Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy kaphatnák teljes képet...

Hogy kaphatnák teljes képet az aktuális bel- és külpolitikai helyzetről?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, az a célom, hogy felvételizzek egy Nemzetközi kapcsolatok szakra, amihez szükséges, hogy ilyen ismereteim legyenek. Eddig nem néztem a híradót vagy olvastam ilyen jellegű híreket, de mától fogok és szeretném ha segítenétek ebben akár könyv, akár film, tv - műsor vagy internetes holnap formájában.

Előre is köszönöm a rendes válaszokat.


2009. nov. 26. 16:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40%
Ne higgyj semmilyen bal oldali, méginkább a liberális sajtóknak, mert AZ SEM IGAZ, AMIT KÉRDEZNEK.
2009. dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 7. 14:32
 13/16 anonim ***** válasza:

Olvass színvonalas újságokat (The New York Times, Financial Times, Le Monde, People's Daily, Asahi Shimbun, The Times of India, El Espectador).


Történelmi könyveket is olvass minden mennyiségben. Komoly, tudományos könyveket (ránézésre: tele vannak lábjegyzettel, végjegyzettel, levéltári hivatkozással).


Olvasd el Kissingertől a "Diplomácia" c. könyvet. Kezdetnek jó lesz (és később is).

2009. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Olyan dolgokat olvass, nézz amiknek hiteles forrása van. Ha történik valami a világban nézd meg a Hír Tv-n, az

ATV-n, az m1-en, RTL-en, TV2-n, CNN-en stb... Olvasd egyszerre a Magyar Nemzetet és a Népszabadságot, az Origót, Indexet és a kuruc.info-t. Hallgasd végig Vona Gábor, Orbán Viktor és Bajnai Gordon beszédeit is.

Egyszóval sok lábon állj. :P

Ezek után a valóságos kép valószínűleg magától kialakul benned és ha olyan helyzetben kerülsz, hogy érvelned kell több szempontot is ki tudsz fejteni.

2009. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2009. dec. 7. 20:12
 16/16 anonim ***** válasza:

18:03

Egyetértek a több lábon dologgal, de én inkább összezavarodok ha az ATV-t és a Hír TV nézem. Teljesen mást mondanak.

2009. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!