Érdemes elvégezni a műszaki menedzser szakot? Hol lehet vele elhelyezkedni? Nehéz a tananyag? Mennyire nehéz a matek? Tapasztalatok és vélemények a szakkal kapcsolatban?
Hol lehet vele elhelyezkedni?
Gyártásvezetés. Felső fokú minőség ellenőrzés. Műszaki és ipari cégek irányítása. Projektek menedzsment. Rizikó menedzsment.
Műszaki menedzser az, aki megérti mit mond a műszaki ember, mert ő is tanulta azt. Tudja, milyen munka mennyi energiát, időt, erőforrást igényel, kivel, hogyan lehet megoldatni a problémát, hozzá tud tenni a probléma ésszerű megoldásához. És a műszaki menedzser, aki ezt átlátja, vezetni tudja. Tudja, mit jelentenek a szakmai kifejezések a felett állók és az alatta állók körében is!, ami ezért fontos, mert érthető nyelvre tudja fordítani a pénzügyi vezetőknek a gyártásban zajló eseményeket. Ezért nagyon sok helyre el tud helyezkedni.
Nehéz a tananyag:
Igen. Sokat kell tanulni, de logikus, érthető, gyakorlatias, használható.
Pannon Egyetemről vannak tapasztalataim:
Mennyire nehéz a matek:
Napi szintű gyakorlással jó eredményeket lehet elérni. Minden felső oktatási intézményben vannak felsőbb évesek / szaktársak, akik segítenek, ha látják, hogy nehézségeid vannak és törekszel a cél felé és megkéred őket. (Ezért is jó ismerni a szaktársaidat, mert együtt tudtok dolgozni.) A matek gyakorlás nélkül nem megy. De gyakorlással leküzdhető.
Amit én vettem észre, hogy nem túl magas szinten, de keményen megkérik a matekot. Analízis, valószínűség számítás, statisztika. Ezeket mind használni tudod a szakon és az életben is, ha olyan helyre kerülsz.
Műmen első sorban menedzser, másod sorban műszaki végzettség.
De nem csak a matek az egyetlen műszaki tárgy. Minden műszaki tárgyba beleszagolsz, és nem is kezdő szinten! Fizika, mechanika, elektronika, gépészet, vegyészet, anyagmérnöki tárgyak, stb. Ha a műszaki rész picit is érdekel, de csak a matek miatt izgulsz, attól még ez érdekes lehet! Ezekre mind keményen kell tanulni, mert ugyan úgy kérik számon, mint egy mérnöktől.
Menedzser tárgyakra jóval többet kell tanulni, mint a matekra. Sokat kell hozzá olvasni és meg kell érteni a kapcsolatokat. Elő kell tudni adnod magad. Elő kell tudni adni a kért feladatokat. Szerencsére nagyon könnyű átültetni a gyakorlatba ezeket, így könnyebb megtanulni is. Sok a csoportos munka, ami nagyon sokat segít az anyag megértésében, és kidolgozásában, ugyanis több szem többet lát és több szemszögből megismert probléma sokoldalúvá teszi a csoportban dolgozó egyéneket is. És természetesen a későbbiekben szakmai kapcsolatokat is teremt.
Akárhány műmenessel beszélgettem, élvezték a szakot. Sokat szenvedtek vele, de látták, hogy izgalmas, hogy tudnak belőle használható ismeretet szerezni. Sok kapcsolata van az oktatóknak a termelésben/gyártásban dolgozókkal, akikkel együtt dolgoznak. Ha bele lendülsz, egy ilyen projektbe is belekerülhetsz, és onnan szépen tudsz felfele építeni.
Kösd fel a gatyád és legyél egy kemény műmenes! Drukkolok!
Szia :)
Köszi a segítséget! Igazából a matekkal sosem volt proglémám, az érettségim is jó lett. De azért mégis van bennem egy kis félelem, mert azért ez már középiskolás matek lesz. Még azt szeretném megkérdezni, hogy vannak olyan órák, amelyeken műszaki rajzokat kell készíteni? És nem furcsa, ha egy lány akar erre a szakra jelentkezni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!