Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol jobb a helyzet? Romániában...

Hol jobb a helyzet? Romániában, vagy Magyarországon?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy gazdasági helyzet, oktatás, egészségügy, megélhetés, bérek stb..szempontjából.

Sokan mondják,hogy ott már jobb az élet, mint nálunk, lehet de higiénia szempontjából nem hinném.

Ráadásul még nem találkoztam olyannal aki azt mondta volna, hogy Romániába(Erdélyen túl) megy lakni mert ott jobb az élet, viszont sokan vannak olyanok, akik Romániából eljönnek, a mi országunkba, és ha ott tényleg annyira jó lenne az élet,mint mondják, akkor miért vándorolnak ki onnan,tömegesen az országból?


2008. júl. 7. 17:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
31%
Hát, ez attól függ. :) Romániában sok minden olcsóbb, viszont műveletlenebbek (na és piszkosabbak) az emberek. Jah és sok cigányt is találhatsz ott.. Az országukból pedig azért vándorolnak ki tömegesen, mert nincs elég állás, így kimennek külföldre bérmunkásnak(pl. spanyolország, olaszország, anglia) ezeken a helyeken már elég sokan utálják őket:) Amúgy erdély nélkül még mindig terelgetnék a juhaikat :P Hát ez van, szerintem magyarországon is jó a helyzet(ha a cigányokat nem számoljuk bele)
2008. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

szerintem a kettö màr-màr vetekedik egymàssal.én nem élek se magyarorszàgon,se romàniàba,de évente egyszer ellàtogattam koràbban,mindkét orszàgba,mostmàr csak tàvolrol követem a dolgokat szemmel:netröl,de hmmmrengeteg làny mindkéthelyröl megtalàlhato ahol élek,mind prostituàlt........mindkét orszàg eu orszàg lett.a fizetések egyik helyen se jobbak(ha kevesebb fizetés,kisebb àr,és forditva...)a higiénia meg szerintem egy teljesen màs kategoria,mindenütt van tiszta meg koszos ember is.ha nem làttàl meg magyaroknàl koszost,akkor még nem nyitottad ki jol a szemed,de a romànoknàl is vennka igénytelenektöl kezdve igényesek is.

én egyformànak làtom,legalàbbis,hogy igy beléptek ök is az eu-ba,nem kell 2-3 év,és tényleg egyforma lesz!

2008. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
en romaniaban elek s egyaltalan nem erzem magam koszosnak! muveletlennek meg vegkepp'! jo kozepiskolaba jartam s a masodik egyetememet vegzem, e-mellett 3 nyelven beszelek. ha valaki az orszag alapjan belyegzi meg annak minden lakosat, hat ahoz nem tudok hozza szolni :(
2008. júl. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
28%
Hm, a harmadik válaszolónak, én nem mondtam, hogy pont te lennél piszkos és művetlen.. Csak én általánosításba mondtam, mivel én is voltam már mindkét országban.
2008. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
pont errol van szo. altalanositottal, ezt semmilyen korulmenyek kozt sem szabad megtenni. az altalanositas igaz az allatokra, novenyekre, kovekre stb. emberekre nem! tudatunk es szemelyisegunk alapjan kulonbozunk igy az altalanositas emberek eseteben (szemelyiseg es viselkedes kapcsan!) elfogadhatatlan.
2008. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
97%
Egyik helyen se.Itt mindent megadoznak.keves a fizu.Mindennek tobbszor is felmegy az ara.Az en fizumhoz kepes eleg nagy arak vannak.Rossz a helyzet.Nalatok magyarorszagon milyen lehet.En romaniaban,ponosabban erdelyben elek.Itt annyival nehezebb ha elmesz valahova pl. vasarolni eloszor is romanul kell megszolalni.Az utak is rosszak.Egy kicsit jarhatatlanok.Legalabbis a jardak.anahi
2008. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
97%
Ez egy elég összetett téma. Magyarország éllovasokból sereghajtó lett. Az, hogy inkább Szlovákiába mennek a befektetők az nem jelenti azt, hogy örökké így lesz. Nézd most az, hogy nagyon sokan Németországot hagyják el és mennek más országokba. Igazság szerint Romániában nem voltam még úgy, hogy komoly következtetéseket vonjak le, de meglátásom szerint az infrastruktúra még van mit hova fejlődnie ott. Nálunk is, de ott jobban. A nagy befektetőket nem az érdekli, hogy büdösek-e az emberek vagy sem (okay, aki kliensekkel áll közvetlen kapcsolatban ez követelmény), de ha megcsinálja azt amire hivatott és még jól is akkor neki édes mindegy. Igazság szerint pillanatnyilag nem mondanám, hogy egyik hely jobb lenne mint a másik, de ezt hangsúlyozom úgy mondom, hogy nem éltem Romániában. Romániának "szárnyal" a gazdasága hozzánk képest, de nekik volt honnan fejlődniük, míg Magyarország úgy általában tartja a szintjét. Ha hosszabb távon nézzük, akkor jelenleg Romániának több jövőt jósolok, de ez a pillanatnyi, 10 éve még Magyarországnak is borzasztó nagy jövőt jósoltam és most állunk egy helyben. Hosszabb időszakban meg azért sem gondolkodnék, mert nem hiszem, hogy Kína is örökké szárnyalni fog (lásd Németország példáját), mert egy idő után a bérek is emelkedni fognak, és a befektetők új helyszín után néznek (egy hosszas elméletem szerint Afrikába). Amúgy én még román ember szájából nem hallottam, hogy jobb kint élni mint nálunk. Igazság szerint ez egy nagyon összetömörített vélemény és nem is akarom ide kifejteni a teljes álláspontomat. Ezt az elismertebb közgazdászok a média segítségével megteszik, bár nem mindegyiknek adnék 100%-ban igazat. Itthon igazság szerint az a helyzet, hogy lenne nagyon sok koncepció a gazdaság élénkítésére, de a magyar ember annyira leleményes és annyira támaszkodik az állam segítségére (nem ismerek még egy ilyen országot ahol ennyire elvárják az állam segítségét (és persze ahogy tud úgy segít/segélyez is és ez itt a baj!)), hogy politikailag öngyilkosság lenne bármely komolyabb programot bevezetni (a megszorítás is elvérzett, amikor matematikailag jó lett volna). Ha komolyabb választ akarsz akkor kezd el a magyarokat és a románokat mint embereket vizsgálni és rájössz hol jobb a helyzet és miért (azaz kinek mi a fontos).
2008. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Hat nagyon nehez eldonteni,kelet Magyarorszag kb ott lehet ahol most Erdely, Bp es a nyugati regio valoszinuleg fejletebb.Ha romaniaba laksz magyarkent el kell viselned a roman osi mult dicseretet.Ha Magyarorszagon laksz magyarkent labbal tapos a kisebseg.

En nem tudom eldonteni,erdelyben ertheto vagyis megmagyarazhato ez a helyzet egy elcsatolt teruletrol beszelunk amelyik mas orszaghoz tartozik.(sajnos)

De magyarorszagon miert ez a helyzet azt nem ertem hogy hogy lehetseges.

2008. júl. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ez olyan mintha Mozambikot hasonlitanád Luxemburghoz. Egyértelmű, hogy MO-n jobb a helyzet.
2010. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ti magyarorszagiak!!!!!!!! Kajatok mind be a szopokam! Romaniaban szazszor jobb, en mar lakjtam magyarban! A sok hu*je Ge*i Fa*szopo Tapos segg*ej..........
2010. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!