Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki nevezhető ma szegénynek...

Ki nevezhető ma szegénynek Magyarországon, és milyen fokozatai vannak?

Figyelt kérdés
A kormányoldal miért nem törődik ezzel a problémával,miért "erőből" akarja ezt megoldani?
2013. nov. 25. 16:40
1 2
 11/14 Phenom1971 válasza:

Ez teljesen jogos hogy ne a lakosság fizesse ki.

De csak hogy átlásd a helyzetet elmondom az én példám.

A nejem egy banknál dolgozik 13 éve. Tőlük vettük fel a hitelt. Ha ezt előre lehetett volna látni Ö tudott volna róla. 68 ezeről indult a törlesztő én akkor 300 ezret kerestem ( ez 6 éve volt). Most hogy áll a gazdaság és az épitőipar alig van munkám jó ha 150 ezret összeszedek. A törlesztőm viszont 165 ezer. És még van hátra 14 év belöle. Nem várom el hogy kifizesse bárki is a hitelem de ha ez igy emelkedik tovább vagy éhen halunk vagy bebukok mindent és még egy csomó tartozásom is marad.

2013. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

"Jó, azt had ne sajnáljuk már aki felelőtlenül eladósította magát úgy, hogy a megélhetésre viszont elegendő pénze volt... Addig nyújtózkodj amíg a takaród ér."


Az állam felelőssége, hogy észt verjen a lakosaiba, ha azoknak nincsen maguktól. Nekem sem tetszik, de ez van.

2013. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Anno az Állam megtett mindent, hogy észt verjen a lakosokba. A híradókban, gazdasággal foglalkozó műsorokban felhívták az emberek figyelmét, hogy hiába alacsony a felvételkor a törlesztőrészlet, hosszú lejáratú hitelnél az árfolyam nagyon megugorhat. Csak ezzel a többség nem törődött. Nekem is van több ismerősöm, akinek hiába mondtam hogy ez kockázatos. Kinevetett, hogy csak ijesztgetem. De akinek a felesége bankban dolgozik, annak illett volna tudni, hogy az árfolyamok változhatnak!

Szegénynek azt lehet nevezni, aki csak a legszükségesebb dolgokat tudja megvásárolni. Ruhára, cipőre már nem mindig futja. Ilyen családból sajnos, egyre több van.

2013. nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

[link]

Mindig is probléma volt a szegénység, de most se nagyobb a probléma mint eddig ...

2013. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!