Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintitek Magyarország...

Vazul9229 kérdése:

Szerintitek Magyarország visszakaphatja az elvett területeit (Erdélyt, Dél- vidéket, stb. )?

Figyelt kérdés

A Kuruc.infón olvastam, hogy az oroszok arra becsülnek, hogy 20-30 év múlva Magyarország visszakapja Erdélyt, Délvidéket, meg még egy kisebb részt az Ukrán területből.

Ez az egész csak becslés igaz, de az is igaz hogy Magyarország a történelem során máskor is vesztett területet, később vissza kapta. Mindig hallom, hogy nincs remény vagy azt hogy újra a miénk lesz minden........ az igazat megvallva én nem tudom hogy mit mondjak erre

Ti mit gondoltok ?


2013. júl. 10. 19:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem valószínű.

Ehhez egy nagy európai háború kellene, ezt az emberek többsége (és szerencsére a politikusok túlnyomó többsége sem) nem támogatja. A magyarság szempontjából különösen tragikus volt az előző két nagy háború.


Szerintem érdemesebb elfogadni a jelenlegi határokat, békében élni a szomszédokkal és határon innen és túl megpróbálni sikeres, összetartó magyar közösségeket létrehozni.

2013. júl. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
Autonómiára nagyobb esély lenne szerintem.
2013. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Őszintén? Mostanság biztos nem.

Az anyaországban is pusztul illetve kivándorol a magyar lakosság akkor mégis hogy akarunk mi területeket vissza?

Most azon kéne dolgozni hogy ne legyünk 20,30 év múlva cigány meg zsidó ország nem hogy még a külföldel is balhézni.

Amikor ilyen földtörvényünk van hogy csak európán kívülinek nem lehet földre, akkor mégis miről beszélünk?

Amikor már azon gondolkozok hogy nem merek ide szülni gyereket mert nem akarom hogy szolgaként hiteltörlesztő cigány eltartó válljék belőle.

Amikor azon kéne parázni hogy ezerrel fogy a magyar lakosság, míg a kisebbségé nő.

Ha így megy tovább trianonnál is nagyobb katasztrófa várhat ránk, vagy legalább is a gyerekeinkre vagy az unokáinkra.


Egyébként területet vissza nem fogunk kapni, max autonómiát kaphatnak.

2013. júl. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

2 út van hozzá. Az egyik a háború, a másik lehetőség pedig az, hogy ismét beköltözik egy csomó magyar az elszakított területekre, aztán amikor már vagy 80-90% az arányuk, akkor elkezdenek hepajkodni, hogy ők márpedig népszavazást akarnak arról, hogy Magyarországhoz akarnak tartozni.


A háborút lazán elvesztenénk, akár hogy is csűröd-csavarod a dolgokat, szóval az lehetetlen. A második út pedig szintén járhatatlan, mert a magyarság abszolút nincs olyan állapotban, hogy ilyesmit meg lehetne velük csinálni és láthatóan a közeljövőben nem is lesz.


Szóval egyelőre nem.

2013. júl. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Igazából a 13-asnak tökre igaza van.

Kedves kérdező, te vakbélgyulladással álmodozol a sprintelésről, miközben még sétálni is alig bírunk, csak botladozunk.

2013. júl. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egyszer talán, de jelenleg nincs hadseregünk, Európa gyűlöl minket, és a csonka ország sem a miénk, így a közeljövőben sajnos nem látok rá sok esélyt.
2013. júl. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát, én elég nehezen hiszek ebben. Én annak örülnék a legjobban, ha jóban lennénk a szomszédos országokkal, mert elegem van az örökös vitából meg, hogy a politikusok szidják egymást.


És, ha visszakapnánk azokat a területeket, még rosszabb lenne a viszony ezekkel az országokkal. Meg, Mo.-nak fura alakzata lenne ezek után...


Á, minden úgy jó, ahogy van...

2013. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mennyi az esélye annak,hogy az országok határa megmerevedik örökre ebben a formában?Mennyi az esélye, hogy a balkáni államok megbékélnek a jelenlegi helyzetükkel?Mennyi az esélye annak, hogy örökre elnézzük ezeket a terrortámadásokat a migránsoknak vagy éppen a cigányok túlszaporodását és semmittevését?Mennyi az esélye, hogy tényleg csak ennyi magyar van külföldön és nem változtatták meg a valódi népszámlálási eredményeket?


Sokan azt hiszik, hogy a történelem egy lejárt video szalag, pedig nem.Az élet mindig megy tovább, a határok változnak tovább, állandó béke nem lesz legfeljebb csak viszonyításképpen és, ha ezt ti magyarok nem fogadjátok el akkor még jobban elfogtok veszni,pedig még van lehetőség az országban,amit az előre megjósolt térképek is jól mutatnak.Amúgy Szlovákiában majdnem minden ötödik ember magyarul beszél,tehát többen vannak a népszámlálási adatokban leírtaknál, szerintem ez így lehet a többi elcsatolt terület esetében is.

Gondolkodjatok el rajta.

Üdv:Egy szlovák nemzetiségű.

2015. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 sanyix07 válasza:

Hát szerintem egyszer vissza kapjuk de elsö sorban párdolgot meg kellene tenni pl:heéyre áétani a gazdaságot mert egy lent vagyunk a béka fenekén új pénznem bevezetése pl euro és egy jó fedezet hozzá csak ezel az a baj hogy magyarorászág ne gazdag semmiben mondjuk az arany vagy az ezüst jó volna.

Utána egy hadsereget kellene felállitani(kb 150-200 ezer re)

Meg kéne oldani ezt a bevándórlos ügyet.

Utána pedig tárgyalni az országokkal.

És utána jöhet szóba a területek vissza csatolása.

2016. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
anak a országnak kéne visza adni magyarország területeit akik oda aták más országoknak
2016. nov. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!