Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a KIJEV-i tüntetés...

Szerintetek a KIJEV-i tüntetés mikor terjed már át a világ többi országaira is?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 10:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Emberi jogból mindig annyid van, amennyit ki tudsz vívni magadnak. A legtöbb európai ország elég jól áll ebből a szempontból (bár a kezdődő visszarendeződés jelei mutatkoznak); máshol kevesebb, de önmagában azt "emberi jogok" kérdése nem olyan nagyon könnyen megfogható, hogy abból önmagában kinőhessen egy forradalom. Ahhoz kell egy szikra, amely a végsőkig fokozza az elszántságot. Ukrajnában ez az volt, hogy - egy olyan pillanatban, amikor sokan tiltakoztak éppen az utcán az ország aktuális, Putyin-barát külpolitikája ellen - a kormány tizenöt évvel sújtható bűntetté nyilvánította a tüntetést. Ettől fogva annak a néhány tízezer embernek, aki kint volt, nem maradt vesztenivalója. Előzőleg hetekig fotózták meg kamerázták őket - ha hazamennek, szépen egyesével összefogdossák őket, kiverik a fogaikat, és a börtönben rájuk rohad a műanyag bilincs; míg ha együtt maradnak, és fellépnek a kormány ellen, úgy van esélyük, hogy megússzák. Ezt tették, és most úgy néz ki, hogy győztek.


De hova terjedhetne ez tovább? Oda, ahol hasonló politikai és gazdasági helyzet van; ahol hasonló elveket követ a kormány; és ahol vagy szoros érzelmi kötődés van Ukrajnához, vagy pedig olyan kézzelfogható kockázata van a passzivitásnak, amelyet a "tömeg" nem hajlandó tovább viselni. Ez alapján két-három ország felé terjedhetne az ukrajnai népmozgalom. Oroszország felé, ahol azonban a gazdasági helyzet jóval kedvezőbb, mint az ukránoknál; illetve Belarusz felé, ahol azonban nincs az a közvetlen fenyegetettségérzet, amely motiválhatná a tömegeket a megmozdulásra.

2014. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Érdekes válaszokat olvastam...Én Ukrajnában élek, és a hejzet most a következő, nem a tüntetők kezdték el öldökölni a rendőrőket, hanem Yanukovics emberei!

Már több mint 100 tüntető halt meg, és ez elég durva.

Erre Yanukovics fogta magát és megszökött Harkovba, eközben az ellenzék leváltotta Yanukovicsot, de Yanukovics kijelentette, hogy ő még mindig elnöknek tartja magát!

De a tüntető tömeg között van egy csomó provokátor...:/

Szóval Ukrajnában elég durva a helyzet...És a határokat is bármikor lezárhatják!!!

2014. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Az előző vagyok!

Amint vége Szocsi olimpiának, Putyin nem fogja hagyni magát...hisz az oroszok kijelentették, hogy Yanukovics mellett állnak! Az ország a kettészakadás élén áll!

Én mondjuk ezt nem sajnálnám...hisz Kárpáaljai vagyok, és örülnék ha nem kellene ehez a rohadt országhoz tartoznom:D

Szóval az lenne a legjobb ha Kárpátalja egy köztársaság lenne :D

2014. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Most meglepődtem. Ukrajnából jönnek kommentelések. Nagyon köszönöm! Az ember fel se fogja az internet jelentőségét, és hatalmát, csak ilyenkor amikor közvetlenül kap válaszokat valahonnan. Remélem a fenti vastagon szedet értelmes mondattá alkotott betűhalmaz kezd izzadni felfele. Izzadjon, BETŰRŐL BETŰRE...........
2014. febr. 23. 13:22
 15/15 A kérdező kommentje:
Izzadás után a hideg verítékből fagyjon, majd izzon, izzon, izzon, izzon............
2014. febr. 23. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!