Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kuruc. Infot miért tartják...

A kuruc. Infot miért tartják hiteltelennek?

Figyelt kérdés

Szerintem csak elfogult, de hiteles.

Néha a szerkesztők kiegészítik a saját véleményükkel, de az nem változtat a lényegen, mi az ami miatt nem hiteles?


2013. aug. 7. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Mert nem az ő ideológiájukat képviseli.
2013. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Mert az. A hitelességet nem a tények említésében, hanem értékelésének valódiságában kell és érdemes mérni. Továbbá abban, hogy milyen tényeket említünk meg. Hiteltelenséget az is ad, ha kiderül, hogy egyes megtörtént dolgokat nem említenek.

Nemcsak a kurucinfonál, hanem másutt is. Ma a Kornai által emlegetett hiányból (ami a rossz állapotokhoz vezet) a legtöbb a hitelességből van. Szinte azt mondhatjuk, a hitelességből csak hiány van.

2013. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
amúgy vicces, hogy azt mondják, hogy hitetlen, de azért más oldalról lopnak ami hiteles
2013. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem csak elfogult, de hiteles."


Szerintem meg az "elfogult" és a "hiteles" kifejezések ütik egymást. Ha elfogult akkor nem tájékoztat mindig megfelelően. Ha nem tájékoztat megfelelően (itt-ott ferdít stb.) akkor meg nem hiteles. Pont.

2013. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Mert pár népnek fáj az igazság.
2013. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudod volt az a balhé valamelyik budapesti szórakozóhellyel (miközben a pánikoló emberek taposták egymást, két lány megfulladt). Néhány órán belül már meg is jelent a hír a kuruc-on, miszerint pár cigány elkezdett késsel hadonászni odabent, és ez okozta a tömegpánikot.

Na azóta valamivel nagyobb fenntartással olvasom az ott megjelent cikkeket.

Ettől függetlenül sok jó, értelmes, relatíve hiteles (a mainstream médiánál hitelesebb) írás van az oldalon, nagyon sok eseményről egyedül ők számolnak be (mármint a nagyobb, nem helyi híroldalak közül).

2013. aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4-es


Hiteles mert valós eseményeket közöl és sok más helyről veszi át a híreket amik hitelesnek vannak mondva, és elfogult amikor a szerkesztő kiegészíti a véleményével, de ezt mindig jelzik,hogy "(-a szerk)."

2013. aug. 7. 13:12
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os


Szinte az összes hírportál késelő romákról beszélt amikor még nem lehetett tudni.Én nem a kurucot olvastam, és mégis úgy tudtam hogy romák késeltek, majd az esti híradóból tudtam meg,hogy mi az igazság.(az esti híradó is késelésről számolt volna be, de nekik volt 18 órájuk hogy kiderítsék mi történt, más hírportálok viszont 4-5 óra elteltével lehozták a hírt)

2013. aug. 7. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert a szerkesztők arctalan senkik.
2013. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem az ő véleményüket képviseli. Elfogultnak elfogult, de minden magyar médium az. A szerkesztők pedig naná, h nem vállalják a nevüket, amikor az igazság kimondásáért büntetés jár.
2013. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!