Te hogy képzeled a jövőt?
Az alábbiak vélemények, minden mondatba beleírhatnám, hogy szerintem. Akinek úgy jobban tetszik, az képzelje oda!
Az elkövetkezendő 100 évben nem hiszem, hogy lesz háború. A nagyhatalmak pozíciója természetesen változik valamennyit. Kínában valószínűleg a fejlődés folytatódik, amíg el nem éri a nyugati államok szintjét, az USA ellenpólusa lesz a világgazdaságban. Mivel az USA fenyegetve érezheti magát, szorosabbra fonhatják a kötelékeiket az EU-val. Mivel Kína "kiesése" mellett is szükség van az olcsó munkaerőre, kiaknázatlan erőforrásokra, Afrika fejlődése elkerülhetetlen, belőlük lesz az "új Kína". Ez persze komoly veszélyeket hordoz. Afrikában nagy az ellenségeskedés. Ha ehhez gyors gazdasági fejlődés társul, az elég érdekes dolgokra vezethet.
Ami az EU-t illeti, mindenképpen nagy változások elé néz, de egyáltalán nem egyértelmű, hogy pontosan hogy is fog ez kinézni. Több út is áll előttük:
- Föderatív jellegű, gyengén kapcsolódó államok szövetségévé válik.
- Felhagynak ezzel a jófejkedéssel, és egy erős kezű vezetés alatt létrejövő Európai egyesült államok lesz belőle.
- A nyugati államok megunják a keletet és szépen kirugdosnak minket. Így létrejön egy Nyugat-EU, ami képes viszonylag egységes maradni.
- A keletiek (mi meg a szomszédaink) végre kezdenek valamit magukkal, és megtalálják a helyüket a jelenlegi EU-ban.
- Szétesik az egész, és itt marad egy rakás végtelenül kiszolgáltatott országocska, de legalább nagyon nagyon magyarok leszünk, a franciák meg nagyon nagyon franciák.
A másik érdekes dolog az India. De nem ismerem annyira az ottani helyzetet, hogy ebbe jobban belemenjek.
A bevándorlók helyzete meg nem hiszem, hogy olyan nagy problémákat fog okozni. Vagy asszimilálódnak, vagy elgettósodnak. És hogyha egyszer megindul Afrika fejlődése, akkor a bevándorló áradat is elapad. Vagy az EU előbb megunja a dolgot és elzavarja őket a francba. Az USA is annó mindenkit befogadott. Aztán mikor úgy látták, hogy ennek vége, akkor szépen becsukták a kapukat és most marha nehéz ott letelepedni. Ez simán megtörténhet az EU-ban is.
Most is háború van, csak többnyire gazdasági eszközökkel vívják (lásd IMF, "világválság", szankciók). Nem számítok kiszélesedő világháborúra, inkább helyi konfliktusokra. 100 évre viszont nagyon nehéz előre bármit mondani.
Ezenkívül az USA pozíciói egyre gyengülni fognak Kína és Oroszország ellenében, és egyre elkeseredettebben fog harcolni ellenük. Talán fellázad Dél-Amerika és az EU is, és nem lesznek gazdasági, ideológiai csatlósai.
A bevándorlók kérdése olyan szinten oldódik meg, ha nézzük a demográfiai adatokat: a mostani bevándorlók ekkor már sokadik generációs lakosnak fognak számítani, de kultúrájukat valamilyen szinten megtartják; mivel ez nem tér el jelentősen a későbbi bevándorlókétól, kevesebb konfliktusra lehet számítani. A nyugati "nagy jólét" viszont több mint valószínű, hogy csökken, pontosabban nagyobb vagyoni különbségek alakulnak ki, és az is lehet, hogy gazdag-szegény negyedekre oszlanak majd a területek, ahogy ez sok nagyvárosban már megfigyelhető.
De ez mind csak blöff a mai folyamatok alapján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!