Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért akkor jelent meg a...

Miért akkor jelent meg a nacinalizmus, miért nem korábban?

Figyelt kérdés
Sziasztok,ezen töprengek egy ideje,hogy miért csak a 18. század végén jelent meg a nacionalizmus,a köztársaság gondolata?A reneszánsz időkben a jobbágyok miért nem gondoltak ehhez hasonlókra?Szimplán csak azért,mert nem volt ki felnyissa szemüket,hülyék voltak hozzá?
2014. jún. 13. 21:15
 1/6 A kérdező kommentje:
nacionalizmus*
2014. jún. 13. 21:15
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Előtte is jelen volt, csak a 18. században fogalmazták meg.
2014. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Milyen formában volt jelen,miért csak akkora volt bátorsága a népnek ellenszegülni az uralkodó ellen?
2014. jún. 13. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:

A jobbágyok nem hülyék voltak, de nem tehettek semmit az urak ellen. Még as lakhelyüket sem hagyhatták el. Hogyan tudtak volna akkor szervezkedni.

De nem hallottál még a Dózsa-féle lázadásról?

2014. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Örülj neki hogy nem volt nacionalizmus. Az egész egy kitalált gerjesztett marhaság. Hasonló kinézetű, egy fajba tartozó élőlények mi a fenének mondják magukat különbnek, nem értem ezt az egész lázongást. Olyan, mintha kiközösítenének, mert én lebarnulok a napon, vagy mert gyorsabban nő a hajam. Kész röhej, csak én érzem úgy, hogy soha nem lennék képes ilyenre? Kérdező, azért ilyen későn jelent meg, mert nem volt aki addig kitalálta volna. A fejlettebb országok, hogy más népek leigázását legalizálhassák, kitaláltak ilyen röhejes marhaságokat. Addig egyáltalán nem is létezett, nem volt az embereknek ilyen beteg gondolkodása. Talán ha úgy tekintenénk a másik embertársunkra mint egy emberre, akkor nem tartanánk itt. Valójában nem létezik nacionalizmus, a kinézet csupán azért változott, mert a rokonok messzemenőleg máshogy néztek ki. Senki sem különb a másiknál, és mind emberek vagyunk. Az egész csak viszályokat és agresszivitást szül.
2014. jún. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pontos okát nehéz meghatározni, de jelentős szerepe van benne a vallásnak. A középkorban a Katolikus Egyház volt a meghatározó hatalmi tényező Európában, az emberek életének fő meghatározója pedig a vallás volt. Az első törésvonalak a reformációval indultak meg, a 18. századi felvilágosodás volt az, amelyik az egységes, isteni egyház hatalmát végleg megkérdőjelezte. Ekkor nyílt tér egy újfajta identitásképző erőnek, ami a nemzet lett.
2014. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!