Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mik a privatizácio elönyei?

Mik a privatizácio elönyei?

Figyelt kérdés
Eddig csak a hátrányairol hallotam
2013. jún. 21. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Rövidtàvon megèri de 3-4 hónap utàn màr veszteséges az àllamnak
2013. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
az, hogy egy pénzszívó ballaszttól szabadulnak meg az adófizetők
2013. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak hátrányai vannak,Kína nem privatizált és milyen szépen fejlödik
2013. jún. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam ide írni, mert nem a kérdésre válasz, de az a "pénzszívó ballaszt" érdekes módon amint kikerül állami kézből azonnal, beruházás nélkül tud nyereségesen termelni... Ahogy az angol mondaná: "strange, utterly strange"...
2013. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szépen éheznek ott tömegek.


BTW ott nem kiálthatna fel a frissen végzett bölcsészkar, hogy diktatúra van, mert másnap nem tudnának ülni, úgy meghasználgatnák a hátsójukat a rendőrök.

2013. jún. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális országban az, h az állam megszabadul a számára csak veszteséget termelő cégektől, ingatlanoktól.

Magyarországon az, h miután szándékosan lezüllesztettek potenciálisan nyereséget termelő cégeket, eladhatják szarér-húgyér a haveroknak.

2013. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amugy a reszleges privatizacionak lennenek ma is elonyei. Pl. ha az allam eladna a BKV 49%-at, meg mindig kontrollt tudna gyakorolni a vallalat felett, de a maganerdekeltseg miatt hatekonyabba valhatna a muködese, es kisebb valoszinuseggel kerülne sor 40millios vegkielegitesekre. Halkan jegyzem meg, hogy onnantol kezdve a BKV megszunne egyeb vonatkozasban is jotekonysagi egylet lenni es mindenkinek fizetnie kellene a jegyert, a nyugdijasoknak is. Az most mas kerdes, hogy mennyit. Ilyesmit viszont senki nem fog meglepni politikai okok miatt.
2013. jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja meg az ilyenek valoszinusege is csökkenne:


[link]


Ez a szakertoi biznisz a legnagyobb penzmosoda, ami letezik. Mivel emiatt nem hullottak meg fejek, a legnagyobb politikusoknak is benne kellett lenniük.

2013. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A privatizáció nem ördögtől való dolog, csak itt ezt is olyan balkánosan sikerül csak megcsinálni. A nyugat-európai vasúttársaságok nagy része például magánkézben van...nem is olyan szolgáltatást nyújtanak, mint a MÁV...
2013. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ConnectCare ***** válasza:

A privatizáció gazdasági és jogi szempontból is előnyös dolog.


Gazdasági szempontból előnyös, mert az állami cégben az a modell valósul meg, amikor a vezető más pénzét másokra költi. Ez a legkevésbé hatékony modell. Egy állami cég ráadásul gyakran csak pénzmosoda pártoknak vagy csak azért működtetik egyes részeit, hogy szavazatok maradjanak meg (pl. vonat ott, ahol az utasszámok azt egyáltalán nem indokolják, de ha leállítanák, elvesznének a térségből a szavazatok).


A magánvállalkozó a saját pénzét kockáztatja, így nagyon oda fog figyelni a hatékonyságra, a megfelelő működésre.


A jogi szempont pedig, ami a gazdaságinál még jelentősebb az, hogy egy normális jogállam garantálja az embereknek az, hogy az életüket a lehető leginkább úgy éljék, ahogy csak akarják. Ebbe beletartozik például az is, hogy ha te abban szeretnéd megvalósítani magad, hogy vasúttársaságot alapítasz, akkor azt megtehesd. Ha viszont az állam jelen van az adott ágazatban, akkor vagy már be sem fog engedni, monopóliumot tart majd fent, vagy ha beenged, akkor az a fura helyzet áll majd elő, hogy a te általad befizetett adóból a konkurenciád támogatása történik majd meg. De ha az állami céget nem is kell támogatni, mint például a MOL-t, mert nyereséges, akkor is fura az, ha pl. egy MOL kút mellett nyitsz benzinkutat és azt látod, hogy az államod az állami cég útján elhappolja a vásárlóid. Akkor joggal merülhet fel benned, hogy képviseli-e abban az élethelyzetben a te érdekeid az állam, vagy pont ellened dolgozik.


Egyébként pedig sokan azért tartják jónak az állami vagyont, mert az él a fejekben, hogy az egy közös vagyon, hogy az mindannyiunké, tulajdonosok vagyunk benne és az eladásával mind elszegényedünk. Azonban ha valaki megpróbál például mint tulajdonos felszállni egy MÁV mozdonyba vagy belenézni a kasszába egy MOL kúton, könnyen tapasztalhatja, hogy a tulajdonosi jogait nem igazán gyakorolhatja úgy, mint ahogy azt egy tulajdonosnál várni lehetne. Mert ezeknek a cégeknek a működésébe az állampolgár ugyanannyira nem szólhat bele, mint a sarki cukrászdáéba. Ezek gyakorlatilag csak a mindenkori kormányok cégei és nem az embereké. Hogy az embereké legyenek, ahhoz az kell, hogy privatizációra kerüljenek majd a dolgozók vagy akár bárki más vehessenek benne részvényt. Onnantól valódi tulajdonossá válhat az, aki csak hiszi, hogy ma tulajdonos.

2013. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!