Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Csendes óceán élővilágának...

A Csendes óceán élővilágának valóban befellegzett?

Figyelt kérdés
Vonatkoztassunk el attól hogy sokan nem kedvelik az oldalt és összpontosítsunk a hír tartalmára. Valóban igaz? Tényleg nem tehetnek semmit? Még most is szivárog?

2013. szept. 1. 07:02
 1/9 A kérdező kommentje:
2013. szept. 1. 07:03
 2/9 A kérdező kommentje:
Számomra az is furcsa hogy egy atomerőmű TENGERPARTON!!! épült meg és üzemelt...
2013. szept. 1. 07:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Függetlenül a hírforrástól ez tényleg igaz mielőtt valaki elkezdene hápogni! Az tény hogy rengeteg káros anyag szivárgott az óceánba (ezek a hülye japánok...) de nem hiszem hogy a teljes élővilágot ki tudná irtani. Hogy jótékony hatást nem hozott az biztos...
2013. szept. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%

Nagyon szeretem a halat, de már meg kell gondolnom, vásárolok-e konzervet. A származási hely el van ködösítve.

A híradásokban elég gyakran lehet olvasni, hogy a japánok száz számra verik agyon a delfineket, csak úgy hagyományból, sportból. Vadásznak a bálnákra, "tudományos vizsgálat"! céljából. Vadásznak a cápákra, az uszonyukért. Az amcsiknak nem érdeke, hogy helyre rakja őket, elvégre Japán gazdasági nagyhatalom, a profitéhség pedig mindent felül ír.

Most is azon mesterkednek, hogy az arab világban kirobbantsanak egy harmadik világégést, végül is a fegyvergyártás a legnagyobb profit.

2013. szept. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
40%

Nem, az általad emlitett hiroldal kicsit eltúlozza az információkat. Valóban került a Fukushimai erőmű hűtésre használt és a talajvizéből is az óceánba, viszont ha az óceán nagyságát nézzük akkor nem keletkezik számottevő kár. Azt ne felejtsük el, hogy a japánok folyamatosan mérik, felügyelet alatt tartják az erőművet (és persze hűtik is). Náluk mindennapi étel a hal és a hinárfélék/ algafélék plusz kagylók, halak, szóval folyamatosan ellenőriznek mindent - és persze mióta közölték ezt a hirt azóta is ugyanazt eszik.

A magyar konzerveket meg hasonlókat meg nyugodtan lehet enni, attol aztán tényleg senkinek nem lesz baja.

Ugyanugy azt is tudjuk, hogy a CSernobili katasztrófa után a Földközi-tengerbe ömlött a cucc, mégse pusztult ki az ottani élővilág.


Ja, és nem verik agyon a delfineket, nem tudom ezt ki honnan szedte..

2013. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ja, és nem verik agyon a delfineket, nem tudom ezt ki honnan szedte.."

A Spektrumon és a Nat Geon többször is játszották, rejtett kamerás felvételről.

PIROSKÉZ NYOMÁS!!!!

2013. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A japánok nem verik agyon a delfineket. Persze te ezt jobban tudod a spektrumból..

Én Japánban élek, itt a delfineket senki nem bántja, mert szigoruan védettek, nagy büntetéseket von maga után az ilyesmi. A kinaiak és a koreaiak lehet csinálnak hasonlókat.

2013. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ahogy egy Paksi katasztrófa sem írtja ki Duna illetve a Fekete-tenger élővilágát. Gondolom mindent megtesznek, hogy megoldják a problémát,
2013. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az óceán szempontjából annyit számít, mint az, amikor belepisilek a Balatonba.


A japánok persze - elsősorban a pár száz kilométeres sugarú környék - megszívják, mert az ő talajvizük tocsog a sugárlében, és ők majd azt fogják inni, mert már nincs más. Egy olyan szigeten, pláne tengerpartra atomerőművet építeni, amelynek nyelvén külön szó van a cúnamira (mi is azért hívjuk így, mert nekünk nem volt erre külön szavunk), ez legalábbis megfontolatlanságra vall. Az ember pont egy olyan élőlény, amelyik viszonylag érzékeny a sugárzásra. (Ebben a koncentrációban nem halomra pusztul tőle, hanem pár évtizeden belül rákot kap.) Más élőlények sokkal kevésbé azok; a legtöbb növénynek nincs vele baja, a medveállatka 40000-szer annyit elbír belőle, mint mi.


Szóval, ezt még jobban fogja tűrni a Csendes-óceán, mint a pár ezer négyzetkilométeres szemétszigeteket és olajfoltokat. Én a japánok miatt jobban aggódnék. Ezt a szivárgást leginkább "egyszer használatos" munkásokkal lehetne elfojtani - de kit küldesz be a zónába repedést keresni, gátat építeni?

2013. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!