Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol legyen a cigányok országa?

Hol legyen a cigányok országa?

Figyelt kérdés

Képzeld magad az egyik nemzetközi gittegylet (EU, ENSZ stb )

tanácsának tagjaként ki kell jelölnöd a cigányok országát.

És érvelned kell mellette hogy miért ott.


( Megkérem a válaszolókat hogy tartózkodjanak a rasszista válaszoktól hogy ne töröljék a kérdést )


2009. okt. 24. 11:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

na valami kőkemény afrikai diktatúra se lenne kutya (Ghana, Elefántcsontpart, Szudán ..stb), aztán ott csak lopjanak el egy esernyőt, és máris karlevágás meg 200 korbácsütés a piatéren + még 10 év börtön.

Na sztem ott egész hamar megjavulnának ... nem?

2009. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Ez e kérdés szeritnem megint felesleges.

A cigányokat nem lehet egy külön országba vinni mert az egész világon a cigányok mind egy-egy ország

kisebbségeként élnek.

Az életkörülményeik és a kultúrájuk is változó. A legtöbben még cigányul sem beszélnek,

hanem annak az országnak a nyelvét használjék amiben élnek. Felesleges és értelmetlen lenne külön cigány ország.

Mint ahogy hülyesés lenne barna meg fekete hajóak országa. Már volt aki akart szőke kékszeműek országát, de nem sikerült neki. A cigányok csak származás miatt különböznek tőlünk. Az hogy a társadalom szélén élnek, meg ugyanúgy a társadalom többi részének is a hibája részben. Ha valaki cigánynak születik, akkor az már eleve hátrány a számára.

Mindig azt mondjátok miért nem mennek dolgozni. Kíváncsi vagyok melyikőtök adnak munkát egy cigány származásúnak. Szerintem szinte senki. Én nem vagyok cigány, de ha választanom kell az éhendöglés és a lopás között akkor én az utóbbit választanám. Kétlém hogy Ti máshogy tennétek. Az erkölccsel nem lehet jól lakni.

Az is igaz hogy sokan visszaélnek az segélyezési rendszerrel. Vannak köztük cigányok és nem cigányok is. Ez viszont a rendszer hibája hogy ezt meglehet tenni. Ez ugyan olyan mintha egy vállakozó vagy egy cég olyan után is visszaigényli az áfát ami után nem kellene. Ők is a ti zsebetekből húzzák ki a pénzt. Rájuk miért nem haragszotok? Vagy legyen áfacsalók országa is? Hol?

A másik dolog hogy nem lehet valakit akarata ellenére elüldözni onnan ahol született.

A kérdés önmgaában nem rasszista, de szerintem csak hangulatkeltésre jó, mivel a kérdező tudja hogy magyaroszágon sok ember gyűlöli a cigányokat. Ez szerintem megintcsak egy felesleges dolog mivel nem lehet kijelenteni, hogy minden cigány rossz és minden nem cigány jó. Ha szerintetek kilehet jelenteni akkor légyszíves bizonyítsátok be. Én betudom hogy nem igaz.

Szóval e miatt is felesleges az általánosítás.

2009. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Nem értem miért ne lehetne a cigányoknak is egy országuk.

Cigányok adnának cigányoknak munkát, így bebizonyíthatnák hogy tényleg nem egy lusta lopós stb népség.


Ezen a logika mentém haladva akkor Izrael létjogosultságát is megkérdőjelezed ?


Tényleg komoly válaszokat vártam, de úgy látom ez a kérdés még nem érett meg eléggé hogy komolyan foglalkozzanak vele.

2009. okt. 24. 12:56
 14/27 anonim ***** válasza:

"ha nem akar beilleszkedni a társadalomba és árt a többi tisztességes embernek, akkor természetesen annak következményeinek kell lennie."


Óbásszmeg, mutasd már, milyen következményei vannak a cigánybűnözésnek egy olyan országban, ahol hatmilliót kapsz havonta börtönben ülésért és 12 milliót 3 sorért egy tanulmányban...

2009. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

ma 13:13


tehát alapvetően szigorúbban kellene fellépni a bűnözés ellen és nem egy társadalmi csoportot hibáztatni.

2009. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

ma 12:56

Hogy miért nem lehetne a cigányoknak országa?

Nem hogy lehetne de van is. Csak nem minden cigányak ugyan az. Van akinek Magyarország, van akinek Németország, vagy USA, vagy Románia stb...

Minden cigánynak van saját országa. Új ország keresése helyett inkább arra kellene valük együtt törökedni hogy mindenkinek jó legyen. ez persze a nehezebb megoldás, de hosszú távon szerintem csak ez várható.

A cigányok és nem cigányok gondolkodásának kell változni, ahhoz viszont idő kell. A mindennapi gondokon felüli felesleges provokáció mind a 2 oldal részéről ezen nem segít.

Különben is ne ítélj, hogy ne ítéltess. Az dobja az első követ... Más szemében a szálkát, bla bla bla...

2009. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"tehát alapvetően szigorúbban kellene fellépni a bűnözés ellen és nem egy társadalmi csoportot hibáztatni."


Érdekes, amikor fel akarnak lépni a bűnözés ellen, _valakik_ rögtön antiszemitát, rasszistát kiáltanak és népirtást vizionálnak. Biztos véletlen...

2009. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
mert nem mindegy, hogy bűnözők ellen vagy népcsoport ellen akarsz fellépni.
2009. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
A tenger mélyén!!!
2009. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Amúgy a világ cigányságát nem kéne egy országba tömöríteni mert a végén még a kínaiakat is túlszárnyalnák létszámban, és legyőznék a világot gazdaságilag!!


Mert ha a világ cigányai közül csak mindegyik csak egy vályogtéglát vetne akkor egy akkora nagy cigány vályogfal jönne létre ami 4x körbeérné a bolygót!!!!

2009. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!