Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A németek 1939-ben jogosan...

A németek 1939-ben jogosan követelték Danzigot. Miért nem lehetett rávenni a lengyeleket, hogy engedjék át?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Gdynia ekkor még csak egy álmos kisváros és marginális kikötő volt Gdanskhoz képest, ami éppenséggel akadályozta is az utóbbinak a fejlődését.


Csak Danzigot (meg a körzetét) egy összekötő korridort és még némi pluszterületet kértek volna, mintha csehszlovákoknál is így indítottak volna és teljesen véletlenül bekebelezték őket. Pedig megkapta akkor Adolf amit kért:

[link]


Az sem játszott a németek kezére kimondottan, hogy teljesen véletlenül a német kormány pénzelte a lengyelellenes ukrán szélsőséges csoportokat.

[link]

Ahogy a szövetségeseinktől sem túlzottan illendő területeket kunyerálni, de egy vitás kérdés során felmondani sem:

[link]


A Molotov-Ribbentrop paktum is ilyesmiről számolt be, pedig az mintha még a danzigi korridor tervének elutasításának előtt fogalmazódott volna meg, sőt brit nyomásra a lengyelek készek is lettek volna megegyezni.


Meg persze az utána zajló casus belli kreálása sem a békés rendezés mellett tette le a voksát az akkor regnáló német kormány:

[link]



Nem volt lehetőség a békés rendezésre, naj ó ha Hitlernek minden óhaját teljesítjük és vér nélkül övé egész Európa, akkor talán nincs háború. Végülis ez is ez nézőpont csak a megszálltaknak nehéz megmagyarázni, hogy ez miért is az ő érdekük.

2013. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

19:41

"Gdynia ekkor még csak egy álmos kisváros és marginális kikötő volt ..."


1919-ben. De nem 1939-ben. Addigra a lengyelek komoly kikötővé fejlesztették.


"...mintha csehszlovákoknál is így indítottak volna és teljesen véletlenül bekebelezték őket. "


Hitler sohasem titkolta, hogy Benes úr Csehszlovákiáját gyűlöli és el szeretné pusztítani. Ellenben Lengyelországot sokáig potenciális oroszellenes szövetségesének szerette volna megnyerni.


"...a német kormány pénzelte a lengyelellenes ukrán szélsőséges csoportokat. "


A német kormány még 1939 márciusában is azért tette lehetővé Kárpátalja Magyarországhoz való visszakerülését, hogy a létrejövő magyar-lengyel határral megnyugtassa a lengyeleket, semmiféle ukrán nemzetállam kialakulását nem támogatja a lengyelek hátában.


"A Molotov-Ribbentrop paktum is ilyesmiről számolt be, pedig az mintha még a danzigi korridor tervének elutasításának előtt fogalmazódott volna meg, sőt brit nyomásra a lengyelek készek is lettek volna megegyezni."


Itt el lehetsz tévedve kissé; Hitler 1938 novemberétől kezdve sürgette a lengyelekkel való megállapodást a danzigi korridor kapcsán. Egészen 1939 áprilisáig tárgyalásos rendezést akart.

2013. dec. 10. 08:18
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy a pech - Gdynia éppen Gdansk/Danzig és az akkori Németország között helyezkedik el. Ha megtörténik az a korridor-népszavazás, akkor Gdynia is német lesz (a németek nagyon jártasak voltak már a népszavazások szervezésében és kivitelezésében!), meg Gdansk is, Lengyelország meg ott áll kikötő nélkül, körbevéve nácikkal meg kommunistákkal.



"Hitler sohasem titkolta, hogy Benes úr Csehszlovákiáját gyűlöli és el szeretné pusztítani. Ellenben Lengyelországot sokáig potenciális oroszellenes szövetségesének szerette volna megnyerni."


A Mein Kampfban már '24-ben megírta, hogy mi a szándéka Kelet-Európa síkságaival - az, hogy német Lebensraumot csinál belőle. Lengyelország meg pont nem más, mint ennek a kelet-európai síkságnak a legnyugatibb része. Ki gondolja azt, hogy Hitler hagyta volna, hogy a kinézett élettér közepén egy független szláv állam ékeskedjen "szövetségesként"? Előbb-utóbb biztos lett volna valami korridorkérdés ott is, hogy a tulajdonképpeni Németországot a közösen elfoglalt exszovjet Ukrajnával össze lehessen kötni.

2013. dec. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező:


"1919-ben. De nem 1939-ben. Addigra a lengyelek komoly kikötővé fejlesztették. "


Azért Gdansk és Gdynia akkor sem volt még egy súlycsoportban. különben is a német korridor útjába esett véletlenül a város, tehát le kellett volna mondani.

[link]


"Hitler sohasem titkolta, hogy Benes úr Csehszlovákiáját gyűlöli és el szeretné pusztítani. Ellenben Lengyelországot sokáig potenciális oroszellenes szövetségesének szerette volna megnyerni."


A halálra dolgoztatandó szlávokkal kokettálna? Volt egy meg nem támadási szerződés aminek annyi lett a vége, hogy amikor a lengyelek nem teljesítették az óhajait, akkor összeszűrte a levet a másik szláv bagázzsal. Később azokra is mért egy megelőző csapást, ahogy a lengyelekre is.


Ja és az rendben van, hogy egyesek következmények nélkül magukba olvaszthatnak egy számukra nem szimpatikus országot?


"A német kormány még 1939 márciusában is azért tette lehetővé Kárpátalja Magyarországhoz való visszakerülését, hogy a létrejövő magyar-lengyel határral megnyugtassa a lengyeleket, semmiféle ukrán nemzetállam kialakulását nem támogatja a lengyelek hátában."


Miért ne fért volna meg egymással a kettő? Nem akart ukrán nemzetállamot, ahogy lengyelt se, hanem egy németek uralta nagy pusztaságra vágyott Hitler. Ha összevesznek és egymást gyalulják az még jobb. Más a hivatalos állásfoglalás és más a titkosszolgálatok ügyködése.



"Itt el lehetsz tévedve kissé; Hitler 1938 novemberétől kezdve sürgette a lengyelekkel való megállapodást a danzigi korridor kapcsán. Egészen 1939 áprilisáig tárgyalásos rendezést akart."


A tárgyalások speciel még augusztusban is folytak és a háború előtt egy héttel a lengyel kormány is elfogadta, hogy Danzig a németeké és a korridorról a helyi lakosság népszavazása legyen a döntő, hathatós brit és francia nyomásra sikerült ezt persze elérni. Ha csak Danzig és a hozzácsatolt korridor kellett volna Hitlernek, akkor azt viszi. Neki egy csöppet több kellett. Ezért született az első tárgyalások után a Molotov-Ribbentrop paktum és ez igazodott a hitvallását megfogalmazó könyvhöz a Mein Kampfhoz is.


Csak egy ócska ürügy volt Danzig és a lengyel német határon folyó egyéb incidensek a háborúra.

2013. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%
és a másik fontos kérdés: Az antant milyen jogon adott más országoknak területet Németországból és Magyarországból?
2013. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

16:23

"Azért Gdansk és Gdynia akkor sem volt még egy súlycsoportban."


[link]

"1931 és 1939 között Gdynia univerzális temgeri kikötővé bővült. 1938-ban Gdynia volt a legnagyobb és legmodernebb kikötő a Balti-tengeren és a tizedik legnagyobb kikötő Európában. "


"A halálra dolgoztatandó szlávokkal kokettálna?"


Szlovákia vagy Horvátország elég jó szövetségese volt :)


"Ja és az rendben van, hogy egyesek következmények nélkül magukba olvaszthatnak egy számukra nem szimpatikus országot? "


Csehország maradékának megszállása 1939 március 15-én miért nem zavarta akkor annyira a hős angolokat, franciákat???


"A tárgyalások speciel még augusztusban is folytak és a háború előtt egy héttel a lengyel kormány is elfogadta, hogy Danzig a németeké ..."


Annyi történt, hogy Hitler addigra Sztálinnal látszólag jobb üzletet kötött Lengyelország teljes felosztásáról.


"Ha csak Danzig és a hozzácsatolt korridor kellett volna Hitlernek, akkor azt viszi. "


Tavasszal még beérte volna annyival.


"Ezért született az első tárgyalások után a Molotov-Ribbentrop paktum és ez igazodott a hitvallását megfogalmazó könyvhöz a Mein Kampfhoz is."


Hitler nem valamiféle előre elhatározott terv szerint hozta a döntéseit, ez egy közkeletű nagy tévedés. Ad hoc politizált, döntően az ellenfelei hibás lépéseire reagált.


"Csak egy ócska ürügy volt Danzig és a lengyel német határon folyó egyéb incidensek a háborúra. "


Biztosan állítható, hogy Hitler 1939 szeptember 1-én nem akart világháborút kirobbantani.

2013. dec. 11. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!