Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi magyarok miért csak mutogat...

Mi magyarok miért csak mutogatunk folyton a másikra, hogy ilyen ez az ország? Miért nem lehet máshogy hozzáállni?

Figyelt kérdés

Köztudomásúan mi vagyunk a tízmillió szakértő és a tízmillió elégedetlenkedő országa.

Mindig mindent jobban tudunk a másiknál, mindent kritizálunk, és mindig a másikra mutogatunk.

Mindenbe a politikát keverjük, és minden mögé korrupciót látunk.

Azt hisszük, tudjuk a nagy igazságokat, és ezt szeretjük a másik orra alá dörgölni, ha nem ért velünk egyet.

Egymásra mutogatunk, hogy miért tart ott ez az ország, ahol tart. Hatalmas nagy összeesküvésekben és rejtett erők mozgásában hiszünk, és görcsösen ragaszkodunk az elveinkhez, legyenek azok akár liberálisak, akár konzervatívak.

Mindig az ellenségeinket szídjuk, akár jobboldalon, akár baloldalon állnak.

Megvetjük és ellenezzük a külföldieket, de mindig velük példálózunk. Sokszor bezzegnyugatozunk.

Mindenkitől irigyeljük amit elért, mindegy milyen módon, de sokszor mi is keressük a kibúvókat, mert "kisemberek" vagyunk, és "csak így lehet csinálni".

Leírjuk Magyarországot, nem hiszünk egy fényesebb jövőben, de nem is hisszük, hogy tehetünk érte valamit. Mert megintcsak másokra mutogatunk, hogy miattuk nem tehetünk semmit sem.


Egy nagyon egyszerű kérdés: miért nem tudunk visszavenni magunkból és a mindent átlátó kritikai érzékünkből, hogy valami pozitív hozzáállással hozzátegyünk valamit az ország sorsához? Miért nem teszünk érte, hogy Magyarország ne a tízmillió önjelölt depressziós országa legyen, ami rendre a boldogsági listák végén kullog, és ahol világrekorder az öngyilkossági ráta?


Miért van ez? A tatárjárás? Az oszmán megszállás? A világháborúk, Trianon, vagy a szocializmus? A kapitalizmusban való csalódás?


Csak én érzem úgy, hogy a "nagy magyar valóság" pesszimista, cinikus kritizálása csak erősíti azt?


(Nem vagyok optimista személyiség, de amit mi csinálunk, még számomra sem érthető.)



2014. márc. 12. 22:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem szopott már ez az Ország eleget ahhoz hogy ilyen legyen a Magyar nép. DE! Én hiszek a szebb jövőben, nagyon is hiszek! És én tudom mi a megoldás..Egy dátum

:2014.Április.6! tessék menni szavazni hölgyeim és uraim! És szerintem tudjuk hogy:) 24 elég volt nem kell 28 se 32 se 26 semennyi többet!! Hajrá Jobbik!

2014. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%
Elnézést a kisebb kirohanásomért:)
2014. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 szántóvető ***** válasza:
60%

kérdező nézd meg ezt a videót,az orrunk előtt adják el az országot izraelnek.tehát mire fel legyünk optimisták?ha meg tudod mondani hogy ezek után miben reménykedjünk akkor csak tessék.a video elején benjamin netanjau izraeli miniszterelnök beszél.

https://www.youtube.com/watch?v=wX82CEEmzko

2014. márc. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 tetro ***** válasza:
31%

23.15

csak azt érteném, hogy izrael miért akarja megvenni az országot... a nyersanyagokért? a gyönyörű tájért? a fejlett infrastruktúra miatt? mégis miért épp ez az ország a célpont?

és mikor érnek már ide. a telepesek legalább négy éve indultak el. hol ragadtak le? :D

2014. márc. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 szántóvető ***** válasza:
53%
az ivóvízkészletért ami néhány évtized múlva felbecsülhetelen lesz.
2014. márc. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%
Az az igazság, hogy neked egy egész országnyi emberre sikerült most mutogatni a kérdéseddel.
2014. márc. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
5%

"kérdező nézd meg ezt a videót,az orrunk előtt adják el az országot izraelnek.tehát mire fel legyünk optimisták?ha meg tudod mondani hogy ezek után miben reménykedjünk akkor csak tessék.a video elején benjamin netanjau izraeli miniszterelnök beszél.

https://www.youtube.com/watch?v=wX82CEEmzko"


Az Simon Peresz, de mind1. Tisztáznám h semmilyen Izraeli felvásárlásról szó sincs, nem kell a hülyeséget terjeszteni mert az aztán nagyon gyorsan tud.


Vissza térve a kérdésre úgy látom h szerintem a magyarok ez a fajta gondolkozása a szocializmus időszakába főképp a rákosi korszakban alakult ki ahol mind1 volt h milyen jó barátod vki akkor súgj be róla a hatóságnak. Erre még ráment a múlt ami nem volt túl fényes. Ami pedig még nagyon befolyásolja ezek mellet az a jelen kori társadalmi, politikai és gazdasági problémák.

Például nem értem azt h nagy nehezen leráztuk magunkról a kommunista diktatúrát és egyes emberek most még is szeretnék vissza állítani a diktatúrát (lásd: Putyin imádata, intoleráns országok imádata, orbán imádata)

Nem tudott még kialakulni ebben a népben egy normális, fejlett más néven nyugatias gondolkodás, hanem maradt a jó öreg keleti, poszt kommunista gondolkodás ami megfigyelhető Romániában, Bulgáriában, Ukrajnában, Oroszországban és stb. , de nekünk ez kell akkor ok. Nézzük meg h a lengyelek, szlovákok mennyire hagynak el minket és nem csak gazdaságilag hanem társadalmilag és politikailag is. Ott észre vehető egy kicsit a fejlődés amit ha nem basznak el fel fogja húzni őket a nyugati országokhoz. Magyarországon még sajnos nem érezhető ez.

2014. márc. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

A magyarok 98%-a kóros áldozatkomplexusban szenved és ez fekete-fehérré változtatja a nézetét minden egyes ügyben, ami létezik.


Persze ez a buta ember luxusa, hogy ne kelljen egyenes gerinccel beismernie magának, hogy talán mégse 100%-ban a mocsok pedofil izraeli transzvesztiták miatt szegény, hanem egy jó 80%-ban ő (volt) a felelős a sorsa alakulásáért, csak épp 16 évesen könnyebb volt fizika óra helyett kocsmába járni a haverokkal és élni a semmibe.


Ugyanez vezet a kivételezéshez: mindenki szépen fizessen adót, senki ne legyen adócsaló, de azért ha ő vesz kocsit akkor azt papírok nélkül nyilván megoldják okosba', nem hülye ő, hogy a semmire még pluszban kifizessen százezreket, ugyebár...Elég ha a másik 9.999.950 ember betartja a szabályokat, neki meg a közeli haveroknak nem muszáj, úgyse tűnik fel a grandtotálban.


Mindez olyan beteges, gyűlölködő, de legfőképp megkeseredett gondolkodásmódot épített ki, hogy az a pár vállalkozó, aki elhozná a nyugati szemléletet (általában külföldi tanulás/élet/család útján), azt elhordják mindenféle zsidónak, ld. a Prezi alapítója, aki mert 100m dollárnyi szoftvert adományozni amerikai és nem a magyar topegyetemeknek.


Volt szerencsém több egzotikus országban is járni, olyan szintű depressziót, sárban dagonyázó lemondást, mint amit itthon tapasztalok csak egyetlen afrikai ország egy erősen elfelejtett, helyi szinten is szegénynek számító országrészében éreztem, ahol a látogatásom előtt 4 évvel még pusztító polgárháború volt.

2014. márc. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

Ja igen, és az előttem szólók az illusztrációk:


Izrael felvásárol minket az édesvízkészletünkért meg ilyen baromságok. Ehhez talán nem is kell semmit se hozzátenni.

2014. márc. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

Pl a 4K! Úgy indul,h visszahívhatóak legyenek.Szerintem ez lenne a normális,minden pártnál.De az még kicsit odébb lesz.

Mert addig persze ,h pesszimisták az emberek,hiszen eddig mindig kb az 1. évben át voltunk b...va.


Én a Jobbikra teszem a voksom,Hajrá Jobbik!

2014. márc. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!