Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy kaphatnák teljes képet...

Hogy kaphatnák teljes képet az aktuális bel- és külpolitikai helyzetről?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, az a célom, hogy felvételizzek egy Nemzetközi kapcsolatok szakra, amihez szükséges, hogy ilyen ismereteim legyenek. Eddig nem néztem a híradót vagy olvastam ilyen jellegű híreket, de mától fogok és szeretném ha segítenétek ebben akár könyv, akár film, tv - műsor vagy internetes holnap formájában.

Előre is köszönöm a rendes válaszokat.


2009. nov. 26. 16:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az is segítene ha leírnátok, hogy szerintetek melyik tv csatorna híradója a legjobb, leghitelesebb.
2009. nov. 26. 17:01
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
A lényeg, hogy sok helyen olvass, sok adót nézz, hogy minél árnyaltabb kép alakuljon ki benned.
2009. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

mindegyik híradó és csatorna más dolgokat tart fontosnak és más szemszögből mutatja be a dolgokat, ezért érdemes többet nézni...olvass napilapokat és politikai portálokat a neten...de nem azt fogják ellenőrizni,hogy mennyit tudsz a politikáról, elvégre azért mész oda, hogy megtanítsanak arra, amit tudnod kell... én a DE BTK töri szakán tanulok és sok csoporttársam vette fel a nemzetközi kapcsolatok specializációt...de nem kérték számon senkin az aktuális politikai tájékozottságát,pusztán egy tantárgy megfelelő szintű teljesítése kellett hozzá (én nekem nem ment :D )


és bocsi, de nem tudom megállni: nem kaphatnák, hanem kaphatNÉK

2009. nov. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, a Corvinusnál ezt írják és én ideális esetben oda szeretnék bejutni:


Az írásbeli és szóbeli vizsga célja:

* az általános miveltség;

* a bel- és külpolitikai tájékozottság;

* a nemzetközi kapcsolatokhoz szükséges rátermettség;

* a nyelvismeret


A kérdésben csak elírtam a szót :)

2009. nov. 26. 17:27
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk nehéz bejutni vajon a Corvinusnak erre a szakára?
2009. nov. 26. 17:28
 6/16 A kérdező kommentje:
És tényleg nehéz kapcsolatok nélkül elhelyezkedni ott később? Ez csak bónuszkérdés, még áll az eredeti :D
2009. nov. 26. 17:29
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
készülj fel rá, hogy iszonyúan fel fogod cseszni az agyad nap mint nap ha a politikával fogsz foglalkozni.
2009. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Úgy érted ha politikus leszek, vagy ha figyelemmel követem? Utóbbitól nem félek, előbbit meg nem tervezem :)
2009. nov. 26. 19:14
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
HirTV - Echo TV - Lánchíd rádió ..CNN..
2009. dec. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Minden hírt több forrásból is szerezz meg, azaz mind bal, mind jobb oldali forrásokból, mert a híreket is tálalják, még azok is, akik objektívnek vallják magukat.

Tudd, hogy az igazság valahol középen van, amit majd érezni is fogsz, ha vigyázol, hogy ne ragadjon magával a tálalás.

Keress a neten is sokat, mert megéri. Híreket, történéseket, tényadatokat, külföldi hírportálokat illetve a közgondolkodás felmérésére fórumokat.

Fogadj el mindent, de alapból ne higgy el semmit, ami a hírekre és történésekre ragasztott máz.

Ha ezeket betartod, akkor lesz a világ és a magyar politika történéseire egy objektív és idővel rutinosan széleskörű rálátásod.

2009. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!