Miért nem lehet a magyarokkal sűrűn lakott határon túli településeket visszacsatolni? Tovább lent képpel (ahogy én gondolom)
2011. nov. 5. 22:11
1/18 A kérdező kommentje:
Kicsit kacskák és pontatlanok a vonalak de valahogy így.
2011. nov. 5. 22:12
2/18 anonim válasza:
majd 30 év múlva vissza lesz csatolva
3/18 anonim válasza:
És hogy gondolod? Hogy csak azt mondják az országok, hogy ejj, megkaptuk ugyan ezeket a területeket, de jófejek vagyunk, visszaadjuk. Te is most tanultad először Trianont, hetedikben, mi?
4/18 A kérdező kommentje:
Nem, de elvileg lenne rá lehetőség. Vagyis ezt olvastam régebben.
2011. nov. 5. 22:18
6/18 anonim válasza:
lenne 2-3 millió román az országban, dejó.
7/18 anonim válasza:
Már egyszer visszacsatolták ezeket 1938-40 között, igaz akkoriban erőteljes támogatónk volt egy nagyhatalom formájában, de valahogy újra elveszítettük őket.
8/18 anonim válasza:
Az igazán helyes kérdés úgy szól, hogy a románok, a szerbek és a cseh-szlovákok milyen jogok sértették meg a Magyar Királyság területi integritását, rabló módjára betörve oda ?
9/18 bumbi02 válasza:
Az igazán helyes kérdés úgy szól, hogy a románok, a szerbek és a cseh-szlovákok milyen jogok sértették meg a Magyar Királyság területi integritását, rabló módjára betörve oda ?
Amikor mi tettük ezt akkor ezt honfoglalásnak hívtuk, most meg rablásnak? Lol... A háború ilyen. Akinek jobb hadvezetése, jobb serege van az oda megy a másikhoz és elveszi a földjét. Aztán egy békével szentesítik azt. Trianonnál ez történt. Sőt.. örülhetünk hogy nem annyit vettek el tölünk mint amennyit akarnánk, mer akkor kb mienk lenne a balaton déli partja, budapest, dunatiszta köze, meg somogy...
10/18 anonim válasza:
Egyszer már volt egy nagyjából hasonló visszacsatolási 'sorozat', méghozzá a Horthy korszakban. Akkor ez jogos is volt, mert valóban magyar anyanyelvű területek kerültek külföldre. Akkor Hitler adta vissza őket, amivel le is kötelezett (és ez is közrejátszott abban, hogy beléptünk a háborúba, de ez egy külön fogalmazást ér meg). A lényeg, hogy a háború végén ismét a vesztes oldalra kerültünk, és hát a győztesek jogtalannak érezték a visszacsatolásokat (a történelmet meg hát ugye a győztesek írják). És ne feledjük, hogy a románok sikeresen átálltak a szovjetekhez, mi meg nem (volt nekünk is hasonló kísérletünk '44-ben), és pl. akkor inkább ők kapták meg az erdélyi területeket, mint mi. A szovjet irányítású kommunizmus alatt revízióról szó sem lehetett ("hisz azt a 'fasiszta' Horthy csinálta" - ez akkori propaganda szöveg, és nem az én véleményem). A rendszerváltás óta pedig már nem is került előtérbe ez a kérdés. Ennek megint számos oka van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!