Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nincs más út csak a menekvés...

Nincs más út csak a menekvés ebből az országból?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy levelet, miszerint egy ügyvédi iroda 60 ezres tartozást követel olyan BKV büntetés után amit alá sem írtam.


Kaptam egy idézést a rendőrségtől hamis bejelentés gyanúja miatt amikor valamilyen veszélyhelyzetben rendőrt kellett hívnom.


Illetve az önkormányzattól egy levelet, miszerint a munkanélküli anyám és a minimálbéres apám mellé nem kapok önkormányzati támogatást az egyetemi tanulmányaim mellé.


Én nem tudom..... Mi a fenét vár tőlem az állam? Miből fizessek? Mehetek majd az adósok börtönébe 20 évesen amikor az államadósság is akkora, hogy a kormány sem tudja kifizetni, mégis villában élnek a politikusok. (politikus elvileg nem = földesúrral, kiskirállyal, ez csak egy gazdasági szakma lenne)


Mi a fene ez?


Én már rég elhatároztam, hogy elköltözöm, de úgy néz ki, már a közgép is rajtam van. Van menekvés?


2013. nov. 6. 20:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ja igen: kontra: amikor elloptak tőlünk 3 nagyértékű biciklit, a rendőrség olyan levelet küldött, miszerint eljárás nem indítható, a nyomozás megszűntetve.


Az önkormányzat meg közölte, hogy a munkanélküli anyám NAV-os jövedelemigazolás nélkül nem számít munkanélkülinek, szerintük ennyi adatból akár milliomos is lehetek, amikor ott intézték el előttem valamelyik képviselő unokájának az ösztöndíját, ez komoly.


A bkv meg nonszensz, az áraik és diszkonfortjuk mellett inkább kifizetnék havi 30 ezret kocsifenntartásra....

2013. nov. 6. 20:50
 2/17 A kérdező kommentje:

Olyat el se tudok képzelni, hogy majd szépen kiöltözve elmegyek a tárgyalásra, hogy bocsi a bejelentésem nem volt hamis és akkor szépen majd felmentenek mert nyilvánvalóan igazam volt. Nem, csak azért is meghúznak mondjuk random 150 ezerre, mert látszik, hogy kiöltöztem biztos van pénzem.


Ügyvédre nincs pénzem.


A bkv is tuti megvág majd. Biztos megnézték a facebookomon, hogy hol tanulok, ki vagyok, és nyilván úgy döntöttek, könnyebb lesz kisajtolni belőlem a 60 ezrüket, mint valami roma takarítónőből. ugye?

Pedig alá sem írtam, ez pedig jogalap nélküli követelőzés, nem? de.

2013. nov. 6. 20:52
 3/17 A kérdező kommentje:

Úgy tudom olyan világban élünk, ahol aláírásokon emberéletek függnek, milliók, százezrek, munkahelyek, jövők.


Egy ilyen világban nem veszik figyelembe mit írok, és mit nem írok alá?

2013. nov. 6. 20:53
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem kell aláírnod a BKV-nál, megadod az adatait és megy a büntetés (ha nem közterületes volt akkor hülye vagy hogy valós adatokat adtál meg)

Mi volt a vészhelyzet?Mert ha olyan nagy vészhelyzet volt akkor nyilván szükség volt rendőrökre, de ha nem volt olyan vészes akkor meg nem tudom...szerintem ha egy verekedéshez rendőrt hívsz és a két verekedő fél eltávozik a kiérkezésük előtt akkor te ott maradsz elmondod mit láttál, stb, és nem fognak megbüntetni.

Ha viszont elmentél te is és a rendőrök azt sem tudák mi van akkor ne csodálkozz, neked meg kell várnod a kiérkezésüket.

Én a rokkan nyugdíjas anyám és munkanélküli apám mellé sem kapok már támogatást, tehát...erre nem tudok mit mondani.

Összefoglalva: elmenekülhetsz, de minden országban büntetik a bliccelést (senkit sem érdekel,hogy miért nem vettél jegyet) továbbá a támogatásokat nem ismerem más országokban, de ahol több pénzzel segítenek, ott drágább is az élet, bár sok helyen még úgyis jobb mint itt.


"Menekülj" csak, de ne csodálkozz ha nem jön össze a külföldi álom, és úgy kell hazajönnöd,hogy azt is elveszítetted amid volt.

2013. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Külföldön legalább piacképes fizetések vannak és nem hitelből veszik a városi buszokat.
2013. nov. 6. 21:14
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ mit értesz külföld alatt... Azert Magyarország messze nem a legrosszabb hely a világon.
2013. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Külföldön legalább piacképes fizetések vannak és nem hitelből veszik a városi buszokat."


Magyarországon is piacképesek a fizetések. Csak itt ez a piac... A buszos dologban meg ne legyél biztos. Kívánok sok szerencsét, és hogy ne koppanj majd nagyot.

2013. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sajnos van igazság abban, amit felvetett a kérdező.

Ha nem valami fullos diplomád van akkor nagyjából lehúzhatod magad a wc-én, mert a fizetésed semmire nem elég.

Fizetni nem akarnak, de ha neked kell, akkor rád verik pillanatok alatt még a tavalyit is.

Nekem is lett már egy év alatt 2500 forintos tartozásból, ami nem is az én hibám volt 400 ezer forint.

Csak mert a Voda meg a behajtó úgy gondolta, h akkor most 100 ezer, mert egyszer küldtek levelet, 50 ezer a kártya meg stb.

Persze mikor kiderült, h hibáztak akkor kaptam egy levelet, h sajnálják a kellemetlenséget.

Az h lejárattak, az nem téma.

Számtalan ilyen esetet tudok.

És mindezt úgy, h egy tanár, egy orvos, egy rendőr épp, h kap 100 ezret...

2013. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Vadkan01 ***** válasza:
56%
Nem a menekvés a megoldás, hanem az, hogy szétrúgjuk a politikusok valagát, de ahhoz áldozatot kell hozni, azt meg senki se akar, úgyhogy marad a 4 évenkénti reménykedés a semmiben.
2013. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A magyar hatóságok teljesítménye sokszor valóban siralmas.


De ettől még az adósságot meg kell fizetni, legyen az akár magánszemély, bank, vállalat vagy állam felé. Sok magyar és maga az állam is beleesett már ebbe a hibába, hogy a gyors visszafizetés helyett csak várt nyugodtan, míg az adósság csak egyre nőtt a kamatok miatt. Ez a 60 ezer is gondolom először még csak 16 ezer volt. Ha nagyon meg vagy szorulva, a diákhitel viszonylag kedvező kamatozású. Ha végeztél a tanulmányaiddal, jó ötlet, hogy külföldön dolgozz, így nyelvet tanulsz, világot látsz és a magasabb bérekkel gyorsan ki tudod fizetni az adósságot. A diákhitelnél is fontos, hogy az elején amennyit csak tudsz, gyorsan fizesd vissza, mert az is nagyon meg tud nőni az évek során a kamatok miatt.

2013. nov. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!