Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnád a kóreai mintájú...

Támogatnád a kóreai mintájú oktatást?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre inkább úgy látom, hogy a mai fiatalság nagyon el van kanászosodva. Az egyik kritikus terület az oktatás. A gyerek nem tiszteli a tanárát, visszabeszél, sőt a szájbarúgás sem megy ritkaság számba. Ha kap egy rossz jegyet, egyből a tanár a hülye, nem pedig ő, amiért nem készült. Egyébként meg tanulni luxus, különféle közösségi oldalakon csináltatják meg újabban a házit. Mint az oktatás topikban is sokszor olvashattuk. Egy kötelező olvasmányt nem képesek elolvasni, utána meg a tanár a k*csög. Az órán sem figyelnek. Tudomásom van olyanokról ,akik sakkoztak, szupermárióztak, sőt még teát is főztek órán. Nem ritka az sem, hogy a tanár sírva megy ki.

Szerintem nem ártana a kóreai típusú oktatási rendszert bevezetni. Nincs engedély nélküli beszéd, feleselés, mással foglalkozás. A leckének, órai feladatnak pedig kész kell lenni, a kérdésre is válaszolni kell, különben baj lesz. Aki pedig nem az elvártnak megfelelően teljesít vagy viselkedik, arra ez vár: [link]


2014. ápr. 24. 23:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Simán. Szerintem sem ártana. Sőt, még szülőbe is támogatnám, nemcsak tanárba.
2014. ápr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Én inkább az amerikai oktatási rendszert támogatnám. (Hú de le leszek most pontozva XD)
2014. ápr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként a sakkal mi a bajod? Az egy értelmes elfoglaltság legalább.
2014. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Vadkan01 ***** válasza:
96%
Melyik Koreáról beszélünk?
2014. ápr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 tetro ***** válasza:
91%
kanászosodva és kóreai... tényleg rá férne az oktatási rendszerre egy átfogó reform
2014. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A világnak hülyék kellenek. Amúgy is csak hazugságokat tanítanak vagy csak alapvető igazságokat úgyhogy ez nekik jó is ha még ezt sem tanulják meg. Annál könnyebb lesz befolyásolni őket. Rabszolgák nem gondolkoznak. Valami amerikai politikus vagy hasonló mondta: " Nekünk nem gondolkozó, hanem dolgozó emberek kellenek"

[link]


Megmondom hogy lehetne elérni hogy figyeljenek. Ha menő lenne. Ha a tévében és a filmekben az ilyen tini sorozatokban minden menő figyelne és tanulna. Viszont ennek pont az ellenkezőjét reklámozzák.

A cigi drog kábszer ugyan ez.

2014. ápr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
A nevelés alapvetően nem az iskola feladata lenne, de ezt csak félve merem megjegyezni itt...
2014. ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Én támogatnám a te bármilyen nemű oktatásodat. Mondjuk Korea és nem Kórea. Olyan szó pedig nincs, hogy elkanászosodva. Olyan van, hogy elkanászodva.
2014. ápr. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Sakkoztak...


Ha tanár lennék, lenne 2 diákom, akit nem érdekel a tárgyam, én lennék a legboldogabb, ha sakkoznának.


Amúgy nem tudom, miért kapod túl ezeket. Mintha régen nem lett volna semmi ilyesmi. Csak akkor nem supermarionak hívták a játékot, hanem amőbának, a mobilon facebookozást meg levelezésnek.


A feleselés, rosszul viselkedés pedig nem az oktatási rendszer hibája. Régen tanárnak lenni sikk volt, ezért tényleg olyan emberek kerültek oda, akik arra rá is szolgáltak. Ma olyanok, akik máshová már nem tudnak menni. Vezetőtanár vagyok egy gyakorlógimnáziumban, látom őket mindennap.

Nálunk nincs még felállás sem, mikor elkezdődik az óra, nemhogy jelentés meg egyéb hülyeségek, mégsincs sosem fegyelmezetlenség. Ha pedig van egy éles nyelvű diák, igenis tessék vele egy jót vitázni. Aztán pedig nyerje is meg a vitát, elvégre ő A Tanár.

Azért vannak a tanárok, hogy minél jobban felkészítsük a diákot az életre, minél többet kihozzunk abból, ami bennük van.

2014. ápr. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
*matek tanár lennék
2014. ápr. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!