Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol van az a határ, amikor...

Hol van az a határ, amikor már rasszizmusról beszélhetünk?

Figyelt kérdés

Csak az a rasszizmus, mikor valaki minden egyes egyéb rasszhoz tartozót utál, vagy az is rasszizmus, amikor valaki csak azokat utálja közülük, akik taplóként viselkednek, de a rendesekkel nincs baja?


Például rasszizmus-e, amikor valaki utál mondjuk minden egyes cigányt, de megismer egy tisztességes cigány családot és őket már kedveli, mert rendesen viselkednek, de a többit ugyan úgy megveti továbbra is?


Hol a határ? Ha rasszista az ember, de belép az életébe pár cigány, akik normálisak és megkedveli őket, akkor az még rasszistának számít? Végülis már nem az, mert már nem ítéli el mindet rassz alapján, hiszen párat megkülönböztet és nem monda rájuk, hogy ezek cigányok, éppen ezért gonoszak, nem? Vagy még ez is rasszista?



2014. ápr. 16. 15:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Az a rasszista, aki az embereket faj szerint sorbarendezi, azaz egy hierarchiát épít fel. Bármi más csak süketelés a rasszizmus szó kapcsán."


De éppen ez a kérdés lényege. Ha én mondjuk rasszistaként megismerem Oláh Bécit és összehaverkodom vele, mert jó fej srác, aztán elmegyek hozzájuk, ahol azt látom, hogy szép házuk van, a felesége kedves, csendes és a 3 gyerek is normálisan viselkedik, akkor én még rasszista vagyok attól, hogy 5 cigánnyal kivételezek?


Rasszista vagyok még, mert a cigányokat úgy en bloc elítélem és csak velük kivételezem, vagy már nem vagyok rasszista, mert kivételt teszek egy családdal, tehát őket már nem ítélem el a rasszuk miatt, ezért felborul a rasszizmus vádja, ami szerint én az összes cigányt lenézem?

2014. ápr. 16. 16:50
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen, rasszista vagy. Egy igazi rasszista nem barátkozik cigányokkal.
2014. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb dolog azonban az, hogy sokan a cigányokat szidják mert nem dolgoznak. Azonban sem munkatársnak, sem beosztottnak nem szeretnének cigány kollégát. Ez "érdekes". Elvárják hogy dolgozzanak, de hogyan, ha sehova nem veszik fel őket. Nagyon jók azok a kisfilmek a youtube-on, pl. mikor a cigány ügyvéd lakást akar kivenni, de csak a bőrszíne miatt nem adják ki neki. A többségi társadalom 80%-ban felelős a cigányok helyzetéért, csak egyszerűbb az egészet rájuk kenni.
2014. ápr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"mert nem a taplókat utálja általánosságban, hanem valamiért fontosnak tartja hangsúlyozni, hogy az xy rasszhoz tartozó taplókat utálja."


Én ilyen vagyok, de nem gondolom, hogy ez kimondottan a rasszra, mint csoportra vonatkoztatható, mert ott vannak pl a politikusok, bizonyos vallási szekták, akikről ugyanolyan kategorikus véleményem van, amíg az ellenkezőjéről meg nem győződök, mert 1. Nagyobb eséllyel igaz rá az xy vád, mint másokra. 2. Nem különböztethető meg feltétlenül első ránézésre azoktól, akikre biztosan igaz az xy vád. Inkább csalódjak kellemesen valakiben, minthogy megégessem a kezem. Hogy ez rasszizmusnak számít -e, vagy nem, azt nehéz megmondani, de én mindig annak nevezem magam, mert így egyszerűbb. Az, hogy nem kell megvédenem magam a rasszizmus vádjától egy vitában, az elég sok előnyt biztosít vitatkozás során.

2014. ápr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

ti mind hülyék vagytok!!!

a rasszizmus nem gyűlöletet jelent hanem faj általi megkülönböztetést!

eszem megáll hogy ilyen nyomorékokkal van körbevéve az ország

2015. febr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A rasszizmus, nem fajgyűlölet. Csupán kimondja hogy az emberek nem egyformák. Mikor ezek hatására negatív érzéseket hoz felszinre inkább ösztönös mint tudatos emberekben, ezt nevezhetjük fajgyűlöletnek.

A legjobb "antirasszista" kampányszöveg amit pár napja láttam így szolt, a bevándorlás kérdéssel kapcsolatban: "mi magyarok még egymást is utáljuk, nemhogy a bevándorlókat!"

Jót kacagtam ezen a rosszindulatú ámde átlátszó propagandán. Hiszen olyan népcsoport nincs a világon, ami még önmagát is utálja...hisz ellentmond a nemzeti egységgességnek. Valamint ha lenne is egy ilyen megállapítás nem lenne "rasszista"? Hiszen "elvileg minden ember egyforma" ami bár nem igaz, összemossák azzal, hogy jogilag minden ember eggyenlő! Arról ne is beszéljünk, hogy ez egy mélyen tudatalattinkra ható aljas politikai üzenet, hiszen ugy van megfogalmazva, mintha az adott népcsoport akihez szól, magára ismetjen :mi magyarok" és önvizsgálatba kezdjen...dehát, iyenek az antifák...

2016. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!