Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csernobilt tényleg ennyire...

Csernobilt tényleg ennyire felnagyították?

Figyelt kérdés
Azt olvastam teljesen indokulatlanul telepítettek ki annyi embert, 1km2 terület elkerítése is elég lett volna és a halálos áldozatok számát is jóval fölülbecsülték. A környezet jobb állapotban van, mint 1986 előtt hiszen kitelepítették az embereket és ez többet számított, mint az a kis sugárzás.

2013. aug. 17. 20:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
OLvasd el a Mit tettünk Uramisten c. könyvet.
2013. aug. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Én Szergej Mirnij - Élőerő című könyvét ajánlanám. Annak az utolsó fejezeteiben részletesen taglalja, hogy rendszerváltás előtt mennyire elbagatellizálták a nyilvánosság előtt, ma meg mennyire felnagyítják a valós infókat.
2013. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem nagyították fel... Inkább az volt a baj, hogy a Szovjetúióban inkább el akarták tusolni a dolgot vagy hogy mondjam...
2013. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kérlek értelmezni, hogy mit írtam.
2013. szept. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

A probléma a következő: a kiszabadult radioaktív anyag sokféle elem, és sokféle megjelenési forma. Nem csak az az érdekes, hogy a GM számláló mit mutat, hanem az is, hogy HOL van a forrás. Ugyanis a legtöbb szennyező részecske pici, nyugodtan tekinthetjük pontforrásnak. A pontforrás tere a távolság négyzetével fordítottan arányos. Azaz kétszeres távolságban fele, háromszorosban kilencede, tízszeresben százada az egységnek. De ez visszafelé is igaz ám, tehát mondjuk tized egység távolságban százszoros a sugárzásintenzitás. Ha tehát tőled mondjuk 1 méterre van valami, amire épp hogy ketyeg a GM cső, az lehet tök veszélytelen is (mert mondjuk egy darab grafit a reaktorból, amiről az eső lemosta a stronciumot, és csak annyira aktív, amennyire a reaktorban száguldozó neutronok felaktiválták. Lehet, hogy mostanra mondjuk kézbe is veheted, bár valószínűleg azért inkább nem. De ha felkavarsz valami port az egyik elhagyott házban, és beszívod, és van benne radioaktív stronciumszemcse, akkor az a tüdőd egyik-másik sejtjétől csak századmilliméternyire lesz. A méter és a századmilliméter között százezer a szorzó, a négyzete meg tízmilliárd. Tehát a tüdőd sejtjeit ott a stronciumszemcse körül a szobában mérhető dózis tízmilliárdszorosa fogja érni. (Könnyen előfordulhat egy ilyen helyen, hogy a GM csővel hadonászó kolléga nem mér semmit a háttéren kívül (rövid idejű méréssel nem derül ki, hogy van ott valami), és mégis életveszélyes, ha felkavarodik a por.)


Szóval a dolog nem olyan egyszerű, hogy nagyon ketyeg a GM cső, akkor baj van, kicsit ketyeg, akkor nincs baj.

2013. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!