Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te mit választanál?

Te mit választanál?

Figyelt kérdés

Néha elég fura válaszokat látni itt az oldalon, így hát megérett bennem a gondolat, hogy egy amolyan vízválasztó-szerű kérdést kéne feltenni.

Van egy egyszerű szituáació: Magyarországon háború tör ki, téged besoroznak, magas rangú tiszt leszel. Parancsba kapod, hogy egy büntetőtábort, melyben cigányokat, zsidókat, vagy az aktuális politikai rendszer ellenségeit tartják, meg kell semmeisítened, az összes fogvatartottal eggyütt. Hogyan cselekednél - végrehajtanád a parancsot, vagy esetleg kockáztatnád a saját életed - s metagadnád vagy esetleg megpróbálnád kimenekíteni a fogvatartottakat? Mi alapján mérlegelnél?



2013. aug. 18. 14:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kiegészítő információ, hátha valakinek szükséges a válaszadáshoz, vagy meggondolja magát:

A fogvatartottak civilek, a genfi egyezmény érvényben van. A fronton patthelyzet van, tehát nem lehet látni, hogy győzelemre vagy bukásra állunk. A hadban álló felek kiléte irreleváns, de a hadi erejük kb. azonos.

2013. aug. 18. 14:55
 12/21 anonim ***** válasza:
Cigányokat agyon lõni nem is lenne kérdés.
2013. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Irtanám a cigányokat, zsidókat."


De ugye nem vagy rasszista?! És Jobbikos sem, ugye

2013. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
tudjuk nagyon jól hogy ez lenne a magyarnépnek minden vágya. most vannak olyanok, akik ide írkálnak hogy inkább mást választanának, vagy inkább megszőkének. szerintem élesbe teljesen gyilkosokká válnátok, elvakítana titeket a hatalom. aza kevés magyarszázalék, akik mégis csak nem tennék vagy elkeneznék, inkább beletörődnének vagy tdumást sem vennének róla. tanúlság: 2 vh.
2013. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nem lehet értelmes választ adni, mert ilyen parancsot nem fognak kiadni. Magyarországon meg főleg nem.


Ha meg mégis adnának ki ilyen parancsot, a felső vezetés egyből leváltatná. Értelemszerűen én sem hajtanék végre ilyen parancsot, viszont átalakítanám a büntető tábort munkatáborrá.


Egyébként mi volt a célod a kérdéssel? Kiugrasztani a bokorból a zugnácikat, vagy mi? Én is """náci""" vagyok de nem állnék neki irtani egy etnikumot csak a bőrszín és vallás alapján... Nálam azért még mindig a tettek beszélnek.

2013. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

# 14:

Én akkora gaz náci vagyok, hogy még egy disznóvágást sem bírnék végignézni, sőt. Szó szerint még a bogarakat sem szívesen csapom agyon, mert az is élőlény. II. vh... na erre nem mondok semmit. Azok akiknek a legnagyobb a bűnük, azoknak van a legnagyobb a szájuk.


# 15 voltam.

2013. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az a bentlakóktól függ, ha olyan mocskos állatok, mint amilyenekkel itt Miskolcon lehet találkozni akkor vigyorogva kivégezném őket, de ha normális emberek, akkor nem érdekel, hogy cigány, zsidó, arab, néger elengedném őket, ha vegyesen vannak akkor felét megölöm, felét elengedem, természetesen nem random válogatnám őket
2013. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"ilyen parancsot nem fognak kiadni. Magyarországon meg főleg nem."


Ebben annyira nem vagyok biztos, találgatni mindektten találgathatunk, hogy lesz-e vagy sem, de a lehetőség mindenesetre mindenre megvan. Szerinted kissebb, szerintem nagyobb. Annyira nagyon én sem félek tőle, de amint látod, az "igény" megvan rá, amire pedig igény van, arra előbb-utóbb lesz kínálat is (legalábbis manpság már a legtöbb politikai párt is így működik).


"Egyébként mi volt a célod a kérdéssel?"

Szerintem elég egyértelműen leírtam, ez csak egy amolyan képzeletbeli szituációs gyakorlat, hogyha ott lennél, akkor lövetnél-e vagy inkább hősködnél. Arra számítottam, hogy két oldal (lövet / embereéleteket ment) egyértelműen elkülöníthető lesz, de sajnos megint kijött egy nem elhanyagolható harmadik réteg, miszerint sokan inkább nem vennének tudomást a problémáról. Persze ez reális, de jó eredménynek semmiképp nem nevezném. Messze menő kövekeztetéseket én sem akarok levonni a dologból, mert ez azért így tényleg távol áll a valóságtól, de ha csak egy valaki rádöbben válasz írása közben, hogy "Basszus, én emberek ezreit lennék képes lemészárolni, mi a fene ütött belém?!", akkor már megérte.

2013. aug. 18. 15:57
 19/21 anonim ***** válasza:
14 vagyok. elméletben lehet mondani bármit, a valóság teljesen más. valaki írta hogy "messze áll a valóságtó" ez a valóság már megtörtént. és meg is történhet. az időzített bomba ketyeg
2013. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
emlékszem rá, mikor még kisgyerek voltam kb 11 éves. forro meleg nyár volt, a velem egykorú társaimmal elmentünk egy kis tóra fürödni. ha jól emlékszem aratás volt. nem csináltunk semmi rosszat csak fürödtün. ez tó, kb 5 km-re volt a falutól. és láttuk hogy közeled egy kocsi benne egy nagyapa, a fia, és két unoka. mikor messziről láttuk hogy közeled, már éreztük hogy baj lesz. megéreztuk a rasszista szagot.kiszáltak, és ahol értek ott ütöttek minket. aza két 2unoka, ovoda társunk volt és csak néztek. lapátnyéllel ütüttek vertek! csak 11évesek voltunk. aztán elkeztün szaladni, és ők utánunköa hátunk mögött ha megáltunk pihenni ránk sóztak 40fogos melegbe futtatak, meg ütöttek vertek aholértek. üöltöztek, a szemükből érződött a gyűlölet mikor a falu közelébe értünk, akkor elhajtottak. otthon nem mertem elmondani. szerintem a könyököm is megreped. soha nem fogom elfelejteni. tuti egyszer elfogja olvasni ez az illető ,üzenem neki. nem felejtettem el! és kabja be. és azt mondjátok nem vagytok rasszisták. hiába húztok magatokra állarcot.
2013. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!