Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fekete magyarok, ez igaz?

Fekete magyarok, ez igaz?

2013. júl. 20. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a 16. században kerültek oda, akkor elég nehezen vihették oda az akkori magyarok a paprikát meg a hagymát. De milyen flegmán odadobják már neki a szent magyar fokost :D Amúgy oda van írva a videó alá, hogy médiahack.
2013. júl. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A törökök tényleg vittek magyar rabszolgákat Egyiptomba az 1500-as években.

Ők a magyarabok,de ez hülyeség hogy fekete magyarok.

Ezt régebben bizonyították hogy nem igaz,nem kerültek Kongóba magyarok.

Fekete magyarokat pedig ha jól tudom akkor azokat nevezték akik a honfoglaló magyaroktól elszakadtak és Iránba vándoroltak be.

2013. júl. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A kommenteket elolvastad?
2013. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Törökök több száz ezer magyart vittek el a szultán legtávolabbi területeire (azért, hogy a haza szökés esélye minimális legyen) rabszolgának. Angolok, franciák, spanyolok is rengeteg több száz ezer rabszolgával építette a birodalmát.

Ne feledjük Mátyás királyságában 4 millió ember élt, 150 év után maradt a Kárpát medencében 1,8 millió. Nyugaton ennyi idő alatt megduplázódott a népesség.

2013. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 poiu ***** válasza:
Hát persze. Én momentán egy kongó magyar vagyok. És egyre többen kongunk.
2013. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg éltek spórák Afrikában is, erről elsőnek Almássy gróf ( híres Afrika kutató térképész) tesz említést a 20 század elején. ( én úgy tudom azon a területen éltek, ahol asszuáni gát! Naszer-tó )
2013. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Komplikato ***** válasza:
76%

Kezdjük azzal az aprósággal, hogy az "ősi magyar fűszernövényeket", mint a paprika és a fokhagyma, igencsak 1600-as évek végén kezdték itthon használni, előbbi török közvetítéssel jött be. (És valószínűleg a lecsó, pörkölt és gulyás félék is török eredetűek.)

A disznóhúst meg mint elsődleges kaját a szláv szomszédoktól vettük át.


Magyarul régebben a fő fűszerek pl. a bors és gyömbér(!) voltak, meg az ismertebb ma ritkábban használt itt természetes fűszernövények. Húsból meg ugye marha és birka volt előtte a menő.

2013. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Emberek, ti ismeritek az értő olvasás fogalmát? Fogadjátok meg amit #3 ír, elvégre csak a két top kommentben írja a feltöltő, hogy egy médiahack az egész.
2013. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért mondjuk elgondolkodtató, hogy az emberek jó része bevenneé, ha nem lenne odaírva. A feltöltő is azt állítja, hogy anno a HírTV vetítette :D

Anno volt a '80-as években egy cseh filmművészetis stáb, akik készíttek egy "Olajfalók" című remekművet, érdemes végignézni, YT-n vagy máshol biztos fent van (fent van: http://www.youtube.com/watch?v=dd27KA1BFfw&hd=1 ). Az hagyján, hogy anno mikor TV-ben mindenféle komment nélkül vetítették a csehek és fél Kelet-Európa bevette, de tavaly mikor lejátszottam egy egyetemista ismerősömnek (aki szín ötös, ráadásul műszaki szakon, tehát helyén van a feje) ő is simán elhitte.

2013. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hány ember veszi be a retek klubos, tv2 szemetet, pedig ha megnézzük a küldő államokat, akkor egyértelmű, hogy gazdáik érdekeit akarják terjeszteni ...
2013. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!