Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit keres egy Horthy-szobor...

Mit keres egy Horthy-szobor és egy pártgyűlés egy templomban?

Figyelt kérdés
Én katolikus vagyok, lehet, hogy nem ismerem kellően a református szokásokat, de nekem elég bizarrnak tűnik, hogy egy templom bejáratánál (Bp, Szabadság téri református templom) egy vitatott politikusnak állítanak szobrot, amit egy párt (Jobbik) avat fel. Templomba szakrális szobrok és képek valók szerintem, vagy ha ezeket a reformátusok nem kedvelik, akkor semmi. Vagy reformátusként köteles vagyok egyúttal jobbikos és horthysta is lenni?

2013. nov. 4. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

A Szabadságtéren, két világháború között is egy irredenta szobor volt ott.

Gondolom ezt pótolja Horthy.

2013. nov. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most nem is azt kérdezem, hogy miért pont Horthy, hanem azt, hogy miért pont egy templom vállalja fel.
2013. nov. 4. 13:30
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Sok lepontozást fogok kapni, mivel ez egy kényes téma, de megpróbálok objektívan válaszolni...


Gondolom emléket akartak állítani az egykori kormányzónak, akik szerintük stabilizálta az országot, és eredményeket ért el Trianon revízióában... Lehet persze ostorozni a zsidó kérdéssel, de azt sem szabad elfelejteni, hogy ő volt az is, aki seregével megálljt parancsolt az Auschwitzbe tartó marhavagonoknak (!)... Szóval a Horthyt ellenzőket is kérem, hogy ne fekete-fehéren lássák a világot, és ne nácizzanak le mindenkit, akinek más a véleménye bármiről is!


Másrészt milyen dolog egy Istentisztelet közben közbekiabálni?! Ezzel az ellentüntetők is magukat minősítik szerintem...


Harmadrészt Károlyi Mihály meg Horn Gyula is vitatott személyiségek, mégis kapnak szobrot... Bár ha vallási vitaként nézném a kérdést, ahogy a kérdező is indította a református-katolikus ellentéttel, akkor református szemszöggel mondhatnám azt is, hogy mit keresnek az állítólagos csodatévő "szentek", meg Jézus állítólagos szobrai egy katolius templban? A Horthy szobornak nincsen vallásos tisztelete, csak emlék egy korszakra, ami ugyan nehéz korszak volt, de sokak szerint Horthy jól kezelte a helyzetet...

2013. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!