Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért piszkálja Brüsszel...

Miért piszkálja Brüsszel Magyarországot jogtiprásra hivatkozva, ha egyszer semmilyen konkrét demokráciát sértő törvénytelenség nem állapítható meg?

Figyelt kérdés

Olyan közhelyeket hallhattunk a tavaris jelentés vitájában mint pl, "senki nem lehet egyedül a kizárólagos igazság birtokosa,senki nem tévedhetetlen" stb. Ez a vita individuális volt,politikai és nem érdemi.Az sem demokrácia ellenes,ha egy párt él a 2/3-ad adta lehetőségeivel.A Horn kormány is élt vele,nyugaton is így van.

"A határozat elismeri, hogy a kétharmados törvények jogintézménye más tagállamokban is létezik, és a rendszerváltás óta része a magyar jogrendnek is, ugyanakkor a jelentéstervezet szerint ezek "kiterjedt alkalmazása" továbbra is "aláássa a demokrácia elveit és jogállamiságot".A jogot inkább az ássa alá,ha Brüsszel politikai és gazdasági szempontok alapján "pofára" akar büntetni és jutalmazni, önkényesen felállított bizottságokkal,melyeknek nincs is törvényi jogalapja.


2013. júl. 4. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Ne csak a fityesz ferdítést olvasd hanem az egészet. Tele van konkrét példákkal csak megint működik a fityesz propaganda gépezet.
2013. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 ConnectCare ***** válasza:

Az egész helyzet elég bonyolult és talán elfogulatlanul lehetetlen is megítélni.


A probléma abból adódik, hogy kétharmaddal bármilyen törvényt meg lehet változtatni, így a kormány ma bármit tesz, az formálisan jogszerű lesz. Ezért igazából egy olyan jogi vitát kellene lefolytatni, amelyben jogilag semmit nem lehet kritizálni, mert minden jogszerű lesz.


Azonban a mostani kormány valóban nem a jogállamiság erősítésére használja fel a hatalmát, hanem társadalmi egyeztetés nélkül, egyik napról a másikra hoz intézkedéseket, köztük igencsak vitathatóakat is (pl. rezsicsökkentés, dohányboltok), amelyek esetenként széles körben elfogadott általános jogelvekkel is szembemennek.


Komoly propagandatevékenységet is folytat a kormány (rezsicsökkentéses reklám, nem leszünk gyarmat stb.), ami szintén nem az európai demokratikus jogállamiság felé viszi Magyarországot.


Az EU, egyébként szerintem helyesen úgy gondolta, hogy ezek a trendek szembemennek azzal az elvárással, hogy a tagállamoknak jogállami keretek között kell működniük és ezért méregetnek most minket.

2013. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%

Hogy miért piszkálja brüsszel országunkat?


tudnàd te, ha szabad lenne a sajtò. gondolom a kossuth rádio, az m1 meg a hírTV megy ezerrel otthon.

viktoria nagyon szép hegyibeszédett lenyomott az unios parlamentben.

'csökkentettük a rezsit' - semmit nemveszek észre belole

'növeltük a béreket' -megjegyzem az sem következett be

'csökkentettük az államadòságot' azt tényleg csökkentették, mivel 2012ben volt a magyar történelem legnagyobb államadòsága.

annak ellenére, hogy ők bizony a bankokat adòztatják, nem az embereket. erdekes. öcsém ballagàsi pénzét, 100ezer forintot beraktunk tavaly a bankba. most vettük ki, és csak 99ezer jött vissza mer van itt már minden adò.

de most gondolom a fityeszesek szemében most én vagyok a hazaárulò kommunista

2013. júl. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Az sem demokrácia ellenes,ha egy párt él a 2/3-ad adta lehetőségeivel."


de az. a magyar választási rendszer úgy lett kidolgozva, hogy több, nagyjából egy súlycsoportba eső párt versenyzik egymással. senki sem számolt azzal a lehetőséggel, hogy lesz olyan párt, ami a szavazatok több, mint a felét (jelen esetben ötvenpár százalékát) megszerzi.

azaz soha senki nem gondolt arra, hogy a kormánynak önmagában lesz 2/3-a. (Hornéknak is csak koalícióban volt meg)

a 2/3-os törvények azért 2/3-osak, mert fontosságuk miatt, nagy egyetértést, TÖBBPÁRTI egyeztetést igényelnek.


ezt az alapelvet, ezt a szabályt köpi szembe a FIDESZ, amikor visszaél azzal, hogy neki önmagában megvan a 2/3-a.


olyan nyalánkságokról meg már nem is beszélve, hogy ha a kormány terjeszt be törvényjavaslatot, akkor neki egyeztetnie kell az abban érintett civil szervezetekkel, ezért aztán minden javaslatukat egyéni képviselői indítványként terjesztették be, és így senkivel nem kellett róla beszélgetniük.

2013. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy bolond itt mindkét oldal.

A Fidesz kihasználja a kedvező helyzetét, mindent a saját cimboráinak játszik át, hogy keményen meggazdagodjanak belőle, közben meg nemzeti intézkedésekről karattyolnak, miközben teljesen nyilvánvaló egy átlagembernek, hogy csak a pénzről és a hatalomról szól minden, ott Brüsszelben meg alkotmányokról meg demokráciáról karattyolnak, miközben simán kimondhatnák, hogy a Fidesz a saját híveiből csinál kőgazdagokat, a többi ember meg csak vegetál a pénzéből.


Tényleg, Brüsszelben miért nem szólalnak fel a magyarországi fizetések ellen? Vagy demokratikus dolog éhbérért hajtani az embereket, meg ingyen túlóráztatni, azt lehet?

2013. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem fityesz ferdítés, ez a határozatból idézet.A vita során Orbán Brüsszelben a fejükre olvasta az a korábbi eu-s határozatokat is,nem sunnyogott,nyíltan beszélt és világosan.Nem csak közhelyeket pufogtatott mint a Cohn Bendit.
2013. júl. 4. 13:35
 7/19 A kérdező kommentje:
Az meg milyen már, hogy Cohn megkérdezte miért ment oda? Hát miért,ha ő olyan demokrata akkor ezt meg sem kellett volna kérdeznie.Miniszterelnökként nyilván képviselnie kellett az országot és reagálnia kellett a vádakra.Erről szól egy parlamenti vitanap.Erre a szemére veti,hogy csak propagandacélból ment.Ezek szerint egy bíróság is úgy lenne ideális,ha a vádlott jelen sem lehetne saját tárgyalásán?
2013. júl. 4. 13:46
 8/19 A kérdező kommentje:
2 Jogállami keretek,egyenlő elbánás a nemzetek közt... Mikor Szlovákiának olyan nyelvtörvénye van,amely alapján szankcionálhat egy állampolgárt anyanyelv használata miatt.Ahol nem tartják tiszteletben a kettős állampolgárság nyugaton is elterjedt intézményét.Erre az az únió reakciója,hogy mindez két ország belügye.Véleményem szerint ezek a törvények jogsértőbbek a Numerus Claususnál,mivel nem csak a szabad oktatáshoz való jogot,hanem az anyanyelvhez való jogot szankcionálják bizonyos körülmények közt.Erről sok szó mégsem esik,enyhén szólva.Szlovákia ma ezt megteheti,miért?Képzeljük el fordított esetben mi lenne vajon a reakció?Ezek után engem nem fognak arról meggyőzni,hogy nincs kettős mérce és arról sem,hogy nekik a jogszerűség és az igazságosság jelentik a fő szempontokat.Mindemellett az Orbán kormánynak végre sikerült közeledést elérni Ficóval ami adott helyzetben pozitív dolog.
2013. júl. 4. 13:58
 9/19 anonim ***** válasza:
Ez a szlovákos dolog engem is nagyon érdekelne.
2013. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Komplikato ***** válasza:

"A vita során Orbán Brüsszelben a fejükre olvasta az a korábbi eu-s határozatokat is,nem sunnyogott,nyíltan beszélt és világosan.Nem csak közhelyeket pufogtatott mint a Cohn Bendit"


Lol. Akkor az általam nézett ÉLŐ közvetítésből ezeket a részeket kivágták, mert ott 3x elmondta, hogy "Magyarország jobban teljesít!", meg "Rezsicsökkentés!", ezeket is magyarul ... a jelentés 19 pontjáról egyetlen szót nem sikerült szólnia. Se a vitában, se az összefoglalóban, se utána a sajtó tájékoztatón.

2013. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!