Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért baj, hogyha valaki nem...

Miért baj, hogyha valaki nem támogatja a kozmopolita, pacifista, liberális eszméket?

Figyelt kérdés
Ez miért rossz?Miért baj?

2013. aug. 14. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

A kozmopilita liberalizmus nem pacifista,ha pl saját érdekeikről van szó,lásd USA külpolitikája.Csak a nemzeti ideológiájú államoknak tiltják a militarizmust és a nemzeti protekcionalizmust.

Azért baj,mert a leggazdagabb/tisztességtelenül és aránytalanul-pusztán pénzügyi spekulációk által gazdagodó érdekcsoportok az internacionalista és az értékek nélküli társadalmak kialakításában érdekeltek,az oszd meg és uralkodj elv alapján.

2013. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Egyre kevesebben vannak akik szerint ez baj


A kis országok esetében láthattuk hogy ez nyomorba vezet

2013. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A multinacionális kultúrákon kívül egyetlen jelentős ország sem követi ezt az elvet sőt a nagy országok inkább diktatúrába hajló "demokráciákat" alkalmaznak vagy diktatúrát, mivel a liberalizmus nagyon nem működne.
2013. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ConnectCare ***** válasza:
68%

Csak annyiban baj szerintem, hogy ezek az eszmék vinnék előre a világot és aki pont ezeket nem támogatja az el van tájolva.


Az, hogy valaki kozmopolita annyit jelent csak, hogy rövidke élete során nem csak azt a pár ezer négyzetkilométert érzi sajátjának, amibe beleszületett, hanem az egész Földön otthon érzi magát. De ettől még lazán lehet hazaszerető. Én pl. szeretem Magyarországot, még a városomhoz is erősen kötődöm, de otthon tudom magam érezni mondjuk Brüsszelben is, ha ott járok (oda olcsó a repjegy :)).


Pacifizmus - a dolgok békés rendezésére, a békítés "tudományára" építés, egymás esztelen legyilkolászása helyett. Szerintem ezzel nincsen gond. Ez nem jelenti, hogy bármely fél hátrányba kerül, csak azt, hogy közben senki nem hal meg. Természetesen asztal mellett egymás felmenőit felemlegetni már lehet (nemzetközi szinten, háború helyett gondolom), lehet éles vitákat folytatni, a lényeg, hogy amíg lehet, nem lövünk.


Liberalizmus - a jogállam alapvető eszméje szerintem, hogy bármit megtehetek, ami más ugyanezen szabadságát ne sérti. Több liberálissal ma nem lenne ennyi mutyi, ennyi olyan ember, aki úgy érzi, hogy valamiben indokolatlanul korlátozza a jog, nem lenne egy nemzeti dohánybolt sem. A liberalizmus, a közhiedelemmel ellentétben nem arról szól, hogy a Pride-on meg Ozorán rohangálunk, hanem arról, hogy XY, csak azért, mert jogalkotó, ne tilthasson meg indokolatlanul semmit. Itt szükségszerűen belefutunk olyasmikbe, mint melegházasság, drogozáshoz való jog, amikre általában ráhúzzák, hogy az egész liberalizmus csak ennyi, aztán meg kuka. Pedig sokkal többről szól. Pl. arról, hogy ezt én ide úgy leírhattam, hogy nem visz el a rendőr érte.

2013. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Minden ország iránt nem érezheti ugyanazt az ember,mint a szülőhazája iránt.


A pacifizmus utópia.Abban hisznek,hogy minden konfliktus békésen megoldható,pedig pl a Chamberlain-t békítő politika esetén láthattuk,hogy gyakran a fegyvereken alapuló elrettentő erő garantálhatja csak a békét,nem pedig a teljes leszerelés.

2013. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
javítás: Chamberlain-i békítő politika
2013. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
A liberalizmus is bukásra van ítélve.Mára kiderült,hogy nagy társadalmakat csak diktatúrákkal lehet irányítani,az egyének többsége pedig sem a saját,sem a közösség boldogulására nem képes helyesen élni jogaival.
2013. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj. A többség nem hisz ezekben, legalábbis nem teljes mértékben.

Ha gyűlölködéssel fejezik ki az egyet nem értésedet az ilyen eszméket vallókkal szemben az a baj. Egyébként nincs azzal baj ha nem támogatod ezeket.

2013. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vadkan01 ***** válasza:
0%
Mivel ez egy romlott világ, ezért ilyen dolgokat támogatni öngyilkosság.
2013. aug. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
A libsik számára baj, ők mindenkit szélsőségesnek tartanak, aki nem ért egyet velük.
2013. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!