Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az hogy minden...

Miért van az hogy minden Budapestről szól és a vidékiek levannak sz*rva?

Figyelt kérdés

2013. aug. 9. 08:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Hát 10-es én vidéki vagyok és elég szerencsétlen, hogy ideszülettem.

Szeptembertől megyek fel Pestre dolgozni, sokkal jobb lesz minden. Voltam már fent 1 évet, de májusban hazajöttem, mert anyám lebetegedett és ápolni kellett őt.

A főváros ezerszer jobb, mint egy itteni koszfészek, ahol nincsen semmi.


Ez van. Nem kell szégyellni, én sem szégyellem, hogy ide születtem, mert nem én tehetek róla. Az viszont csak rajtam áll, hogy hajlandó vagyok-e változtatni az állapotomon és kezdeni magammal valamit vagy maradok begyepesedni falun.

2013. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

" Nem kell lenézni a vidékieket! Ők is emberek

valahol. Nem tehetnek róla szerencsétlenek,

hogy odaszülettek."


Mi örülünk, hogy ideszülettünk, és nem abba a szutykos fertõbe. :D

És igen, mi mindenhol emberek vagyunk, de ti.....

2013. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

"vidék sokkal szebb, nem taposol a koszban, szarban egész nap."


Most teljesen összezavarsz. Nem vidéken állnak a ganyédombok? Budán a kertekben még nem sok kupacba összehordott ürüléket láttam. A szépség meg relatív. Neked lehet hogy egy délcegen megrakott ilyesféle halom szép, nekünk a Szépművészeti, meg a Vár és sorolhatnám.

2013. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
96%

" Nem vidéken

állnak a ganyédombok?"


Jó sok rálátásod lehet a témára! :D

2013. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
18%

A vidéki táj tényleg nagyon szép, csak sajnos abból nem lehet megélni.


A legértelmesebb megoldás az lenne, ha felszámolnánk a falvakat és mindenki a nagyobb városok agglomerációjába költözne.

A régi falvakat pedig le kéne bontani és összefüggő szántóföldeket, legelőket és erdőket kellene belőle kialakítani.


Így el tudnánk érni, hogy minden ember simán be tudjon jutni a városokba, ha szükséges és ugyanilyen könnyen el tudna menni a "vadonba" is, ha éppen ahhoz van kedve, mert mindkettő közel lenne mindenkinek. Ráadásul ezzel hatékonyabbá tennénk az egész társadalmunkat és gazdaságunkat is.

2013. aug. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Budapesten sok a szoclib.

Sokáig SZDSZ vezetése volt a városnak , még azután is, hogy a párt gyakorlatilag a süllyesztőbe került.

A marhák még azt is elnézték nekik,hogy a Siemens Combino villamosokon nem volt klíma.

De a lényeg, hogy "legyen liberális"


Meg is látszik, hogy igen magas a pszichiátriai kezeltek száma, Lipótmező is ott van.

2013. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
*A marhák még azt is elnézték nekik,hogy a Siemens Combino villamosokon nem volt klíma 40 fokban, ablakot meg nem lehetett nyitni.
2013. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Így el tudnánk érni, hogy minden ember simán be tudjon jutni a városokba, ha szükséges és ugyanilyen könnyen el tudna menni a "vadonba" is, ha éppen ahhoz van kedve, mert mindkettő közel lenne mindenkinek. "


A gond az hogy még csak a negyede él az országnak Bp+agglomerációban és már nem tudsz bejutni a városba. Reggel 1,5 óra 10 km.

2013. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
0%

Mert Magyarország hatoda Budapesten él, és ez még csak az, akinek van itt állandó lakcíme. Sokkal öbb ember kötődik ide, ha beleszámítjuk, hogy hányan laknak itt koliban, albérletben, hányan ingáznak naponta dolgozni vagy jönnek be hétvégente vásárolni/szórakozni.

Ha Te polikus lennél, hogy költenél el szívesebben pár millát vmi látványosra (munkahelyteremtés, közterületfelújítás stb)? Budapesten, ahol pár millióan látják vagy egy tetszőleges faluban vidéken, ahol 5 ezren?


Persze a 15. válaszadó Magyarország-újratelepítési gondolata is jó megoldás lenne, csak "némileg" költségesebb.

2013. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Miután az iparunk és mezőgazdaságunk hol külföldi kézbe került, hol az emlékeinkbe, nem maradt más, amivel könnyű villogni. Elég látványos lenne szerintem egy jó gazdasági gépezet felépítése vidéken, csak már lassan a jónép közt sincs ki felérje ésszel ennek jelentőségét. Budapestnek meg szinte mindegy, honnan szállítják nekik a "cuccokat", amiket ők maguknak képtelenek előállítani betonból. Főleg telis-teli ilyen "okos" mentális gátakkal, hogy falun mindenki trágyadombot épít magának, meg hogy a trágya az kula, és nem lehet kibírni a szagát. Ja, a frissnek egy napig olyan, hogy szeretsz máshol lenni. Aztán ha nem bolygatják, falusi levegőn már-már hozzáadott érték, ahogy néha, halványan érezni lehet. Mármint falusi szaglással. Pestivel esélytelen ráismerni.
2013. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!