Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Fidesz elmúlt 4, vagy az...

A Fidesz elmúlt 4, vagy az MSZP azelőtti 8 éve volt jobb?

Figyelt kérdés
Egyik sem volt túl fényes. De mégis melyik az amelyik jobb volt a másiknál?
2014. márc. 9. 09:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%

Nekem egyre jobb éveim vannak, de ehhez inkább a kiszámítható életemnek és a kisfiamnak van köze, semmint a politikának.


Az MSZP sokkal jobban kormányzott, mint a mostani újkomcsi-bagázs (bár azért a közszolgák fizetésemeléséért és a 13. havi nyugdíj bevezetéséért őket is el lehetne marasztalni).

2014. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%
Egyik kormány sem lopta be magát szívembe de ez a 4 év jobb volt, sokkal. Következmények nélküli 4 év, nem okozott olyan mértékű kárt mint a 8.
2014. márc. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%

attól függ kinek.


nekem és az ismerősi körömnek az elmúlt 4 évben drasztikusan csökkent az életminősége. főképp azoknak, akit politikai okokból távolítottak el munkájából.

ráadásul a nyomor mellé jön a betegség is, amit a köztudottan haldokló közegészségügy helyzete tetéz.


ma nosztalgikusan tekintek vissza arra a riadt helyzetű 2010re, amit akkor világvégének hittem. vagy ha az volt, akkor ez most maga a halál.


felcsút polgármesterének, a trafik és földnyerőknek biztosan másképp áll a mérlegük.

2014. márc. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%

utolso "felcsút polgármesterének, a trafik és földnyerőknek biztosan másképp áll a mérlegük"


Nem vagyok polgarmester, trafik es fold nyero sem vagyok meg is jobb nekem es csaladomnak most, mint az MSZP alatt.

-a fizetesem nott, pedig ugyanott dolgozok, (regebben stagnalt)

-csaladi adokedvezmenyt kapok

-Anyam elmehetett nyugdijba 40 ev utan, tud vigyazni a gyerekekre

-Erzsebet programba nyaralnak a gyerekeim.

-Felesegem a gyes utan egybol talalt munkat (mondjuk kepezte magat a gyes alatt)

-rezsicsokkentes asszem ugy 30ezret hagyott a zsebembe tavaj (ebbol lemuszakiztattam a kocsimat)

-Uj bolcsode-ovoda epult a kornyekunkon

-Eltuntek az alatunk levo jatekterembol a gepek, nyogalom csend van.

Ezek mind nem igy voltak a 8ev kormanyzas alatt, tehat az en csaladom jobban jart.

2014. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Joe Makepeace ***** válasza:
59%

Abban az "emúttnyócévben" nem volt 2/3-ad.

Ezen kívül össze sem lehet hasonlítani...

...ez lenne most a kisebbik rossz?????...

...nincs alternatíva?? akkor ezeket kellene a bársonyszékekben hagyni??

nem értem, nem értem ezt sehogy sem

2014. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
38%

Az elmúlt 4 év az ország szellemi mélyrepülését hozta.

Soha nem volt még ilyen rettenetesen rossz kormányunk, amelyik amellett, hogy olyan dilettáns, hogy egy majomcsapat jobb döntéseket hozott volna náluk, még közpénzen butítja is a népet.

A stadion építkezéseken kívül hol láttál egyetlen darut is ebben az országban? Miért van az, hogy nem épül semmi? Miért van az, hogy közben az észak-koreait megszégyenítő sikerpropaganda zengi hős pártunk és vezetőnk legszebb tetteit???

Soha nem volt még olyan demagóg kormány, amelyik csak azért és csak úgy az EU és az IMF ellen hangolja a tömeget, mert az neki a belpolitikában sikert hoz.

magyarországon soha nem volt még ennyi fanatikus idióta.

Lehet vitatkozni arról, hogy Gyurcsány mennyire patás ördög, de abban az időben más volt a gazdasági környezet, és lehetett eladósodni. Mellesleg a kisbetűs fidesz volt a gazdasági reformok legnagyobb kerékkötője akkor is.

2014. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%

A megélhetés az MSZP alatt volt jobb, mondom ezt Fideszesként! Viszont a főbb károk az MSZP idején születtek, emlékezzünk csak, mikor 2006-ban megszorítani kellett, mert nem úgy állt a gazdaság, ahogyan kommunikálták, és erre az amúgy is rossz gazdasági helyzetre, rájött a világgazdasági válság is! (Ugye Medgyessi nyilatkozta, hogy 2002-ben bár nem hibátlan, de JÓ ÁLLAPOTBAN vették át a gazdaságot Orbántól.....)


2009-re KO volt, és Bajnai ezen valamelyest segített a megszorításokkal, így 2010-re jobb helyzet volt, mint 2009-ben, de közel sem jó! Orbán itt vette át az irányítást, és az első években úgy látszott, hogy pocsékol kormányoz Orbán (nem én láttam így, ez volt a vélemény) aztán most így 2014 elején egyre több szám bíztató, viszont a szegényebb emberek nem élnek jobban, a középosztály, és a gazdagok meg igen, sajnos....:(

2014. márc. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
63%
Mármint az sajnos, hogy a szegényebbek így élnek, a tehetősebbektől nem sajnálom!
2014. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
56%

14: nem azt mondtam hogy csak nekik, de 10ből 9 embernek biztos nem volt előnyös, és bekerülni a 100 leggazdagabb közé, meg haverokközt szétosztani az ellopott magántulajdont, reptér meg stadion felcsútra, mind a pofátlanság mintapéldái.


engem nem csak az zavar, hogy nekem kevesebb van, hanem hogy hülyeségre költik, ellopják.


az mszp is lopott, de nem ennyire, és legalább nem kommunista módjára viselkedett.

2014. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%

2006ban megszorítani... most is megszorítások vannak, csak nem mondják ki. 3 hónap munkanélküli támogatás szerinted mire elég, mikor az átlagos munkakeresési idő 1,5 év? mi ez ha nem megszorítás? minimálbér alatt foglalékoztatni, és berakni a statisztikába mint állással rendelkező? dolgoztatni a nyugdíjas közrendi alkalmazottakat? bevezetni a tandíjat? csak egy pár a sok közül. persze ott jogos, hogy az ellopott magánnyugdíj, föld, trafik nem minősül megszorításnak, az elkobzás.


nincs imf adósság, hurrá, jöhet a putyintörlesztés.


perzse, én se sajnálnám a gazdagoktól, ha enm tudnám, hogy lopták, és dőzsölnek, miközben mások éheznek meg haldokolnak.

2014. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!