Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarként kérhető a magyar...

Magyarként kérhető a magyar állampolgárságom törlése?

Figyelt kérdés

Magyarországon születtem, magyar szülőktől, de egyre kevésbé szeretnék ide tartozni. Nem az általános pesszimizmusról van szó, egyszerűen szerintem ez csak egy Látszatország, minden csak papíron meg szavakban létezik, aztán a gyakorlatban meg. Semmi nem az ami. Őszintén inkább lennék "hontalan" és "gyökértelen", mint ez...A kultúránkat, történelmünket, származásomat szeretem, meg mindent ami ezzel jár, még a lelki alkatunkat is néha, de már nem bírom nézni ami itt van. Csehovi szintek mindenütt...mint egy banánköztársaság. kbb...

Lelkemben magyarnak érzem magam, de papíron nem akarok az lenni már. Tehát jogilag nem akarok ehhez a "jog"államhoz tartozni.


2012. aug. 23. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Keress egy sarkot, sírd ki magad! Ha ez nem elég csinálj egy transzparenst és vonulj fel vele!

Többre mennél, minthogy ide jössz nyafogni.

Amúgy egyetértek. Ez egy k.rva ország, mindenki pénzért b.szik csak. De vagy tegyél ellene vagy hallgass, de ne nyávogj, főleg ha férfi vagy, mert az baromi undorító.

2012. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én "jogilag" nem akarok ilyen "jog"államhoz tartozni.
2012. aug. 23. 14:15
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj, jó tanácsként mondom, ne nagyon mondogasd ezt a fajta hozzáállást az embereknek, nem fognak szeretni (tapasztalat). Viszont a céljaidnak akkor lesz valós alapja, hogyha kimész külföldre, Nyugatra, Amerikába, ahova tetszik, szerzel munkát, ott élsz 4-5 évig (Svájcnál még ennél is több kell), és igényeld az ottani állampolgárságot. Akkor már le is lehet mondani a magyarról, addig nem!


Amúgy attól, hogy magyar állampolgár vagy, nem leszel kevesebb, vagy "egy a sok bunkó közül", ahogyan ezt egy angol cikkben olvastam. Nagyon is sok jogi előnye van az állampolgárságnak, míg itt élsz (olcsóbban veheted meg a Sziget-jegyet stb). De belegondoltál már, hogyha lemondasz a magyarról, mi lesz helyette?

- Hova valósi vagy?

- Sehova...

Nagyon szép, mondhatom. Ne szégyelld azt, ahol születtél. Ha nem vagy olyan, mint az átlag és nem szeretsz itt élni, menj el oda, ahova tetszik. Én is ezt tervezem tenni. De ne mondogasd! Nagyon utálják az emberek az ilyesmit hallani (meg is értem). Élsz egy helyen, dolgozol, gürcölsz, örülsz, hogy kapsz ételt és nem az utcán kell élned, erre jön egy p*raszt, aki mindent szid veled együtt...csak jó szándékból mondtam.


Valami terv?

2012. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolok is, mert választ még nem kaptál.

Igen. De ennek van feltétele.

Vagy rendelkezel már egy másik állampolgársággal. Tehát kettős állampolgár vagy és van a magyar mellett svéd, piréz, stb állampolgárságod.

Vagy vélelmezhető, hogy megkapod másik állam állampolgárságát. Ez arra az esetre vonatkozik, hogy ha olyan állam állampolgárságát veszed fel amelyik nem ismeri el a kettős állampolgárságot. Ekkor először le kell mondanod a magyarról és utána kapsz X állampolgárságot. Úgy működik, hogy kapsz egy igazolást X államtól hogy felveheted állampolgárságát, ha lemondasz a magyarról. Ha van ilyen papírod lemondhatsz a magyarról.

Csak olyan hogy lemondasz a magyarról és hontalan lesz olyat nem lehet csinálni.

2012. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Csak egy apró kérdés. Ha változik a helyzet, és már szimpatikus lesz a jogrendszer, vagy kormányzat, stb., akkor megint kérelmezed az állampolgárságot? :)

Arra akarok utalni, hogy magyar állampolgárságnak szerintem nem szabad, hogy a pillanatnyi helyzet, vagy a hangulatod függvénye legyen. (Hacsak nem ér hátrányos megkülönböztetés emiatt.) Ha magyar vagy, akkor azt vállald minden lehetséges módon.

2012. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nemzetközi jog szerint nem lehet nem állampolgárnak lenni, valahová tartozni kell.

A 4-es válaszoló leírta a lehetőségeket.

2012. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is szoktam nagyon befordulni kis magyar sorsommal kapcsolatban, de végül mindig ott lyukadunk ki, hogy jó irányba kéne haladni inkább... Legalább én :) de leginkább együtt egyre többen... És nem csak azért, mert lassan egymásra találunk, hanem mert a jó dolgoknak alaptermészete, hogy terjednek, mint valami ragály :)


Szóval szerintem "Látszatország, ahol minden csak papíron meg szavakban létezik" inkább a te verziód, ahol neked is egy papír jelenti azt, hogy ki vagy. Hass, alkoss, gyarapíts bakker! Nem állt meg az idő!

2012. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!