Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért írják egyesek, h nincs...

Miért írják egyesek, h nincs gond az országban az oktatás/munka területén?

Figyelt kérdés

Állandóan olvasom az oldalon meg más internetes portálon is, h kritizálják azokat az embereket, akik szerint nehéz ebben az országban tisztességesen megélni.

Megkapják, h miért nem tanult tovább vagy nyitott vállalkozást, megy a szavakkal dobálózás.

Közben meg, ha végig gondolja az ember, valóban igaz, h nehéz.

Szal mit tehet egy 8 általánossal rendelkező?

Elmegy szakmunkásba, ami még jónak is tűnik, mert azt mondják hiány van.

Közben meg a képzés egy kalap ....,(bátyám/após révén belelátok) ha alkalmazott akkor 100 ezernél többet nem visz haza, be se jelentik, plusz ha meg szövegel akkor lapát.

Ahhoz, h valakiből meg vállalkozó legyen ott kezdődik, h több éves gyakorlat meg rengeteg pénz(mert a 5000 ftos Skill fúróval nem lehet).

Akkor ugye marad az érettségi+okj kombó, de ott is nincs egy kézzel fogható szakma, aminek lenne értelme(az oktatás kategóriában tonnaszámra vannak megválaszolatlanul a "Milyen OKJ képzésre menjek?" c kérdések)

Rendvédelmi, eü területen megint katasztrófa a helyzet.

Aztán marad a jó öreg tanulj tovább dolog.

Kapásból rengeteg a büfészak, aztán lejön a tanári, orvosi, amikből ugyan hiány van, de szintén nem fizetik meg.

A végére itt is marad a jó öreg gépész/villamos mérnök, az info meg esetleg a jog, bár utóbbi ág is kap hideget-meleget.

Viszont mindegyikre igaz, h only szülői támogatással, mert hétfőtől-péntekig bent kell lenni, szal a el lehet menni diákmunkára nem működik.

Nevetséges, h ha az ember nem erre a pár szakmára áll rá akkor vége a dalnak, külső segítség nélkül.

Ugye mindenkiből meg nem lehet mérnök!

Vagy én látom rosszul?



2013. aug. 31. 12:34
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Jah és a másik:

Állandó téma a "Fel kellene már nőni és nem az államtól elvárni a gondoskodást"

Na persze, 100 ezer forintos fizetésből éljen meg az ember plusz fizessen magánnyugdíjat, tb-t, fizesse a gyereknek az oktatását meg tegyen félre, h legyen vésztartalékja.

Kb kiszámoltam, egy nettó 300 ezerből talán mindezt meg lehet oldani, de nem biztos, sőt életszínvonal csökkenés nélkül nem is lehet.

2013. aug. 31. 12:40
 2/22 anonim ***** válasza:
Mert azt mondják, amit beléjük diktáltak.. Rengeteg gond van, jól látod a helyzetet.. Bár kinek is gond ez? Nekik biztos nem, ők örülnek, ha nem tud tovább tanulni az ember, mert egy értelmes, művelt generáció, aki önálló véleménnyel rendelkezik nagyon veszélyes az ő kis kormányukra..
2013. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%

Apám egy pákával meg egy néhány kulccsal és csavarhúzóval kezdett el vállalkozni, műszerészként, és babettával járt éveikig napi 100 kilométereket.

Ennyit erről.


El lehet menni külföldre... ja hogy csak magyarul meg trágárul beszélünk?!

2013. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Apám egy pákával meg egy néhány kulccsal és csavarhúzóval kezdett el vállalkozni, műszerészként, és babettával járt éveikig napi 100 kilométereket.

Ennyit erről."


Hát ha te ezt úgy látod, hogy az ország büszkesége akkor elég szomorú.

Ezen inkább sírni kellene, hogy annyira nem ment neki a dolog, hogy 100 km-re kellet motorral járni és egy szaros autót nem engedhetett meg magának.

De te tudod!

2013. aug. 31. 13:19
 5/22 anonim ***** válasza:

3. Ennyi erővel mennyünk ki az erdőbe vadászni mindannyian, amíg éhen nem döglünk, mert a 7 milliárd ember felzabálja az összes vadat, termést utánpótlás nélkül.


Van egy rendszer, amiben minden férfinek-nőnek részt kell vennie. Ha a rendszer elvárja, hogy dolgozz, akkor adjon munkát ahol dolgozhatsz. Érdekes, hogy mások országokban működik. Már a tiniket is arra nevelik, hogy milyen jó a munka, mert pénzt lehet vele keresni, amit elkölthetnek a saját igényeikre.


Csak ugye mi ezt nem csináljuk, mert nálunk 2 fajta gyerek van: Az aki Iphone 715-el járkál, és 16 éves korára leteszi a jogsit és megy is apuci általt vett BMW-vel iskolába, vagy pedig a szegény, aki dolgozik, de azért, hogy ne haljon éhen a család.


Szóval jah, el van cseszve a munka, és ezzel az oktatás is rendesen. Halálra vagyunk ítélve ezzel a rendszerrel. De igazad van, huzzúnk ki külföldre, haljon már meg Magyarország, vagy szerinted a föld megtermeli magát? Pár gyümölcs fán kívűl, meg bokrokon, gombákon kívűl, nem lenne sok élelem emberek nélkül.

2013. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"Ezen inkább sírni kellene, hogy annyira nem ment neki a dolog, hogy 100 km-re kellet motorral járni és egy szaros autót nem engedhetett meg magának. "


De megengedhetett később... Csak, hogy hogyan is kezdte miközben itt valaki a karosszékből sír az interneten.

2013. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"3. Ennyi erővel mennyünk ki az erdőbe vadászni mindannyian, amíg éhen nem döglünk, mert a 7 milliárd ember felzabálja az összes vadat, termést utánpótlás nélkül. "


Hogy jön ide ez ennyi erővel, mi?! Sehogy de hisztizzél csak ha neked ez így jó...

2013. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"De megengedhetett később..."


Most te játszod a hülyét?

Épp erről pofázok, h mire be tudott futni, évekig kellett szopnia.

És mielőtt elkezdenél okoskodni tovább, én nem arról beszélek, h rögtön milliomos legyen az ember, de azért ne kelljen már a megélhetésért naponta több 100 kilométereket motoroznia.

Na mindegy, nem érted vagy csak eltér az értékrendünk és szerinted ilyen dolgok tök rendben vannak, minden rendben van az országban(ilyen apróságokat meg már meg se merek említeni neked, hogy nem lehet minden műszerészből vállalkozó).

Tipikus ilyen példa volt a múltkor egy kiscsaj, h hát miért ne lehetne meg így úgy amúgy, az ő apja kórházigazgató lett.

Aztán persze levezette, h az ő apja protekció nélkül, úgy hogy hálapénzt nem fogadott el jutott el oda.

Aztán megkérdezték tőle, h

Figyelj már és az nem zavar, h még eljutott oda több éven keresztül havi 90 ezerért nyomta?

Meg szintén, hogy nem lehet minden orvos kórházigazgató?

Persze a kiscsaj valahogy eltűnt és nem válaszolt....

Az ilyen hülyékben mondom azt bírom, h nem lát túl a saját beképzeltségén.

2013. aug. 31. 14:14
 9/22 anonim ***** válasza:
Hát én mondok neked vmit, szeretem a magyar kultúrát,embereket, az országot,a gondolkodást (mostani demagógia kivétel meg egyéb hülyeségek), meg a nyelvet azt ugye főleg....de egyszerűen én is azon vagyok hogy kitanuljam magam innen 16 évesen angolból csináltam anyanyelvi szintű képesítést, most franciául kéne megtanulni, elmentem jogra aztán tanulok mint a gép, hogy ösztöndíjjal kimehessek, mert élnék én itt, csak nem éri meg. A mostani kormány által indukált általános demagógia miatt, meg az alapegzisztencia is kellemetlen. Engem az se érdekelne, ha a norvég király kormányozna, csak ne itt tartana már a gazdaságunk és nem stadionokat építgetnénk, oktatást leépítenénk, 1 kulcsos szja, magánosítások és a többi hülyeség.
2013. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Erre nagyon egyszerű a válasz:

Akik a fideszre szavaznak, azok mind diplomások és nettó 400-akat keresnek. Mennyi is volt 2010-ben a lakosság szavazati aránya? Segítsetek! Azt hiszem 60% környéke.

Mennyivel nyert a fidesz? 30 valamennyi?

Na tehát 60-nak a 30 valamennyi %-a. Hát az kb pont a diplomás réteg + idióták.


Maradék 2/3-d meg szegény.


Tessék leírtam kb a magyar gazdasági társadalmi rendszert.


Jöhet a piros kéz!

2013. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!