Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért rasszista valaki ha...

Miért rasszista valaki ha utálja a romákat?

Figyelt kérdés

Nem részletezem rengeteg problémám van velük (és az utcában sokmindenkinek), és nem titkolom nagyon nem szeretem őket, megkeserítik a mindennapokat... Mit lehet tenni ez ügyben? Hogy oldjuk meg, hogy ne mi jöjjünk ki belőle rosszul?

A romákat nem lehet felelősségre vonni, hogy fenyítik/bántják a magyarokat? Az nem rasszizmus?


2013. okt. 7. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Rasszizmus: "Előítéletek egy személy egy „rasszhoz” való vélt vagy valós tartozása miatt. Azaz A személy azt gondolja, hogy B személynek X tulajdonsága van, mivel Y „rasszhoz” tartozik."


Nemrég azt mondták, hogy a buliknál belépőt szedni csak a férfiaktól nem minősül megkülönböztetésnek, hiszen jogos üzleti érdek miatt történik ez. Ha a cigány csak téged támad meg és nem a fajtáját az is jogos üzleti érdek :D


Node komolyra fordítva a szót: de, pontosan az, mostanában elő is fordult egy párszor, hogy erre hivatkozva zártak le cigányokat. Én sem értem, hogy mi a probléma azzal, ha van egy csoportod amiben valami a tagjainak jelentős részére jellemző akkor miért nem általánosíthatok. Medvéket sem simogatok mert a medve veszélyes állat attól függően, hogy biztosan vannak békésebb egyedek...

2013. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem bírom őket.


Én a 80-90 százalékukat utálom, mert azért vannak köztük rendesek is, igaz elég kevés.


Én inkább "utóítéletes" vagyok.


De , ezt nem tartom olyan negatív dolognak , kitudja hány esettől menekültem meg az utóítéletességem miatt.


Például kérdezi egy roma fiatal az időt, akcentussal.

Én nem mondom meg neki, mert ahhoz elő kellene venni a telefonom ,és 90 százalék, hogy lenyúlná és elszaladna vele.

2013. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valaki besorolna engem egy csoportba, mert nekem semmi bajom nincs a négerekkel, pedig ismerek egy jópárat. Dolgosak, jó a humoruk és rengetegszer húztak már ki a bajból. Egyszóval nagyon jó haverok. De nekik is más a bőrük szine.


Viszont a cigányoktól herótom van. Mindegyik akárhogy is nézem, valahogy-valamiért mindben megvan ez a "cigány" fétis, avagy ki ha nem ő, vagy "beszótá? had verjem be a pofád". Mondjuk több cigányt ismerek, ez is igaz... ja várj, az most akkor pont, hogy ront a helyzeten.


Én nem itélek el senkit sem a bőrszíne alapján, de vagy a család miatt, vagy fogalmam sincs miért, de a cigányok kötekedőek és sajnos a magyarokkal. A négereknél miért nincs ilyen?


Bocsánat, de akkor én most rasszista vagyok? Mert akkor egyben náci is vagyok, de az nem annyira szeretnék lenni, csak szeretnék biztonságban élni.

2013. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Azért, mert a cigányoknak nagyobb jogaik vannak mint a magyaroknak. Egyfajta Magyar irtás folyik.
2013. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A cigányok is nagyon sokszor támadnak faji alapon magyarokra. Bár az "is" szó nem is igazán kell, mert a fordítottja kb. szökőévente egyszer történik meg, leszámítva a titkosszolgálatok által megrendelt gyilkosságokat. A megmondóemberek szerint viszont rasszisták csakis a gonosz, gyűlölködő magyarok lehetnek.
2013. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vagy hülyeséget mondtak neked, vagy nem értetted meg. Ha valaki utálja a romákat, ettől még nem rasszista. Ha például azt a konkrét romát utálja, aki ellopta a pénztárcáját, abban semmi rasszizmus nincs. De ha ellopják a pénztárcáját, nem tudja ki, de rögtön azt mondja, roma volt, akkor már rasszista.

Próbáld megérteni a különbséget.

2013. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az se rasszizmus hanem statisztikai alapu kovetkeztetes...
2013. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha azért bántanak, mert magyar vagy, az rasszizmus ("közösség tagja elleni erőszak")

Ha azért, mert olyan kedvük van, az pl testi sértés.

Ha azért, hogy elvegyék a pénzed, az rablás.

Lehetne folytatni.


Ha Te azért utálsz valakit, mert cigány, akkor rasszista vagy.

Ha azért utálod, mert előző nap megvert, akkor nem vagy az.


Ez nem olyan bonyolult.

2013. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha azért bántanak, mert olyan kedvük van, de szándékosan magyar áldozatot választanak maguknak? Mert a legtöbb esetben ez a helyzet.
2013. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!