Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki nevezhető ma szegénynek...

Ki nevezhető ma szegénynek Magyarországon, és milyen fokozatai vannak?

Figyelt kérdés
A kormányoldal miért nem törődik ezzel a problémával,miért "erőből" akarja ezt megoldani?
2013. nov. 25. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Papiron az ország döntő többsége szegény minimálbéres... :)


Szerintem amúgy az tekinthető annak ahol a család nettó bevétele 200.000 ft alatt van.

2013. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az is számít,hogy ez az összeg hány emberre esik?
2013. nov. 25. 16:42
 3/14 anonim ***** válasza:

Jaaa ez nem hivatalos, én csak hasraütöttem :D Mélyszegény meg legyen az ahol nettó 100.000 alatt van a háztartás bevétele.


Persze, hogy számít a főszám is, de mivel ez csak az én egyéni véleményem így nem akarok belemenni ennél részletesebben.

2013. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Phenom1971 válasza:

Szegénynek számit az is aki a felett keres ha a lakáshitele elviszi a bérét.

Szerintem ez nem a keresettől, hanem attól függ mekkora az összeg amit a megélhetésre tud forditani.

2013. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Jó, azt had ne sajnáljuk már aki felelőtlenül eladósította magát úgy, hogy a megélhetésre viszont elegendő pénze volt... Addig nyújtózkodj amíg a takaród ér.
2013. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen,tehát úgy kell fogalmazni,hogy nem a bevétel számít,hanem,hogy mennyit ad ki "megkötések" nélkül szabadon.

Egy netto 450.000 ft-ot kereső család is lehet szegény,ha törlesztőrészlete a családnak cirka 240.000 forint körül van?

Lehet,hogy ez a lényeg annak,hogy a kormány miért akar a jol kereső hiteleseken mindenáron segíteni,mert ők amellett is szegények,hogy nagyon jól keresnek.Ugyebár.

De azért ezt látni kellet volna a kötéskor is nem?

És mi van akkor ,ha egy ilyen családfő elveszti a munkáját?

Akkor ő már tényleg szegény?

2013. nov. 25. 16:58
 7/14 Phenom1971 válasza:
0%

Ebből látszik nincs devizahiteled.

Ezt a hibát az ország kb 20% a elkövette.

Akár lakás, kocsi, vagy szabad felhasználású devizahitelről beszélünk. Ők mind felelőtlenek?

Vagy csak át lettek verve?

2013. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nincs.Engem nem lehetett megvezetni.

Van egy régi mondás ami mindíg eszembe jut.

"Addig tudsz független lenni,amíg olcsóbban élsz mint mások"-ezt nálunk nem ismerik. Utána meg segítsen mindenkinek "állambácsi".

Itt a józanság is kicsi,nemcsak a fizetés a kicsi.

2013. nov. 25. 17:06
 9/14 Phenom1971 válasza:

A baj ott van hogy az emberek nem vásárolnak mert nem marad már rá pénzük. Ahhoz hogy a számláikat fizetni tudják valahol azt meg kell spórolni. ezt az ételen, ruhán, és a különböző szolgáltatásokon tudják megspórolni.

Pl: nem festeted ki a lakásod mert nincs rá pénzed inkább megpróbálod magad megcsinálni, igy a festőnek nincs munkája igy pénze se. Igy ö se tud költeni. Nincs igy gazdaság igy növekedés se. Az a jó ha forog a pénz és mindenki költ. Kapsz is adsz is. A nincsből nem tudsz.

2013. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az előbbi mondás az egésznek a lényege,pont egy svájci bankszakembertől való,azoktók akiktől mi töménytelen pénzt vettünk fel lakásra,és jutottunk koldusbotra.

Rendkívül ostobák voltak,akik ebbe beleugrottak.

Az értékelés,amit leírt teljesen normális és igaz.

Ezért kell ezt a bűvös kört megszakítani,de hogyan. A hitelt a svájci,aki jól ismerte a mondást már kihelyezte. Nekünk vissza a kell/ene/ fizetni.Persze,úgy,hogy ne a vétlen "épeszü" lakosság fizesse azért ki.

2013. nov. 25. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!