Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ennyi problémátok a...

Miért van ennyi problémátok a határon túl élő magyarokkal? Miért utáljátok őket?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 12:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Ki utálja? Indokold meg.
2011. dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
62%
Nem utáljuk őket.
2011. dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%
Mert nincs olyan, hogy határon túli magyar! Trianon már lassan 100 éve volt, azóta kihaltak az igazi magyarok! Azért utálom pl. szlovákokat, mert nem tud se magyarul, se szlovákul, itt nagyképűsködik az országunkban, otthon meg befogja a pofáját! Ide járnak dolgozni, elveszik a magyartól a munkát, elhordanak a Tescoból minden élelmiszert. Ja, tavaly átutazóban voltam a szlovákoknál, bementem a benzinkútra tankolni, mikor beléptem fizetni, magyarul pofáztak, amikor én megszólaltam magyarul, pofáztak szlovákul, és integettek, hogy nem értik, hogy mit akarok! Röviden ennyi! Ezért is utálom őket! Várom a piros kezeket! :-)
2011. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

"Azért utálom pl. szlovákokat, mert nem tud se magyarul, se szlovákul, itt nagyképűsködik az országunkban, otthon meg befogja a pofáját! Ide járnak dolgozni, elveszik a magyartól a munkát, elhordanak a Tescoból minden élelmiszert."


Ez azért vicces. Attól, hogy idejárnak dolgozni téged az miért zavar? Ha van szabad állás és van képzetsége rá valakinek, akkor miért ne vennék fel az adott munkahelyre? Egy munkaadónak se az az érdeke, hogy béna munkást vegyen fel csak mert magyar, egy jól képzett határon túli helyett. Különben meg tele van az egész ország kinaiakkal meg arabokkal, felettébb érdekes, hogy ők senkit nem zavarnak, de ha megtudja valaki, hogy egy erdélyi kap egy állást, akkor egyből megy a románozás.

A boltok meg azért vannak, hogy vásároljanak benne. A határhoz közelélők, meg romániába járnak át benzinért, meg kajáért, mégse szidja senki őket. Aki meg letagadja a magyarságát az tényleg nem magyar, de ennyire nem kelene általánosítani.

2011. dec. 19. 12:49
 5/32 anonim ***** válasza:
75%

Provokálónak érzem a kérdést.


Én Kárpátaljai vagyok, 6 évig éltem Magyarországon és nem utált azért senki mert nem magyarországi vagyok.

2011. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Nem általánosítok, de sajnos igazam van! A kínaiak nem mondják magukról kínai-magyar vagyok! Futkos a hátamon a hideg ettől a szókapcsolattól: szlovák-magyar vagyok, szlovák papírokkal! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
2011. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
55%

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.


Na, figyuzz:

Én szlovákiai "magyar" vagyok.

Nagyszüleim Trianon előtt születtek.

Szüleim magyar iskolába jártak, születésem óta természetes volt, hogy magyarok vagyunk.

Magyar óvodába, általánosba, gimnáziumba és egyetemre jártam. 8 éven keresztül részt vettem minden magyar szavalóversenyen. Most magyar gyerekeket tanítok és magyar dalokat szerzek.


Ezek után engem leszlovákozni...És akkor jön Slota azzal, hogy mi paraziták vagyunk, és takarodjunk hozzátok.

2011. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem utálom őket, csak szerintem nem kéne hogy beleszólásuk legyen a magyar állam működésébe.
2011. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

"Nem utálom őket, csak szerintem nem kéne hogy beleszólásuk legyen a magyar állam működésébe."


Teljesen igazad van, de ez te is tudod, hogy elsősorban nem ők döntik el azt, hogy bele akarnak-e szólni a Magyar állam müködésébe.

2011. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

"Nem utálom őket, csak szerintem nem kéne hogy beleszólásuk legyen a magyar állam működésébe."


Már nem azért, de mégis mivel szólnak bele magyar állam működésébe? Semmivel.


"A kínaiak nem mondják magukról kínai-magyar vagyok! Futkos a hátamon a hideg ettől a szókapcsolattól: szlovák-magyar vagyok, szlovák papírokkal! ÁÁÁÁÁÁ"


Senki nem mondja magáról, hogy szlovák-magyar, román magyar. Esetleg, szlovákiai magyar vagy erdélyi magyar és szerintem ebben a szókapcsoaltban nem azon van a hangsúly, hogy szlovákiai vagy román, mivel ezek csak földrajzi meghatározások, hanem a magyaron. Attól, hogy egy magyar állampolgáru személy kitelepül Ausztriába, még magyarnak tekinted nem? Pedig őket a köznyelv őket is ausztriai magyaroknak hívja. Akik határon túl élnek(még csak nem is tehetnek róla, hogy ott élnek, mert nem saját akaratukból élnek ott), meg egyből román vagy szlovák, pedig csak a lakhelye van külföldön, ugyanúgy, mint az ausztriába kitelepóltnek, de attól még magyar. Nem?

2011. dec. 19. 16:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!