Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Összeszerelők országa vagyunk?

Összeszerelők országa vagyunk?

Figyelt kérdés
Minap beszélgettem egyik családtagommal, és én úgy látom, hogy okés jó, hogy ha gyárak lesznek, lennének Magyarországon, de biztos hogy ez annyira jó? Ezekre az összeszerelő gyárakra gondolok, ahol akár telefont, vagy ilyesmit raknak ösze, ahol ha van megrendelés akkor felvesznek, utána meg százával elengednek embereket. Erre szerintem nincs mire verni bármelyik államnak a mellét. Ez azoknak jó akiknek nincs szakmájuk, vagy nem szeretik a sajátjukat. De aki akar szakmájában, az miért van elítélve, ha ahhoz ragaszkodna? Az idő meg pereg, és egy idő után ottragad az ember, mert utána már azért nem kellenél szakmádban mert idős vagy, és nincs tapasztalat. Vélemények?
2013. júl. 3. 09:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy gyárakba, futószalag mellé csak az menjen, akinek tényleg semmi végzettsége sincs, és el nem tudja képzelni, hogy bárhogy is munkát kapna. Kb. ua., mint a mezőgazdasági segédmunkás, csak az lehet idény jellegű is.
2013. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Olyan színvonalú nehéziparunk nincs és soha nem is volt amekkorát egy Samsung vagy Daimler igényelne ahhoz, hogy átfogóan alkatrészbeszállítóként komolyan vehetőek legyünk. Ahhoz nálunk 5-10x nagyobb országok jelentik a belépőszintet.


A specializált dolgok beszállítására van esélyünk, pl. Hankook-gyár meg valahol Zalában van egy visszapillantó-tükörgyár is. Ilyen szinten van esélyünk, de nyilván ide is 100x annyi kétkezi munkás kell, mint mérnök.


Az állam viszont verheti a mellét, neki nem az a célja, hogy az utolsó szakmunkásból kibukott állampolgára is nettó 200-t keressen, hanem az, hogy (legális) foglalkoztatottság legyen, azok meg megadják ezt.

2013. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatodat pontosítsd. Nem úgy értem, hogy CSAK azok, hanem mivel, nincsenek olyan munkahelyek teremtve amik szakmákat tudnak alkalmazni, muszály elmenni ilyen gyárakba, ahol ölik egymást az emberek éhbérért, kivan belőlük taposva a xar is, és kiégnek egy idő után a monoton munkától. Erre értettem, nem arra, hogy ha te x végzettségü vagy csak x-et végezhetsz. Milyen hülye egy logikád van? Nem ezt mondtam már bocsi.
2013. júl. 3. 10:19
 4/27 A kérdező kommentje:
na jó kettes ez igaz, meg biztos van aki ennek is örül, mondjuk az ne is válogasson akinek nincs mire, de megnézném az okosokat fent, hogy ha nem kellenének már képviselőnek ők elmennének e egy olyan helyre amire most verik a mellüket hogy behozták. Meg amúgy is két hónap meló az mi a lótúró? És nem hülyék a cégek, ha van megrendelés kellesz, utána cső!
2013. júl. 3. 10:21
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Azok vagyunk, de azért akadnak jó példák is.

Például a Knorr-Bremse, Bosch fejlesztőrészleget is létrehozott Magyarországon a gyártórészleg mellé, így több ezer mérnöknek is munkát adnak.

Vagy például a hazai gyógyszergyárakban is elég komoly munka folyik.


Ebből az összeszerelő ország szerepkörből nem olyan egyszerű kitörni, magasan képzett munkaerőre és tőkére lenne szükség.

2013. júl. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A kettes utolsó mondatának pontosítása: remekül mutat a statisztikában. Tulajdonképpen a statisztikák országa vagyunk. Papíron minden f...án működik.
2013. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
na jó de van aki nem mérnök, hanem mondjuk környezetvédelmis, vagy tanár. Most a gyenge gazdaságra hivatkozva kevesebb figyelmet fordítanak az előbbire. Pedig nem kis tanulás kell oda sem. Nem sajnálják elpazarolni az ilyen embereket? Bekerülsz egy gyárba mint anno én is, és még hátrány is, mert te egy idő után ha nem bólogatsz mindenre saját munkatársaidnak a " nem dolgozó, meg a válogató"
2013. júl. 3. 10:25
 8/27 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes ez is, ha akármilyen mérnök vagy kb akármilyen gyárban lehetsz fejlesztési mérnök, akik nálunk is anno nézték, hogy mit lehetne változtatni a folyamatokon és ennyi.
2013. júl. 3. 10:29
 9/27 anonim ***** válasza:
Ilyen helyre érettségivel, vagy a fölötti végzettséggel csak akkor vesznek fel szalag mellé, ha letagadod. Szóval nem te vagy a célközönség, akinek ezeket az állásokat teremtenék. Nekem tanári végzettségem van, ráadásul humán, konkrétan elvégeztem egy OKJ-t, és banki ügyintéző vagyok. Ha nem szeretsz/tudsz értékesíteni és nem vagy mérnök, nem sok lehetőséged marad.
2013. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nekem nem kellett letagadni, annyit kérdezett, hogy nem e lesz degradáló tanárság után. Mondtam, hogy nem. De mondta, hogy lesz előrelépési lehetőség. Na most odakerültem aznap egy 8 osztályt végzett sráccal, aki ismerőse volt. Őt kivette onnan egy hónap után pedig még csalt is a db számban. én hét hónap után rákérdeztem hogy várhatok e mást itt a cégnél, mondta, hogy nem. így mondtam is, hogy akkor nem kell, hogy átvegyenek a közvetítő cégtől. Minek? Fogom ott hallgatni őket? Aztán utána volt is vitám, mert belémkötöttek, régebben leírtam, hogy mi tette be a dolgot, amikor megműtötték az arcom és három napot nem mentem és iq harcos melóstársam nem fogta fel, hogy porba nem mehettem a vart sebbel, így ő ment be akkor szombaton, és nem tudott elmenni fusizni. Na most emberek? Ilyenek közé menni? Tudom, nem mindenki ilyen, de a magam fajta mindig kifogja a magának való, vagy agresszív, iq harcosokat. Sajnos ez az igazság. És inkább hallgatok hasonló emberektől mint én ha elkövetek hibát hegyibeszédet, mint az ilyentől.
2013. júl. 3. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!