Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Összeszerelők országa vagyunk?

Összeszerelők országa vagyunk?

Figyelt kérdés
Minap beszélgettem egyik családtagommal, és én úgy látom, hogy okés jó, hogy ha gyárak lesznek, lennének Magyarországon, de biztos hogy ez annyira jó? Ezekre az összeszerelő gyárakra gondolok, ahol akár telefont, vagy ilyesmit raknak ösze, ahol ha van megrendelés akkor felvesznek, utána meg százával elengednek embereket. Erre szerintem nincs mire verni bármelyik államnak a mellét. Ez azoknak jó akiknek nincs szakmájuk, vagy nem szeretik a sajátjukat. De aki akar szakmájában, az miért van elítélve, ha ahhoz ragaszkodna? Az idő meg pereg, és egy idő után ottragad az ember, mert utána már azért nem kellenél szakmádban mert idős vagy, és nincs tapasztalat. Vélemények?
2013. júl. 3. 09:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy mondanám, hogy a szervezetlenség, a fejetlenség, a látszat, a színészkedés, a kötekedés, az aljasság, a hátbaszúrás és a gyűlölet országa vagyunk.


Ebből következik, hogy nagyon nem mennek itt a dolgok.

2013. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon kivan találva a rendszer. A fogyasztási szokások változtatása is eredményezhet kevesebb biorobotot.

A másik gondolatom viszont az, hogy bármennyire is hirdetjük nem minden ember egyforma, egyenlő képességű és mentalitású.

Régen gimnáziumba az osztályfőnökünk kitöltetett mindenkivel egy tesztet és úgy emlékszem hívott szakembert is. A lényeg az, hogy nálam kijött, hogy vezető típus vagyok. Ez végül is beteljesedett. Teljesen független vállalkozásom van és szabadon irányítom.

Erre nem mindenki alkalmas. Létezik operátor típusú ember, aki ha jól van tartva(elnézést a kifejezésért) nagyon jól érzi magát a kényelmes beosztott szerepben. A legtöbb nem is lázadozik, ha normálisan megkapja a fizetését, amivel valahogy eléldegél, nincs nagy felelőssége, emberszámba veszik, van egy kis közösségi élete, stb.

Valamennyi ilyen nagyüzemre még szüksége van az országnak, mert még rengeteg a tengő lengő figura.

Az viszont sokkal jobb lenne, ha magyar kézben lennének a termelőegységek, így a profitból megindulnának más területek, ahol kreatívabb munkavégzés alakulhat ki.

2013. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
11-es. Hát persze. De érted. Odakerülsz egy ilyen helyre. próbálsz bizonyítani még a hasonló munkát végző réginek is. Rád van szólva, hogy csinálj többet ha úgy van, de ne írd be. :P Arra nem gondolnak, hogy akkor is látják, hogy több van csinálva, mert raktárra dolgozunk, azt hiszik, így nem lesz a db szám felvíve. Jó, nem írod be, hallgatsz rájuk, a fenének sem kell a konfliktus. De akkor később ne azt mondják, hogy nem dolgozok, amikor tudják is, hogy még többet is csináltam nagyonsokszor mint az elvárt..... Akkor most kinek ugráljak? Szóval menjenek az ilyen gyárak a pixába. Főleg, hogy olyan a művezető sok esetben, mint nekem is volt, hogy elmondtam, hogy ez a problémám, mármint nem a db szám beírást, hanem, hogy dumálnak, és azt mondta, hogy " beszéljük meg, de őneki csak a db szám meglétére kel ügyelnie" neki nem kötelessége ilyen ügyekkel foglalkoznia. pfffffffffff akkor minek ő a műszakvezető? hogy felénk se nézzen, csak ha baj van ami őt is érinti? szóval értitek.....
2013. júl. 3. 10:48
 14/27 A kérdező kommentje:
12-es persze van aki úgymond ilyen melóra való ez kétségtelen. De azt is észreveheted, hogy aki hiába odakerül, vagány, épp, hogy megcsinálja a melót, hopp beszélget egy két emberrel, üresedés van, odavetetí magát és veri a mellét, hogy ő megérdemelten került oda. pfffff és épp, hogy az első héten meghúzta picit a melót, mert igazán akkor figyelnek az újjakra. gyökérség az egész.
2013. júl. 3. 10:51
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, máshol se jobb. Én, ahol dolgozom (bank) 8-kor nyit. Minden reggel 7-től értekezlet, tehát nem az van, hogy beesek mondjuk 3/4-edre, kinyitom a kasszát és örülök a fejemnek, hanem legkésőbb 7-re fent kell lennem átöltözve, 40-ig értekezlet, utána rohanjak az értéktárba a kazettámért. Aztán 6-kor zárunk. Mindig van 1-2 bájos ügyél, aki bejön 6 előtt 5 perccel. Na, ők szoktak fél 7-ig maradni. Utána zárás, számadás, anyám kínja, esetleg még eljátsszuk, hogyan kell értékesíteni, és mehetek haza. Leghamarabb 7-kor szabadulok, de van, hogy fél 8-kor. Barátok közt is 12 óra. És persze a jelenlétin ott vigyorog a 8, és a fizetésem is annyi, nincs túlórapénz. Persze örüljek, hogy dolgozhatok. És akkor még a kedves ügyfelekről nem is beszéltem, akik azt hiszik, hogy én vagy "a bank", rajtam múlik minden, és én tartottam a pisztolyt a fejükhöz, vegyék fel a hitelt, amit nem tudnak törleszteni. Szóval minden munkahelynek megvan a maga szépsége. Magyarországon trendi kifacsarni az alkalmazottak belecskéit.
2013. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
15-ös nekem nem kell bemutatni ezeket. Én tudom, hogy nem csak erről van szó, csak mivel látványosan sok embert tudnak hírtelen felvenni ezekbe a gyárakba úgy tünhet mintha olyan nagy lenne a foglalkoztatottság, pedig dehogy. ha van egy új termék akkor megy ezerrel a termelés, utána parkolópálya, addig vársz, utána újra.... ez biztonság? amikor havonta van meghosszabítva az ember? Ugyan már.....
2013. júl. 3. 11:04
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgoztam ilyen helyen nem ismerem a körülményeket csak hallomásból. A lényeg, hogy teljesen alkalmatlanok a vezetők. De legtöbb esetben a külföldi tulajdonos nyomása okozza a gyárban a feszültséget, vagyis az a feszültségforrás. Azt sem érzem jó megoldásnak, hogy az alsó szintekről lehet fellépkedni a ranglétrán, mert ez konfliktusokat okoz, a motiváló ereje kevesebb. Ezeket az embereket teljesen más eszközökkel kell motiválni. Tehát alap dolog lenne, hogy jó hangulatot teremtsenek az üzemben. Nem kell éreztetni ezzel a réteggel, hogy a kapitalizmus vesztesei.
2013. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy értelek. Én hűtőházban dolgozom napi 11 órát, miközben 8-ra vagyok bejelentve. Az energiám fele arra megy el, hogy a kötsög munkatársaimmal kell viaskodnom meg a főnökeimmel, a munkára meg csak a másik fele. Igazából van nálunk egy rakat ember, aki haverja a főnöknek, ők alig dolgoznak, de spicliskednek neki olyan dolgokat, amik meg sem történnek a valóságban. Pl. múlt héten lett kirúgva egy csendes, 24 éves srác, aki rendesen tepert és tényleg jól dolgozott ahhoz képest, hogy teljesen friss volt nálunk, de az egyik spiclinek ugye nem tetszett a gyerek, mert nem volt vagány meg talpraesett és nem tudott vele hülyülni, így folyton azt mondta róla a főnöknek, hogy lustálkodik, nem csinál semmit lazsál, és még cseszegette is őt közvetlenül, mert ugye ő feljebbvaló volt nála. Ki is lett rúgva szegény srác, most nem tudom mi van vele. A spicliről meg ugye annyit kell még tudni, hogy havonta kb. 30-40 ezer forintot keres a cégtől lopott áruval a 270 ezres nettó keresete mellé, a lopott cuccot meg rajtunk keresi a főnök, mert ugye tuti mi loptuk el... -.-'


Most szerencsére szabin vagyok a héten, de rám is fért őszintén...

2013. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
15-ös, én 5-re járok dolgozni és 4-kor végzek. Fél 4-kor kell kelnem hajnalban. Ez télen főleg elég húzós. Sötétben indulni és sötétben érkezni... :)
2013. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Én fél ötkor kelek, mert a szomszéd városba járok és csak a háromnegyed hatos busszal érek be. Szóval ez van. De a kérdező beláthatná, hogy sehol sincs kolbászból a kerítés. A telet én is utálom. 15 voltam.
2013. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!