Miért mondják most sokan, hogy Horn Gyulát nem illeti meg állami temetés?
Tévedések elkerülése miatt Horn Gyula 1956-ban valóban karhatalmi szolgálatot teljesített Pl: Élelmiszerraktár,
közkórház és közértékek őrzése. Történetesen abban az időben a polgároknál lódenkabát, minden fegyveres erőnél pufajka volt a divat. Ha történelmileg nézzük a fegyveres erőknél nem volt köztörvényes azaz bűnöző a másikon sok volt. Szinte senki sem tudta mi is történik valójában, ezért még most is korainak tartom kijelenteni egyik oldali szent a másik meg csirkefogó volt. Kíváncsi leszek a mostani korszakot, 50-év múlva, hogy fogják megítélni!
Szerintem mint Miniszterelnöknek és többszörös miniszternek jár az Állami temetés. A vagyonáról csak annyit, ha minden miniszterelnökünk ennyi vagyont szedett volna őssze magának, és a családnak nem itt állnánk.
Horn Gyula egy pufajkás gyilkos volt.
Arccal lefelé kellett volna eltemetni.
Nincs bocsánat.
Ha egy náci fejes halt volna meg ,az sem érdemelne bocsánatot.
Kedves 18:10-es válaszoló!
"Tévedések elkerülése miatt Horn Gyula 1956-ban valóban karhatalmi szolgálatot teljesített Pl: Élelmiszerraktár,
közkórház és közértékek őrzése."
- Ezt hol olvastad? Emlékeztetlek rá, hogy Horn megkapta a forradalom megtorlásában adható egyik legmagasabb presztízsű kitüntetést, a Munkás-paraszt Hatalomért érdemrendet. Ilyet ezért nem adnak...
"Történetesen abban az időben a polgároknál lódenkabát, minden fegyveres erőnél pufajka volt a divat."
- Ez ténybeli tévedés. A fegyveres erőknél a pufajkákat anyagkímélés miatt nem osztották ki, azt egy jövendő háborúra tartogatták. A felhasználására _csak_ az Államvédelmi Hatóság felosztása, majd tagjaiból Karhatalom néven való újraszervezése után került sor. Ezért volt megkülönböztető nevük az ÁVH-soknak (vagy a forradalom utáni nevükön karhatalmistáknak) a "pufajkás".
"Ha történelmileg nézzük a fegyveres erőknél nem volt köztörvényes azaz bűnöző a másikon sok volt."
- A hatalom fegyveres ereje (mint ahogy maga az államvezetés is) eleve köztörvényes bűnözőkből állt, Andrássy út 60-ostul, Recskestűl, fekete autóstúl, "padlássepréstűl", mindennel együtt.
Kedves 12h26-os.
mint írtam minden nézőpont kérdése én melós gyerek vagyok és az átkosban nőttem fel, sok munkatársamtól hallottam, hogy történt. Felülről másképpen látják az urak.
Kedves 19:16-os válaszoló: cseléd, állattartó és földműves felmenőim vannak.
Nem vagyok "felső úr".
Az történelmi tény, hogy a pufajkások _csak_ az ÁVH-sokból újjászervezett karhatalmisták voltak, a névadó felszerelés korábban nem került kiosztásra, és ekkor is csak nekik, mivel egyenruha nem volt, ezzel tudták a leggyorsabban és legegyszerűbben felruháztatni őket.
Az is történelmi tény, hogy Horn megkapta a Munkás-paraszt Hatalomért érdemrendet, ami az egyik legmagasabb állami kitüntetés volt, és ezt sima őrszolgálatért nem juttatták volna neki.
A fentebbi két történelmi tényt nem lehet kétféleképpen, eltérően mondani, sem "alulról", sem "felülről".
Mint korábban írták, itt tényleg leköpés jár az igazságért. Azért mégis, hátha van némi fénykeltés az alagútban hatása.
#27-nek. De bizony tudták. Akkor is, ma is. Tudtak különbséget tenni tettek és tettek, emberek és emberek között. Csak ilyen színvonalú vitában nem nyilvánulnak meg. Pedig kellene, már csak a statisztika miatt is.
Pro Pátriának. Bár a tapasztalat szerint fölösleges. Ő korrektnek és visszafogottnak szeretne látszani (ez az egy, mai elhihető), de valahogy mindig elfogultra - ezért hamisra sikerül. Igen, Horn megkapta az akkori legmagasabb magyar kitüntetést. Megérdemelte, ha nem is azért, amit te gondolsz. Ahogy megkapta a legmagasabb németet, számos más nyugat-európai kitüntetést, és Genscher barátságát. Szerintem a német külügyminiszter jobb emberismerő. Az egyéb kritikai észrevételek annyira nyilvánvaló tévedések, hogy elfogult körökben nem érdemes szóvá tenni.
Lehet, hogy csatlakoznom kéne #19-hez. Utolsó mondatát annyiban árnyalnám, hogy a temetésén Boross Péter kelletlen bár, de kénytelen volt kimondani: pragmatikus, mindig az ország érdekeit tekintő, saját álláspontján is átlépni képes államfő és ember volt egész életében (nem szó szerinti idézet). Boross habitusát ismerve, ahogy mondani szokás, ez nagyon nem semmi.
Kedves kérdező, szívednek bizonyára simogatás volt itt sok gyűlölködő, ismereteket nélkülöző hozzászólás. Elfogadhatod, melengetheted, de a történelem ettől még nem fogja elismerni a hamisságot. Akinek van szeme hozzá, már most is láthatja. Nincs szükség a verbális megerősítésre.
Csak még annyit: őrizheted szívedben Horn Gyulát az itteni gyűlölködők által lefestett képben, vagy éppen a valódi énjének megfelelően. Neki az első nem fog fájni, az utóbbinak nem örül. Viszont a te életminőséged bizony aszerint alakul, mit választasz. Mert ez határozza meg tetteidet, azon át az életedet. Én köszönöm jól vagyok. És te?
"Igen, Horn megkapta az akkori legmagasabb magyar kitüntetést. Megérdemelte, ha nem is azért, amit te gondolsz."
- Hát miért? Mert tudod, mint mondtam, ha egy SS-tag megkapta a Vaskeresztet, az bizonyos feltételezésekre enged következtetni. Ha egy fegyveres szolgálatot ellátó karhatalmista megkapja a kommunista diktatúra legmagasabb állami kitüntetését '57-ben, annak is oka van.
"Ahogy megkapta a legmagasabb németet, számos más nyugat-európai kitüntetést, és Genscher barátságát."
- Mert ez a politika. Nem személyének szólt, hanem annak, hogy a kamerák kereszttűzében ő mosolygott a "vasfüggöny lebontásakor". Az esemény volt az, amit ezzel honoráltak, nem a munkásságát. (Amely az ő munkásságától függetlenül, globálisan esett meg, szerte a szocialista országokban. Ő csak jókor volt jó helyen.)
"Szerintem a német külügyminiszter jobb emberismerő."
- Nem vagyok róla meggyőződve. Látjuk ma is, hogy tőlünk nyugatabbra kevés ismeretük van a magyarországi történésekről, a belpolitikai helyzetről.
(A legszebb, hogy mindig "a világ minden külföldi sajtója hazudik?" érvvel hozakodnak elő az ehhez hasonlók, holott 1) tárgyi tévedések tényén nincs mit vitatkozni 2) a külföldi sajtó is megosztott.)
És minél távolabbra tekintünk, annál inkább jellemző ez.
"Az egyéb kritikai észrevételek annyira nyilvánvaló tévedések, hogy elfogult körökben nem érdemes szóvá tenni."
- Nosza, azért mégis csak próbálj meg fényt gyújtani az alagút végén.
"a temetésén Boross Péter kelletlen bár, de kénytelen volt kimondani: pragmatikus, mindig az ország érdekeit tekintő, saját álláspontján is átlépni képes államfő és ember volt egész életében (nem szó szerinti idézet). Boross habitusát ismerve, ahogy mondani szokás, ez nagyon nem semmi."
- Mert ez a protokoll. Kövér elé egy előre legépelt nekrológot toltak az országgyűlésben. Amíg még őszintén tehette, kimondta róla a véleményét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!