Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rugós kés miért illegális? És...

Rugós kés miért illegális? És a pillangó?

Figyelt kérdés

Úgyértem... vannak sokkal veszélyesebb kések is, mint a rugóskés... a törvényben mégis külön tiltás vonatkozik rá, hogy "a rugóskés, az aztán nagyon tilos". Mi ennek az oka? a félméteres harci/dobó-/vadászkés a smafu? Miért pont a rugós kést utálja ennyire a rendőrség?


Nincs rugós késem és nem is akarok, de már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi az oka... Szerintem nem veszélyesebb, mint a fixpengés túlélő/vadász/egyéb kések.


Magyarázat, Valaki?


2009. dec. 2. 23:14
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
a rugós kés akkor is illegális ha 2 cm mert nagyon gyorsan lehet kinyitni ezért közelről majdnem olyan veszélyes mint egy pisztoly.
2010. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Közbiztonságra különösen veszélyesnek minősít a törvény minden 8cm nagyobb pengehosszúságú kést.

Rugóskésből minden méretet szintén ebbe a kategóriába sorolnak (tehát a rövidebb pengéjűeket is).

Én sem értem miért. Rengeteg nem rugós bicska kapható amit szintén ugyanolyan gyorsan elő lehet kapni, és egy hüvelykujjmozdulattal kinyitni. Nem veszélytelenebbek, mégis magadnál tarthatod, ha rövidebb a penge 8cm-nél.

2011. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%
13:18 de gondolom itt arról a rugóskéről van szó amelyik nem oldalra nyílik hanem kijön a markolatból és mind a 2 oldala éles.
2011. márc. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy azt a fajta kést, ami rugóval van ellátva, de a pengéje oldalra nyílik, automata késnek hívják, és ezekre "csak" a "8 centis szabály" vonatkozik.Ez persze nem biztos, de én így tudom, de lehet, hogy tévedek.Amúgy, bármilyen nagyságú kés lehet nálad, ha zárt tokban, rejtve tartod, és igazolni tudod, hogy munkavégzéshez, vagy valamilyen tevékenységhez kell.Jó, persze a 15 centis pillangót nehéz túrakésként beállítani.:)
2011. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 frencsy válasza:
100%
Sokkal praktikusabb, mert a penge rejtve van és így biztonságos a zsebben!
2013. jan. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%
Fél a cigány,meg a zsidó.Ennyi.
2013. máj. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%

Erre a kérdésre egy igazán jó filmmel tudok válaszolni. Ajánlom mindenkinek, szerintem fantasztikus és igen mély mondanivalója van. Amit már leírtak páran a kompaktságról az itt értelmet nyer.

A címe: Szibériai nevelés


(De igen érdekes a törvény, mert ezeket a késeket pl.: csak rendvédelmi szervek vásárolhatják, míg egy damaszkpengés, rendkívüli minőségű és hasonlóan kompakt kést te is vehetsz és használhatod is 8 cm alatt)

2014. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%

Két dolgot kihagytam:

Egyik a film mondanivalója nem a kés használatában rejlik, mielőtt valaki félre értelmezi.


A másik pedig ebben az esetben valódi rugós (tehát markolatból kicsúszó) késekről van szó. Az a kés amelyik oldalról nyitható az 8 cm-ig elmegy.

2014. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ez azért van mert a rugós kést könnyen ki lehet nyitni így taktikai előnyt jelent a harcban. És amugy én nekem egy AK-47 szuronyom van és nem veszik el 11 éves vagyok.
2020. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!