Miért vannak országhatárok? Ez is a XX, XXI. században jött létre?
Amíg nem voltak országhatárok,addig gyakorlatilag az emberek szabadabban éltek,igaz országhatárnak nyugodtan nevezhetjük azokat a várakat,amelyek két ország közt húzódtak,és védték a területeiket. Ez az országhatárosdis dolog mindig is probléma volt,ebből mindig politikai viták adódtak,és ez így megy a mai napig is. De ez a helyzet halovány mása annak amit egy középkori csatában tettek egy területért,ugyanakkor nem az volt a helyzet,hogy ilyen nyelvrendelet meg olyan,gyakorlatilag az emberek semmit nem vettek észre abból,hogy a terület már egy másik király kezébe került,kivéve,ha az uralkodó nem volt valami barátságos.
Tehát az emberek mindennapjait nem befolyásolta nagyban,de ma meg már a Krim félszigeten ha megszólal az ember ukránul,akkor nem jár jól. És ehhez elég volt kettő hét,hogy ez így legyen. Miért nem próbálják meg a középkori ideológiát követni némely országok? Ha nem tetszik a Krim félsziget,elmegy Ukrajnába,aztán ott majd beszél Ukránul. De ez csak egy példa a sok közül. Az emberek mindennapjait eléggé megkeserítették az I,és II. világháborúban a területvesztések,és az utána levő országhatárok felhúzása.
Így van.
Országhatárokon belül nem is szoktak erőszakos cselekedetek történni.
Kultúrországok között, amiket kultúremberek laknak, valóban nem lenne szükség országhatárokra.
Viszont a barbár földeket illik elválasztani ezektől.
"Amíg nem voltak országhatárok,addig gyakorlatilag az emberek szabadabban éltek"
Ma mi akadályoz meg benne, hogy szabadon élj? Oda mehetsz, ahova csak szeretnél.
Kérdező, te több dolgot összekeversz.
Az emberek mindig is csoportokat alkottak. Ez azt jelenti, hogy egy csoportban lévő embereknek volt néhány olyan érdekük, ami ellentétes egy másik csoport embereinek érdekeivel. A csoportok közötti rivalizálás (néha meg szövetség) mindig is a történelem része volt. Ebben az értelemben mindig volt határ. Jobban, mint ma. Annyira jobban, hogy ha egy településen megjelent egy ismeretlen, nagyon igazolnia kellett magát, hogy békén hagyják. A fejlődés és a technika magával hozta, hogy egy idő után ezeket a képzeletbeli határokat meg is jelöljék. Ezzel sok apró vitát kiküszöbölhettek. A további fejlődés azt hozza, hogy mostanában kezd feleslegessé válni jó néhány olyan cselekmény ellenőrzése, mint turistáskodás, munkavállalás, stb. De ennek mértéke mindig attól függ, mik az adott csoport (ország) érdekei, és mekkora a bizalma másokkal szemben.
A Krím félsziget annyiban szól erről, hogy - mint régen is - az érdek néha területrablással jár. Az erőszak és az erősebb szava a hangosabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!