abból az egyik kifejezetten rendes, aki több évig volt egy helyen alkalmazásban gond nélkül. A másik kicsit sumáker nyóckeres, de azért önállóan megcsinálta amit meg kellett csinálni, a harmadiknak is meg volt a szakmunkás bizije és kellő gyakorlata, de egy idő után tűntek el pénzek pénztárcákból és gyanúsan nagy lábon élt, nem tagadta, sőt néha be is hozott lopott drága piákat csak úgy. Ennek minimum 10-15 éve, nem tudom azóta melyik mivel foglalkozhat.
2014. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%

Miskolci vagyok így eléggé látom mi a helyzet: NEM a Jobbik kezdeményezte a gettó felszámolást VISZONT! , jelenleg a Jobbik erőteljesen politikai hasznot kíván húzni abból , hogy a belvárosban nagymértékű aláírás gyűjtésbe kezdett.

Csakhogy ők azért gyűjtik az aláírást , hogy ne kapjanak az ott élők ezért pénz. Csak küldjék el onnan őket. Ez felháborító , kirekesztő és rasszista. Én szerencsés vagyok Miskolc egy olyan részén élek , amit még nem lepett el a fekete fertő és ha belegondolok hogy esetleg ideküldenék őket akkor az nagyon kiverné nálam a biztosítékot. Nem ez a probléma megoldása hogy szőnyeg alá söpörjük. Pont mint a fővárosban. Ha kitiltjuk a hajléktalanokat megszűnik a probléma??

2014. jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
65%
Nekem ebben csak az a fura, hogy már megint egy cigányokra jellemző probléma. Magyar kilakoltatottakról szó nincs. Elfoglalja más házát, lelakja, aztán hőbörög, hogy neki JÁR egy másik. Micsoda? A világ leértéktelenebb mocskai, egy baktérium, egy fertőzés a társadalomra nézve. A rákos daganatot nem etetni kell, hanem ki kell vágni.
2014. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Andizsuzsi ***** válasza:
62%

"Elfoglalja más házát, lelakja, aztán hőbörög, hogy neki JÁR egy másik"


Ezek önkormányzati bérlakások, az ott élők bérleti díjat fizetnek.

2014. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

"Ezek önkormányzati bérlakások, az ott élők bérleti díjat fizetnek.

"


Miért beszélsz még mindig hülyeséget, andika? Leírtam már, 10-ből 8 Vasgyári lakás NEM önkormányzati, hanem bizony MAGÁNtulajdon. Ergo 10-ből 2 lakásban (nem)fizetnek a cigányok bérleti díjat az önkormányzatnak.

2014. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
Miből is fizetnének?! Egyébként ha lelaknak valamit és életveszélyessé válik, mehet a szanálás mielőtt még e fejükre dől. Kár lenne értük igazán. Hú, mennyi józsefvárosi bérházat tettek ezek tönkre a kényszeredett betelepítés miatt. Van amelyikben Lotz Károly freskók lógnak szó szerint a falról. Több főbejáratán már unalmukba a téglák közül kikaparták a maltert is. Leonardo és társai utcák... Ott is kénytelenek voltak szanálni. Egyébként ha önkormányzati lenne, akkor is joga van eldönteni a vezetésnek, hogy valaki csak lepusztít vagy meg is becsüli amiben lehetőséget kap egy életre. Ezek a dolgok nem járnak csak úgy, mert van 6 kölyköm, ki is kell érdemelni.
2014. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Az önkormányzat viszont csak azoknak a cigányoknak fizet, akik önkormányzati lakásokban laknak. A magántulajdonban lévő lakásokban lakókat pedig nem lakoltathatják ki, hisz a magántulajdon (még) sérthetetlen kis hazánkban. Azokat legfeljebb megvásárolhatná a z önkormányzat, arról viszont nem esett szó. Nem én beszélek hülyeségeket, elég lenne csak az önkormányzati rendeletet elolvasni, és nem az ilyen-olyan irányzatú bulvárhírek alapján véleményt alkotni.
2014. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Hát mit nonszensz ,de remélem gyorsan összehozza az önkormányzat, hogy be is bukjon ez a történet, és végre le lehessen váltani ezt a mostani városvezetést, mielőtt az össze holdingos cég becsődöl.
2014. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!