Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megvennél-e egy olyan ingatlan...

Megvennél-e egy olyan ingatlant, amelyet éppen egy szerencsétlen helyzetbe került család feje felől árvereztek el?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre gyakrabban olvasok olyan esetekről, ahol hétköznapi, gazdagnak nem nevezhető emberek fizetésképtelenné válnak, ezért, hogy tartozásaikat törleszteni tudják, elárverezik egy életen át, keserves munkával megszerzett házukat, lakásukat.


Adott egy fiktív szituáció, például egy 150 nm-es családi ház, 600 nm telekkel, valahol vidéken. Három generáció él benne, házaspár két kicsi gyerekkel és az egyikük öreg, beteg szüleivel. Az apa elvesztette az állását, a feleség rokkantnyugdíjas, és a válság miatt képtelenek fizetni tartozásaikat. A házat 20 millió Ft-ra becsülik, és az árverésen lehet licitálni rá. Végül elkel 7 millió Ft-ért, és hamarosan eljön a végrehajtás és a kilakoltatás ideje...


Hozzád kegyes volt az élet, és van ennyi pénzed. Akár meg is vehetnéd ezt a házat, és ha csupán gazdasági szempontból nézzük, bomba üzletet csináltál, hiszen egyetlen csapásra csaknem tripláztad a pénzed. De ha beköltözöl a házba, és szétnézel... A kertben szépen nyíló virágok, kicsit arrébb egy homokozó, kis vödörrel, és lapáttal. A ház mellé kihányva a bútorok. Egy franciaágy, egy járóka, mellette barna játékmackó búslakodik. Itt emberek éltek, örültek, sírtak és álmodtak. És most itt vagy te, akinek szerencsés lapok jutottak...


Te hogyan éreznéd magadat?


2009. nov. 26. 02:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyet nem tudnék megtenni. A szívem szakadna meg, ha egy család felől kellene a házat "elvenni"
2009. nov. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ha hozám kegyes az élet és megtehetném hogy megvenném úgy mint befektetés, tehát nem lakhatásnak mivel lenne hol laknom akkor "mocskos" üzleti szempontból megtenném. Mert ha én nem más úgyis megveszi. De ha ugy látom a családról hogy nem linkek, dolgosak, adnék még egy esélyt a családnak: albérletben ott maradhatnának és ha később esetleg stabilizálódik a helyzetük visszavásárolhatnák az ingatlat.
2009. nov. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megvenném ha volna pénzem, mivel ha nem én akkor más úgyis megveszi!!De az biztos h a szivem megszakadna...:)
2009. nov. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Igen.Biztos rossz érzés lesz egy darabig,de ez kicsit olyan mint aki azért nem eszik húst,hogy védje az állatokat.Ha nem ő,más úgyis megveszi a boltban.Ha nem te veszed meg,akkor más fogja,akit valószinűleg nem fogja érdekelni,hogy ki lakott ott.
2009. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nekünk van hitelünk.

amikor felvettük, bőven hagytunk teret arra, ha változna az árfolyam, akkor is ki tudjuk fizetni. Az akkori viszonyok között jóval nagyobb lakást is vehettünk volna, de inkább maradtunk egy 1,5 szobás 50 négyzetméteres Budapesten kívüli lyuknál. Minden létező biztosítást megkötöttem, hogy védve legyünk baleset, munkaképtelenség, elbocsátás esetére is.

nem a legolcsóbbat kerestük, hanem a leginkább megbízhatót, így ugyan alapból többet fizettünk ugyanannyiért, mint mások, de a törlesztőrészlet csak az árfolyammal változik, nem pakkolnak bele mindenféle költséget.


most, amikor a kedvesem terhes (január végére várjuk) már el van intézve a 2 éves, 50%-os áthidaló hitel, pedig még nincsenek is anyagi gondjaink. Kötöttem egy életbiztosítást is külön, biztos, ami biztos.


szerény véleményem szerint, ha az ember odafigyel, gondolkozik, figyelembe veszi a lehetőségeket, akkor majdnem minden eshetőségre fel lehet készülni.


ennek az országnak az az egyik, talán a legnagyobb baja, hogy az emberek nem gondolkoznak. persze az egyedi esetek kiemelve mindíg szívszorítóak, de ha minden egyes idiótának mindíg a hóna alá nyúlunk, akkor sosem fog megváltozni semmi.


szóval igen, gondolkozás nélkül.

2009. nov. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Persze, sőt, a párommal majd vadászunk az ilyen ultraolcsón megszerezhető házakra.

Viszont valahogy nem életképes a 150 m2-ből az utcára kényszerülő család meséje, általában ez úgy van, hogy van a néninek 15 m2, és onnan dobják ki, mert már a fűtésre való fát is az utcáról kell összeszednie.

Aki pedig hitelezik, kölcsönkéreget, az így jár. A válság emlegetése sem életképes mese, mert lehet munkát találni, csak sokan az alantasabb munkákat átugorják, mert az büdös nekik. Én pl 4 hónapig kilincseltem a faluban alkalmi munkákért, na az sem kevésbé megalázó, mégis csinálni kell, és akkor lehet fizetni az ész nélkül felvett hiteleket. Akkor sem bőgöm el magam, ha a 15. gyerek megszületése után lakoltatják ki őket, hiszen 1 fizetésre miért kellett annyi gyerek?

Ha megnézem a helyzetet alaposan, mindig lehet a háttérben találni valami okot, ami a totális elszegényedéshez vezetett. Egyedülálló szülő 3 gyerekkel, plazma TV hitelre, túlköltekezés, spórolásra való képtelenség, aluliskolázottság(jó lett volna bejárni), ambícióhiány, alkoholizmus, stb stb...

Egy családnak mindig vannak tartalékai, hogy munkahelyvesztés esetén még hónapokig húzzák, amíg valaki talál munkát, és ne mondja nekem senki, hogy semmit sem lehet találni mondjuk 4 hónap alatt, mert körberöhögöm.

Szóval valahogy nem tud meghatni más nyomora, mert tudom, mi vezet oda, és elég kevés a kivétel(pl a néni).

2009. nov. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szemrebbenés nélkül.

Egyrészt ha mégsem veszem meg, akkor a licitáláskor letétbe helyezett pénzt elbuktam. Namármost nekem nem ér meg annyit egyik ismeretlen család sem, hogy veszteségem legyen, és a saját életkörülményeimet kockáztatva akár én is oda jussak, mint ők.

Másrészt mire odakerülök, hogy beköltözzek, addigra ők már ki vannak onnan lakoltatva. Nyilván nem én fogom kiebrudalni őket, mert azt már korábban megtette a hatóság. (Máshogy nem is tudnák elárverezni a házat.)

Harmadrészt meg csak azt tudom mondani, amit már előttem is mondtak:

Aki mankóval tanul járni, az soha nem fog két lábra állni.

2009. nov. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

simán megvenném, és visszabéreltetném velük.


Én csináltam egy jó befektetést, ők meg maradhatnak ott ahol eddig is laktak.

2009. nov. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hat, kielemezve a valaszokat statisztikai szempontbol, ugy latom, itt mindenki szerint rendben van a dolog, ugyhogy igen, megtennem de elotte megkerdeznem, hogy irta-e ide, hogy o nem tenne. Ha irta, tole nem vennem el, mindenki mastol igen. (Gyengebbek kedveert, aki szerint jolvan ez igy, az megerdemli, hogy vele is hasonloan banjanak.)
2009. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyilván meg. Egyészt ha objektíven nézzük a dolgot, soha nem lenne 20 millám, ha a jó üzelteket érzelmi okokból nem kötném meg. Másrészt ahogy előttem írták - az embernek lehet balszerencséje- de olyan nincs, hogy csak más felelős a kialakult helyzetért. Legalább részben az ő hibája, hiszen a hitel az hitel, nem a "mi" pénzünket költjük. Radásul a valóság az, hogy az ilyen helyzetbe kerülő családoknál is, ahol a kaját nem tudják fizetni, azért a parabola antenna ott figyel a ház falán, arra persze van pénz...
2009. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!