Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a világon...

Miért van az hogy a világon mindenről Amerika dönt?

Figyelt kérdés

Olvastam egy hírt miszerint az NSA Indiában is kémkedett. Nem csak az állítólagos terroristák miatt, de India technológiája iránt is.


Vége lehet a Bitcoinnak? Az FBI lecsapott a Silk Roadra. És már több szenátor is javaslatot tett hogy Amerika tegyen valamit ez ellen a fizetési eszköz ellen.


A Full Tilt Poker is bezárt egy időre, mert azt is megszállta az FBI.


Hogy van ez? Miért dönt mindenről Amerika amikor ezek globális dolgok. A póker globális, a bitcoin globális, akkor miért Amerika dönt a sorsukról? Miért Amerika szabályzatának kell megfelelniük?


És India miért nem reagál semmit arra hogy Amerika kémkedik a technológiájuk után és talán még szabotálja is azt?


Lehet hogy azért rendelkezik még mindig Amerika a legfejlettebb technológiával, mert ilyen módszerekkel ellehetetlenítik a többi országot?


2013. okt. 3. 11:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés jusson majd mindenki eszébe, amikor legközelebb felmerül, Kína lenyomná-e az USA-t... esélytelen...
2013. okt. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Szerintem neked kellene beülnöd egy kis közgazd előadásra.

Görögország és az Euró nem ugyanaz mint az Usa és a dollár.

Görögország csak egy része az eurózónának és a gazdaságuk nem annyira erős hogy az összeomlás méretű zavart okozzon. Ha Németország, Franciaország dőlt volna be, elhiheted dőlt volna velük az euró is. Ha az Usa összeomlana vele omlana a dollár is.

2013. okt. 3. 12:37
 13/22 A kérdező kommentje:

"Atomfegyverek használatát tudtommal egyezmény tiltja, de még ha ezt meg is szegik akkor is pontosan tudja mindenki, hogy amelyik fél előbb megnyomja a gombot az hal meg másodjára, hiszen csapásra ellencsapás a reakció. Az usákoknak ráadásul nem gyenge rakétaelhárító rendszerük van... :)"


Ha én lennék India, Kína vagy Oroszország vezetője, biztosan kilőném azt az atomot. Ha mindketten elpusztulnánk hát legyen, akkor sem engedném hogy Amerika pórázon vezessen. Ha én is elpusztíthatom őt, nem csak ő engem, miért hódolnék be neki?

2013. okt. 3. 12:47
 14/22 anonim ***** válasza:

A történelem nem ismeri a "soha" szót. És ott 100 év nem idő. Tehát ne kokettálj a történelemmel, csak mert 1-2 év eseményeit felületesen megfigyelted. Abból nem következik semmi.

Ami pedig a fegyvereket illeti, a mai technika és technológia mellett állam nem fog bevetni atomarzenált, csak valamely tolvaj, lopott anyaggal. Az államnak még a diktátorok is olyan felelős vezetői, akik pontosan tudják, a bevetett atomfegyver az ő fejükre hull vissza.

(azaz akkor a Földön kő kövön nem marad).

A gazdaság pókhálóját pedig sokan szövögetik, és a pók sosem jelenti be, mikor csap le. Persze lehet, hogy ráfázik, de a zűrzavart akkor is előidézi. Tehát csak figyeljünk.

2013. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Tehát ne kokettálj a történelemmel, csak mert 1-2 év eseményeit felületesen megfigyelted. Abból nem következik semmi."


Én a történelemről beszélek, nem egy-két év eseményeit figyeltem meg. Ha visszanézünk a világháború előtti időkre, azt látjuk hogy Európa uralta az egész világot és főként a Brit Birodalom. Majd kitört két világháború és mindkettőnek a legnagyobb nyertese Amerika lett. Márpedig ezt is tudhatjuk hogy a konfliktust mindig azok okozzák akik nyernek rajta. Jobb volna hogyha figyelnéd a világot, mielőtt közhelyes válaszokat adnál.

2013. okt. 3. 13:15
 16/22 anonim ***** válasza:

Az USA megteheti azt, hogy mindenbe beleszóljon.


De előbb utóbb ő is elbukik, ahogyan elbukott a Római Birodalom, ahogy a Német-római Birodalom, ahogy a Brit Birodalom, ahogy a Szovjetunió úgy előbb-utóbb az USA is el fog bukni vagy hosszan mint a Római Birodalom és a Brit Birodalom vagy röviden mint a Szovjetunió.


Az USA-t majd követi egy újabb hatalom ami előreláthatólag Kína vagy India lesz. De Kínában sem a legtökéletesebb minden főleg miután kezd véget érni a féktelen növekedési álom. A ma elő fiatalabb emberek még megérhetik az USA elbukását ahogyan az idősebbek megélték a SZU-t és akár a Brit Birodalomét is.


Esetleg egy olyan világpolitikai helyzet is kialakulhat mint a hidegháború idején és ennek köszönhetően újra lendületesebben kezdenek fejlődni a tudományok, de több pólus is létrejöhet egymástól elszigetelődve (USA, EU, Kína, India, Japán, Oroszország) amiknek mind-mind meglennének a saját érdekszféráik ahogy annak idején is megvolt az USA-é és a SZU-é.


Azt biztosnak tartom, hogy csak a gondolkodásmódon változtatni képes nemzetek tudnak hosszútávon sikeresen fennmaradni és fejlődni.

2013. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
De hiába változtat egy ország a gondolkodásmódján hogyha az USA minden erejével akadályozza hogy fejlődjenek és a babérjaira törjenek.
2013. okt. 3. 13:43
 18/22 anonim ***** válasza:
Szóval te egy megrögzött USA ellenes vagy, ez a hozzászólásodból kiderül. Meg sem értetted amit írtam...
2013. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam hogy USA ellenes vagyok. Amerika megteheti azt amit megtesz, miért ne tenné meg. Ezzel nincs baj. Bár az tényleg ellenszenves nekem ahogy hangoztatják magukról hogy ők a demokratikus, szabad világ vezetői, pedig ők is távol állnak ettől. És hogy ezekre hivatkozva nyomnak el más országokat.


Én értettem amit mondtál, de te valószínűleg nem értetted amit én írtam.

Legalábbis ebből következtetek rá hogy nem értetted:Az USA-t majd követi egy újabb hatalom ami előreláthatólag Kína vagy India lesz.


Világosan leírtam hogy sem Kína sem India nem lesz ez és azt is hogy miért, amit te meg sem cáfoltál, nyilván azért, mert nem tudod megcáfolni.

2013. okt. 3. 16:20
 20/22 anonim ***** válasza:

Világosan leírtam hogy sem Kína sem India nem lesz ez és azt is hogy miért, amit te meg sem cáfoltál, nyilván azért, mert nem tudod megcáfolni. - feleslegesen ragjatok a habot es tepitek egymas hajat, mert sem neked, kedves kerdezo, sem a kommentelonek (de meg nekem sincs) az egvilagon semmi beleszolasa, hogy lesz-e uj nagyhatalom es az Kina lesz vagy valaki mas. Nem mindegy? Hiaba irod le vilagosan, nem tudhatod biztosra, te is ugyanugy talalgatsz, mint a masik. Egyikotok sem kinai vagy indiai vezer, hogy legyen fogalmad, hogy mi folyik ott pontosan. Csak azt tudod, amit a mediabol meg a tori konyvekbol hallasz/olvasol, de nem vagy ott, nem elsz Kinaban, nincs ralatasod a terveikre...


Ez pedig: "Ha én lennék India, Kína vagy Oroszország vezetője, biztosan kilőném azt az atomot. Ha mindketten elpusztulnánk hát legyen" ez nagyon aggaszto:(

Remelem soha nem kerulsz vezeto pozicioba, nem fogsz olyan allast betolteni, ahol emberek jolete vagy esetleg elete felett lesz dontesi hatalmad. Ha megis, akkor remelem en nem ugyanabban az orszagban fogok elni mint te!


Ha mindketten elpusztulnánk hát legyen - nem vagy tul fiatal veletlenul??? Epeszu, felnott ember nem kivanja embermilliok halalat! De meg viccbol sem!

2013. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!