Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Összeszerelők országa vagyunk?

Összeszerelők országa vagyunk?

Figyelt kérdés
Minap beszélgettem egyik családtagommal, és én úgy látom, hogy okés jó, hogy ha gyárak lesznek, lennének Magyarországon, de biztos hogy ez annyira jó? Ezekre az összeszerelő gyárakra gondolok, ahol akár telefont, vagy ilyesmit raknak ösze, ahol ha van megrendelés akkor felvesznek, utána meg százával elengednek embereket. Erre szerintem nincs mire verni bármelyik államnak a mellét. Ez azoknak jó akiknek nincs szakmájuk, vagy nem szeretik a sajátjukat. De aki akar szakmájában, az miért van elítélve, ha ahhoz ragaszkodna? Az idő meg pereg, és egy idő után ottragad az ember, mert utána már azért nem kellenél szakmádban mert idős vagy, és nincs tapasztalat. Vélemények?
2013. júl. 3. 09:53
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Na jó de ha meg minden jobb poziba külsőst vesznek fel az is köscögség, mert akkor hol van az előrelépés? Az is gyökérség, amikor azért nem lépsz előre mert ott jól végzed a melód, és akkor meg nekik lenne xar, így inkább külsőst, vagy valami gyökeret akinek nagy a szája. Ez is buxiság. Akkor mire végezz plusz munkát ha esélyed sincs, hogy az órabéred növekedjen?
2013. júl. 3. 11:16
 22/27 anonim ***** válasza:
Arra, hogy ne rúgjanak ki. Legalábbis nálunk ezért túlórázunk.
2013. júl. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
nem a túlóráról beszélek, hanem hogy nyolc órába tíz óránmyit melót végzel el. Erre értem én....
2013. júl. 3. 11:27
 24/27 anonim ***** válasza:
Én is arra.
2013. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az! Én nem raknálak szalag mellé, mivel értelmesen beszélsz, szeretnél előrelépni stb. Kisebb gyárban önálló munkavégzésre alkalmas lennél. Vannak akiknek eszébe sem jut az előrelépés, elég neki, hogy a kényelmi szintje biztosítva legyen. Meg tudja venni a cigarettáját stb. Van bőven ezekből az emberekből. Félreértés ne essék ez egyáltalán nem lenézés. Jól kell szelektálni a munkaerőt. Annál rosszabb nincsen amikor egy magasabb kvalitású ember kényszerből alacsonyabb szintű munkát végez. Ha ez nagyon szabadon van eresztve globálisan akkor ez akadályozza az emberiség fejlődését. Ennél csak egy rosszabb van amikor aljas, primitív emberek kerülnek vezető pozícióban. Ezekkel az a probléma, hogy annyi eszük van, hogy jól eladják magukat, de többre nem képesek és a hiányosságaikat primitívséggel fedik el.
2013. júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Persze mert amikor van munkafelvevés, akkor hiába vannak ott álltalában több művezető is, csak azt nézik, hogy nekik jó legyen, ha csiszoló kell, annak vesznek fel, és ha főleg, hogy bevállsz, mert a magam fajta csinálja amit kell,akkor ott is hagynak. Xarik az bele, hogy te jobbat érdemelnél... a lényeg az, hogy ő el tudja mondani a részlegéről saját főnökeinek, hogy dolgoznak az emberei. Pedig csak annyival tud többet, hogy ÖÖÖ-zgetve meg dadogva tud németül, ami nem árt amúgy ott.
2013. júl. 3. 11:53
 27/27 A kérdező kommentje:
Ja, és voltam már művezető is termelésen csak akkor még nyári munkánál, tehát értem a dörgést, át tudom látni a termelések lépéseit, folyamatait, de ezt hogy mentem volna nyalni nekik? Mit érdekli őket mikor nem kell máshova ember nekik.
2013. júl. 3. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!