Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki facebookon, üzenetbe...

Ha valaki facebookon, üzenetbe rágalmaz, azt fel tudom jelenteni? Nem egy embertől hallottam, hogy valótlan dolgokat állít rólam, valamint rágalmaz.

Figyelt kérdés
Igazak az infók, megbízható forrás. Ki akart használni, aztán amikor semmit nem kaptam vissza, akkor abbahagytam vele a heverkodást. Azóta megpróbál minden haverommal összeugrasztani. Persze nem sikerólt, de többen mondták, h milyeneket mond rólam. Így fel tudom jelenteni? Vagy simán törjem fel a facebookját, és másoljam ki az összes üzenetet, majd küldjem el mindenkinek, akit kibeszélt? Mert nem én vagyok az egyedüli... Csak nem akarom, hogy utána nekem legyen bajom abból, hogy feltörtem. ÉS ha tudom a jelszavát, és csak belépek és elolvasom, akkor bűntettet valósítok meg?
2013. szept. 3. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bárkit fel tudsz jelenteni. Azt is aki kihordja a leveleid és bedobja a postaládádba, azt is akitől a tojást veszed a piacon, és azt is aki a kenyeret süti neked.
2013. szept. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmit a fb az egy ilyen idióta, gyerekes oldal.
2013. szept. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

rágalmazás

becsület sértés


Mindkét esetben tehetsz rendőrségi feljelentést, illetve, egy ügyvédet keresve indíthatsz polgári keresetet, amiből szépen tárgyalás lesz, stb...

2013. szept. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!