Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kettős állampolgárságom miatt...

Kettős állampolgárságom miatt bűntudatom van?

Figyelt kérdés

A kérdésem merőben fiktív jellegű: azon gondolkoztam, hogy ha kivándorolnék egy tetszőleges országba és felvenném az állampolgárságát (az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy meg is kapnám), akkor úgy érzem, nem tudnék kettős állampolgárként élni, mert a lelkiismeretem azt diktálná, hogy hoztam egy döntést, amikor elhagytam az országot és nem várhatom el, hogy ugyanazok a jogok illessenek meg, mint egy helyben maradó magyar állampolgárt. Lehet, hogy teljesen rossz a gondolatmenetem, de azt vallom, hogy ha valaminek hátat fordítok, akkor így tisztességes, hogy visszaadom a magyart.

Ti mit gondoltok a témáról?



2014. máj. 4. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Sok államban csak akkor kaphatsz állampolgárságot, ha lemondasz a magyarról.

A kettős állampolgárság nem lenne gond, ha nem szólsz bele az itthoniak életébe szavazáskor. Ezért kellene csak szégyellni a kettős állampolgárságot..

2014. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Becsületes a gondolkodásod. Remek ember vagy!
2014. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűen nem élsz a jogaiddal, és kész. Nem kell ebből problémát csinálni.
2014. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szavazni biztos, hogy nem szavaznék, az itthoniak dolga, hogy eldöntsék, milyen kormány/vezetés alatt akarnak élni, távol álljon tőlem, hogy belepofázzak.


A nagybátyám speciel kettős állampolgár, gazdag országban él, sosem fog hazajönni (csak látogatóba), de azt mondja, hogy ez neki jár. Én nem vitatom az ő gondolkodásmódját, és senki másét sem, csak én úgy gondolom, hogy vagy A vagy B, tartozni egy helyhez lehet igazán.

2014. máj. 4. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Az állampolgárságot szüleidtől örökölted és a gyermekeid is tőled kapják. Nem biztos, hogy jó ötlet lemondani róla, a gyermekedet legalább egy dolog Magyarországhoz kapcsolja, ha a kultúrától elszakad is. Így is fogy a magyar, nem kell még több veszteség.
2014. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem hiszem, hogy önmagában a kettős állampolgárság miatt kellene lelkiismereti problémájának lennie bárkinek is, az más kérdés, hogy olyan ember, aki tartósan külföldön él, és nem tartózkodik huzamosabb ideig az országban, nem kellene, hogy szavazzon. Egy rokonom magyar-angol állampolgár, mióta '56-ban disszidált, ott él kinn, az az otthona, büszke rá, hogy magyar, szívesen jön Magyarországra látogatóba, de eszében sincsen, hogy szavazzon, vagy más módon beleszóljon az itteni közéletbe.
2014. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Akkor volt életem legboldogabb napja, mikor megkaptam a magyar állampolgárságot a román mellett. Ennél a napnál csak az lesz kedvesebb nekem, mikor Erdély független lesz, vagy visszatér Magyarországhoz.
2014. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!