Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rugós kés miért illegális? És...

Rugós kés miért illegális? És a pillangó?

Figyelt kérdés

Úgyértem... vannak sokkal veszélyesebb kések is, mint a rugóskés... a törvényben mégis külön tiltás vonatkozik rá, hogy "a rugóskés, az aztán nagyon tilos". Mi ennek az oka? a félméteres harci/dobó-/vadászkés a smafu? Miért pont a rugós kést utálja ennyire a rendőrség?


Nincs rugós késem és nem is akarok, de már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi az oka... Szerintem nem veszélyesebb, mint a fixpengés túlélő/vadász/egyéb kések.


Magyarázat, Valaki?


2009. dec. 2. 23:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
gondolom mert könnyebb elrejteni és "zárt" állapotban hordozni is könnyebb.
2009. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azok is tiltottak csak nem emelik ki annyira mert nem sokan járnak vadász késekkel meg kardokkal.Persze ez is tilos és még jobban megbüntethetnek ha ilyeneket találnak nálad.
2009. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
ja a konyha kések is nagyon veszélyesek lehetnek mégsem halottam hogy tiltott lenne de kitudja lehet hogy megkérdezné a rendőr hogy ez mit keres nálad.
2009. dec. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Aszem a kések a méretük alapján vannak betiltva, ha nagy konyhakéssel kap el a rendőr akkor is megbüntett.
2009. dec. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Persze, ez mind természetes, de mitől veszélyesebb egy rugóskés a törvény előtt, mint a többi?
2009. dec. 2. 23:56
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Talán azért, mert bicska jellegű, tehát becsukott pengével könnyen elrejthető, viszont könnyen egy kézzel nyitható. ( ? )
2009. dec. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a kérdésre a választ, de ami nincs így kiemelve, mint a rugós, ott 8 cm-től fegyvernek minősül, és ha utcán elkapnak vele, jól meghurcolnak. Nem az élét nézik a késnek (a 8 cm mérésénél), hanem a pengét, tehát ami bele tud fúródni valamibe (mert ugye a nyelét már nem tudod belenyomni az áldozatba).
2009. dec. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egésznek az az oka, hogy rendeltetésük alapján ezek tipikus utcai fegyvereszközök, míg egy vadászkés, konyhakés és bármilyen egyéb szúró-, vágófegyver ezeknél lényegesen ritkábban fordulnak elő, a rendeltetésükről nem is beszélve. Természetesen ugyanúgy megbüntethetnek más eszköz megtalálása esetén is, de egy elkapott utcai legény a praktikusság és az elrejthetőség, kényelem miatt kimondott az általad megkérdőjelezett eszközöket használja tipikusan. Tehát a különféle szúrásos, vágásos bűncselekmények javarésze is ezen eszközökkel történik.


Mellesleg ha valakit kritikus helyen megszúrnak, vagy nagyon megvágnak akkor már nem sokat számít az eszköz mérete,legfeljebb abban, hogy mennyi idő alatt vérzik el valaki.

2009. dec. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8:51es vagyok


Még annyit, hogy a kérdésedben szereplő eszközök kevésbé veszélyesek a nagypengés eszközöknél...

2009. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
azért mert 9 (v talán 8) centinél hosszabb v akkora a pengéjük. és az van meghatározva, h a szív a mellkason keresztül 9 (v 8) centire van, ezért minősül rendes fegyvernek. és persze elég könnyű elrejteni. napersze egy fél centis konzervnyitóval is ki lehet vkit nyírni...
2009. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!