Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megvennél-e egy olyan ingatlan...

Megvennél-e egy olyan ingatlant, amelyet éppen egy szerencsétlen helyzetbe került család feje felől árvereztek el?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre gyakrabban olvasok olyan esetekről, ahol hétköznapi, gazdagnak nem nevezhető emberek fizetésképtelenné válnak, ezért, hogy tartozásaikat törleszteni tudják, elárverezik egy életen át, keserves munkával megszerzett házukat, lakásukat.


Adott egy fiktív szituáció, például egy 150 nm-es családi ház, 600 nm telekkel, valahol vidéken. Három generáció él benne, házaspár két kicsi gyerekkel és az egyikük öreg, beteg szüleivel. Az apa elvesztette az állását, a feleség rokkantnyugdíjas, és a válság miatt képtelenek fizetni tartozásaikat. A házat 20 millió Ft-ra becsülik, és az árverésen lehet licitálni rá. Végül elkel 7 millió Ft-ért, és hamarosan eljön a végrehajtás és a kilakoltatás ideje...


Hozzád kegyes volt az élet, és van ennyi pénzed. Akár meg is vehetnéd ezt a házat, és ha csupán gazdasági szempontból nézzük, bomba üzletet csináltál, hiszen egyetlen csapásra csaknem tripláztad a pénzed. De ha beköltözöl a házba, és szétnézel... A kertben szépen nyíló virágok, kicsit arrébb egy homokozó, kis vödörrel, és lapáttal. A ház mellé kihányva a bútorok. Egy franciaágy, egy járóka, mellette barna játékmackó búslakodik. Itt emberek éltek, örültek, sírtak és álmodtak. És most itt vagy te, akinek szerencsés lapok jutottak...


Te hogyan éreznéd magadat?


2009. nov. 26. 02:57
1 2
 11/12 anonim válasza:
Kicsit off téma. (amúgy én voltam a 2. válaszoló) Szerintem ott a gond hogy nincs tanítva a pénzügyi kultúra hanem ki mit lát vagy nem lát otthol gyerekként azt viszi tovább. igaza volt az egyik hozzászólónak, nem kell mindent most azonnal megvenni és a biztosításokon sem mindig érdemes spórolni (nem vagyok bizt. ügynök!) Sajnos mi is azt láttuk otthol annó 3 gyerekként hogy igaz megvan a lakásunk esetleg színes tv-nk de minden hitelből. Mikor felnőttem szüleimtől nem azt hallottam hogy spórolj fiam hanem mért nem veszed meg hitelre? Én hülye bele is ugrottam majd mikor baj volt nagy nehezen kimásztam belőle és a saját káromon (meg másén) tanulva nem veszem fel ész nélkül a hiteleket. Persze itt nem a hitellel van a gond mert az is tud jól működni ha gondolkozik kicsit az ember hogy jön ki jól. Gondolok itt arra hogy elromlik a hűtő és nincs épp rá 80ezer mondjuk mert le van kötve akkor egy 0 THM-es amit 6-12 hónap alatt kell visszacsengetni az teljesen rendben van. De azért hitelt felvenni hogy a szomszédnak van egy 82cm-es Lcd tv-je nekem meg legalább akkor 102-es kell ezért kár.
2009. nov. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
simanszky,h megvasarolnam.mas nyomorusaga nem az en gondom kell h legyen...arra ott vannak a segelyszervezetek.mi eleg tehetosek vagyun,de nem azert mert " szerencses lapok jutottak",hanem mert kemenyen dolgozunk.dec.-re van a felesegem kiirva az elso babankal,de meg mindig gurizik.errol enyit.
2009. nov. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!