Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg barátaimat...

Hogyan győzzem meg barátaimat a politika fontosságáról?

Figyelt kérdés

Mai napon beszélgettünk munka közben és egyre jobban a politika felé vette az irányt a témázgatás. Amikor olyan dolgokat hoztam fel érvelés, és érdekesség gyanánt amik elég hihetetlenek voltak, (pedig teljes mértékben valóságosak) akkor hirtelen mindenki nekem esett hogy én milyen hülye vagyok, meg hogy a politikával hülyeség foglalkozni, mert - állításuk szerint- hiába foglalkozom vele nekem attól nem lesz jobb. Próbáltam rávilágítani, egyszerű példákkal elmagyarázni nekik a politikát, és az azzal való foglalkozás fontosságát, de ők továbbra is "véremet akarták" mert hogy én falusi vagyok és a bulvároldalakról/újságokból tanulom a dolgokat és majd pont én fogom megmondani a frankót a politikával kapcsolatban.

Nem értek hozzá mesteri szinten, de szeretek róla beszélgetni, de bármikor mikor előkerül a politika azonnal én vagyok a legostobább közöttük, pedig tőlük eddig még nem hallottam semmi olyat ami legalább súrolná az alapot amivel el lehet kezdeni a bezélgetést.


Nem azt akarom hogy hirtelen varázsütésre mindenki hipp-hopp politikus legyen körülöttem, de azért jól esne azt tapasztalni, hogy amikor a politika szót említem nem menekülnek, nem röhögnének ki, hanem legalább pár érdemleges infóval gazdagítanák a beszélgetést.


Mi az amivel még könnyebben rávezethetném őket, hogy legalább a napi híreken gondolkodjanak, amivel észrevetethetem hogy pedig igen is fontos odafigyelni a poliikára?


2013. nov. 6. 22:34
 1/8 A kérdező kommentje:

"de bármikor mikor előkerül a politika azonnal én vagyok a legostobább közöttük"



Nehogy félre értse valaki: Ők tartanak annak, nem ez a valóság. :)

2013. nov. 6. 22:49
 2/8 anonim ***** válasza:

Valahogy csak rá lehet őket venni hogy figyeljenek oda, mert ugye a politika az mindenki jövőjére vonatkozik mert ugye a kormány dönt mindenről.

Sajnos sokan nincsenek tisztában a dolgokkal és csak azt hiszik el amit akarnak, és totál burokban élnek.

Vegyük példának ezt a rezsicsökkentéses mizériát, ez szép és jó meg minden mert eddig csak növekedett most meg csökken nem sokkal, de ezzel olyan adókkal terhelik a szolgáltatókat mivel nekik kell ezt megfizetni amivel csődbe is mehetnek és ugye azzal ők kénytelenek emelni és akkor már ugyanott vagyunk plusz az állami pénzek is rámennek minden hülyeségre ami megint csak rajtunk csattan mivel mi tartjuk el a kormányt.

Tehát sokan ezt nem képesek belátni hogy ez így nem jó, mert oké hogy kevesebb a rezsi, de az élelmiszerek ára nem kevesebb amit megspórolnak a rezsin azt elköltik kajára, és nem lesz több semmivel sem.

Csak ugye ez egy ok arra hogy a jelenlegi kormány a következő 4 évre is bebiztosítsa magát, azok sem hülyék sajnos.

Másrészt ugye sok kollégám van nekem is akiknek fogalmuk sincs a dolgokról csak szavazzunk erre mert az jó. Sokan a fideszre szavaznának mert nem kommunista párt és maximum csak az MSZP lépne a helyükre amivel megint nem lennénk előrébb de nem képesek belátni azt hogy ide olyan kormány kell aki rendet tesz. Jó nyilván nem lesz csoda 2 nap alatt ezt be kellene látnia mindenkinek de ha végre a nép felfogja azt hogy ide meg más országokba is gyökeres változás kell, és a sok harag meg vita ellenére összefogna mindenki mindenkivel és tennének azért hogy az emberek jól járjanak, ők is, és ha a gazdaság meg a szegénység megoldódik valamilyen szinten legalább akkor már lehetne gondolkodni extra dolgokon ami nem egy hatalmas létszükség. Meg ha a politikusokban lenne annyi hogy nem tömnék a zsebüket hanem megelégednének a jó pár milliós fizetésükkel és próbálnának normálisan élni akkor az a sok lenyúlt pénz oylanokra mehetne rá ami komoly jövőt hozhatna az országra, plusz csökkenthetnék az államadóságot, fejleszthetnének normálisan, mert ami most van az nulla.

2013. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is a rezsicsökkentést hoztam fel példának, de amikor ezt a gondolatmenetet levezettem nekik, hogy amit elvesz innen, azt átt teszi máshova, akkor jöttek a legnagyobb hőzöngések, hogy nem úgy van az. Agymosott badna az egész. És az bánt a leginkább, hogy majd amikor rájön, hogy szivnak mint a torkos borz, akkor nekik lesz a legnagyobb szájuk hogy átt lettek verve, annak ellenére hogy szájbarágósan elmagyarátam nekik. Végülis amire most nem majd rá jönnek később abőrükön tapasztalva.


Most eszembe jutott hogy mondjuk levezetem nekik valahogy így:


Amikor egyedül van az ember van egy gondolkodás módja, egy viselkedése. amikor már ketten vannak előkerül egy másik gondolkodás és viselkedésmód. Ugyan így van amikor 10, 100, vagy millióan vannak. "Mitől lesz jobb nekem akkor ha foglalkozom a politikával?"


Ha egyedül vagy tény és való, semmivel. ha ketten vagytok még akor sem, de amikor mondjuk 10 akkor már az majdnem egy párt, ha pedig millióan akkor meg már egy ország. Ha egymillió ember mondja hogy nem érdekel a politika akkor azt ott fejik ahol akarják, méghozzá mindentekintetben...



Meggyőző? Vagy esetleg ki kéne bőviteni valamivel?

2013. nov. 6. 23:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyakorolj.

Tessék: Nem érdekel a magyar politika, nem hiszek egyik pártnak sem, mert mindegyik ugyanarra törekszik és egyik sem arra, hogy nekem hosszabb távon jobb legyen, ezért nem teszem meg azt a szívességet, hogy velük foglalkozok még azon az egy napon sem, amikor 4 évente arra kerül a sor.

Győzz meg, hogy agymosott hülye vagyok. Hajrá!

2013. nov. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem meggyőző. Mégpedig azért, mert csak szóvirág, nem kivitelezhető. Nem mondtad meg, hogyan és mitől fog egymillió ember hasonlóan gondolkodni.


Ma durván szólva kétféle ember van. Aki pártszimpátia, más néven "hit" alapon választ. A hívő embert észérvekkel nem lehet meggyőzni, ő érzelmileg közelít. A másik fajta gondolkodik, jól rosszul. Őt meggyőzheted, de a politika nem könnyen érthető dolog. Sok áttételes esemény van, a végiggondolása sok ismeretet igényel, ha nincs, azt egy vitával nem lehet megszerezni.


A köznapi ember szempontjából a politika azt jelenti, hogy 4 évenként választhat, és ha sokan jól döntenek, akkor jobban megy az országnak. Viszont ha ma egy párt racionális célokat hirdet, elbukik, mert azzal csak sok munkát, verejtéket és hosszú kilábalást lehet ígérni. Tehát minden párt keresi, milyen meséket hisznek el különféle rétegek, nem számít, hogy kivitelezhetetlen. Ezért utálják sokan a politikát.


Az mindentől függetlenül fontos, hogy a boldogulását mindenkinek magának kell szervezni, más nem fogja elintézni helyette. Tanulással, munkakereséssel, beilleszkedéssel, helyes választással. Aki rosszul dönt, vagy kibújik a döntés felelőssége alól, elveszti siránkozási jogát. Vagy siránkozhat, de azt fogják mondani neki, késő bánat, akkor kellett volna. Most már tűrj békességgel, vagy szervezkedj és vállalj felelősséget. Más lehetőséged nincs.


Egy dolgot biztosan nem lehet. Valakit 10 perc alatt meggyőzni, hogy szeresse, értse a politikát, a gazdaságot, a bonyolult átveréseket. Ez nagyon sok idő és sok türelmet, ügyes fogalmazást, néha ráhagyást igényel.

2013. nov. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4! Lehet, hogy agymosott hülye hülye vagy, de inkább azt mondanám, a végletekig kiábrándult, céltalan ember vagy, aki már semmiben nem hisz, senkiben nem bízik.

Nincs és soha nem is lesz olyan párt, amely érted akar dolgozni! Sem itt, sem másutt. Összetéveszted a karitatív szervezetekkel. Ha igényeid vannak, azt magadnak kell kiharcolnod. Ez van. A pártoknak is vannak igényeik, hatalmat akarnak. Ez egy üzlet. Azt mondom a pártnak, kaphatsz tőlem (egy kis rész) hatalmat, de fizetned kell érte. Kell néhány olyan törvényt alkotnod, ami nekem jó. Tudom, hogy emellett lopni fogsz, de ha nem alkotsz jó törvényeket, visszaveszem a mandátumodat. Ja, és nem egyedül mondom, igyekszem minél több "társat" szerezni ehhez. Ez persze munka, de ez az, amit nekem kell fizetnem az "üzletben". Vagy, ahogy te mondtad, homokba dugod a fejed, legfeljebb észrevétlen megy át rajtad az úthenger.

2013. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mint már említettem nem azt akarom hogy szeressék, nem azt hogy sokat beszéljenek róla, hanem ismerjék fel hogy igen is kellene vele minimális szinten foglalkozni, hogy amikor eljön az a bizonyos nap amikor dönteni kell, akkor meg tudják mondani, hogy ez amit tesz az általam választott az ezért és ezért jó. Ez a legnagyobb gond, hogy 18 éves kortól választópolgárnak minősül, de szellemileg még korántsem képes megfelelően dönteni.


#2 válaszoló. A kormány nevében szólok: Nagyon jól teszed nincs szükségünk rád, ne menj szavazni, ne foglalkoz a világgal, maradj otthon, csak dolgozni járj és vásárolj. Győzd meg barátaid, hogy ne menjenek szavazni, csak dolgozni és vásárolni. Ne gondolkozz a gondolkodás rossz nekünk. Add nekünk minden pénzed és maradj csöndben.


A jövőnknek sajnos szerves része a politika.

Akit nem érdekel a politika azt nem érdekli a jövöje sem. Nem érdekli a fia jövöje sem, az unokája jövője sem. Ha ezt az utolsó két mondatot nem vagy képes felfogni akkor az agymosás sikeres volt.


UI.: Ne gondolkozz, azt a kormány nem szereti!


Jöhet az ellen vélemény Kedves 2. válaszoló.

2013. nov. 6. 23:48
 8/8 anonim ***** válasza:

"A pártoknak is vannak igényeik, hatalmat akarnak. Ez egy üzlet. "



Így igaz. Ezért ez az ő érdekük, nem az enyém. Köszöntem szépen, a játékban nem veszek részt, inkább foglalkozok a saját dolgommal.

2013. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!