Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi van a trianoni békével?

Mi van a trianoni békével?

Figyelt kérdés
Már lehetne módosítani, visszafoglalni Erdélyt...
2009. okt. 12. 20:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyar lakta területekről nem kéne lemondani. Lengyelország 120 évig volt szétdarabolva, Magyar ország is szétesset 3 darabra 80 évig. még lenne remény a történelemben sok fordulat történt már és a történelem nincs lezárva folyamatosan zajlik.


Amúgy most hagytunk ki egy nagy lehetőséget a Liszaboni szerződést feltételek nélkül írtuk alá, pedig jó tárgyalási alap lehetett volna.

2009. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen, egy kis sávot lehet talán visszacsatolni, de Erdély nyugati sávjába nagyon sok románt telepítettek be, vannak teljesen új falvak, ahol csak románok vannak.
2009. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon bonyolult dolog ami most kezdődik el vagy már elkezdődött vagy készül elkezdődni. Sajnos ezt csak nagyonnagy összefogással tudnánk megvalósítani. Első lépésként még idén 2010-ben kikell harcolnunk magyar testvéreinknek az állampolgárságot. Ez lenne az első lépés. Aztán a többséget kellene megszerezni kisebb községekben akár városokban ami egy nagyon hosszú folyamat akár 100évig is eltarthat ezért nagyon nagy kitartás kell. Meg kell teremteni a megfelelő helyzetet a gyermekneveléshez erőt kell adni lelki erőt a gyermekválaláshoz. Ez a második lépés és egyben a leghosszabb folyamat. Harmadikként meg kell érteni hogy nem szabad engedni az elnyomásnak igen is magyarként kell merni élni a kárpát-medencében és fennt kell tartani a magyar érzést a kultúrát és életben kell tartani a közösség kedvét fel kell erősíteni a kitartást az összefogást. Talán ez is sikerülhet. Mindezek alatt talán 50éven belül javulhat az anyaországi helyzet is ami tekintélyt szerez majd a magyaroknak a kárpát-medencében. Az autonóm részeken kénytelen lesz engedni románia vagy akár szlovákia akár szerbia. Idő kell nekik is viszont hogy beletörődjenek a dolgokba. Persze nem hiszem hogy könnyen fogják oda adni a területeket. A negyedik pedig a megfelelő külpolitikai helyzet. Egy esetleges háború. Nem feltétlen kell hogy közünk legyen hozzá. Elég ha csak egy szomszédos ország kerül konfliktusba más országgal. Akár diplomatikus úton akár az adott ország akaratát figyelmen kívül hagyva el lehetne tőle szakadni. Az autonóm területek fejében akár segítséget is felajánlhatnánk. Akármi előfordulhat. Én elég racionális gondolkodó vagyok. És úgy tartom hogy rossz után jó jön. A rossz azért történik hogy megkaphassuk a jót. Az az ára. Magyarként pedig kötelességem hinni és remélni. De persze amint mondtam ez egy nagyon lassú folyamat ami nagy kitartást és összefogást igényel. Lehet hogy még megérem de azis lehet hogy már nem. Nincs igaza annak aki azt állítja hogy lerohanhatnánk Romániát és annak sincs igaza aki azt mondja le kell mondani a kárpát-medencéről. Itt minden rajtunk múlik senki máson. Hosszú évek munkájának gyüm9lcse lesz ez.
2010. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 bumbi02 ***** válasza:

[link]


ezért nem lehet visszaállitani.. mert az elcsatolt területek lakosságának kb 5-10%a lehet magyar...

2010. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha nekik sikerült elszaporodni mi miért ne tudnánk?
2010. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

1990-es évek elején lehetett volna rendezni, amikor a Szovjetúnió, Jugoszlávia és Csehszlovákia is szétesett. Ekkor ugyanis mind a párizsi, mind a jaltai szerződések érvényüket vesztették, megszüntek azok az államalakulatok, melyek jórészt kedvezően voltak érintve a területrendezéskor.


A Magyar Köztársaság mindenféle területigényéről lemondott az akkori Antall-kormány, a magyar-ukrán alapszerződés aláírásakor. Tehát sajnos a jogi lehetőségeknek akkor véget vetettek, most az EU-n belül nem lehet ilyenre gondolni. Ha esetleg történne is revízió, az még nagyon hosszú idő múlva történne, de sok esély nincs rá. Azért reménykedjünk.


Egyébként nemcsak a Romániához csatolt Erdény, a Partium és a Bánság egy része érintett, hanem a jelenleg ukrán közigazgatás alatt lévő Kárpátalja, tejes Szlovákia, azaz Felsőmagyarország/(Felvidék), Ausztriához Burgenland néven csatolt nyugati őrvidék, Szerbia fenhatóséga alatt lévő Délvidék (Bácska, Bánság). Valamint ott van Horvátország (Horvát-, Szlavón- és Dalmátországok, Tengermellék, Fiume), ami ugye régen is önálló autonóm részként létezett a magyar Szent Korona országai között és még a trianoni szerződés aláírásakor Jugoszlávia részeként különváltak. Az is igaz, hogy Csehszlovákia is magalakult, ill. Erdély, Délvidék román, ill. szerb megszállása is bekövetkezett a szerződés aláírása előtt jóval. Tehát Trianon csak törvényesítette a kialakult helyzetett, Magyarország szétmarcangolása már sokkal előbb megtörtént.

2010. ápr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Csak az vész el amiről a nemzet végleg lemond! Nem tudom miért mondta a 11.05ös válaszoló, hogy igazságtalanul visszavenni a földet az etnikum figyelem kívül hagyásával?! Ők nézték, hogy hány magyar él ott? Az nem volt igazságtalan? Miért hajtanád az ő malmukra még jobban a vizet.. Magyarok ellen beszélsz!
2011. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!